Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2009 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Ratusz umorzy Motorowi wieloletnie długi. Spółka od stycznia?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A

Ponad 300 tys. złotych długu chce umorzyć Ratusz klubowi piłkarskiemu Motor Lublin, który od siedmiu lat nie płaci miastu za korzystanie ze stadionu. Prezydent szuka dla klubu inwestora i chce, by już od stycznia Motor działał jako sportowa spółka akcyjna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– 318 tys. zł, które zalegamy MOSiR-owi to dług od 2002 r. – przyznaje Grzegorz Szkutnik, prezes Motoru Lublin.

Klub nie płaci Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji (który w imieniu miasta zarządza komunalnymi obiektami sportowymi) za korzystanie ze stadionu i jego zaplecza. – Nie stać nas na płacenie za wynajem szatni dla zespołu gości i gospodarzy, saunę, pomieszczenia biurowe. Korzystamy z tych pomieszczeń nie tylko w trakcie rozgrywek, ale i w ciągu tygodnia podczas treningów – dodaje prezes.

– Za samo korzystanie z obiektu klub płaci nieco ponad 100 złotych, do tego dochodzą opłaty za media – mówi Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. – Klub płaci sporadycznie. Czasem dostajemy też pieniądze za monitoring i to jedyne płatności od Motoru.

Klub chce, by MOSiR umorzył mu zaległości. Decyzja należy jednak do Ratusza. – Chcę anulować ten dług – zapewnia Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Wcześniej samorząd postawił klubowi ultimatum: rozważymy umorzenie długu, o ile przygotujecie plan naprawczy. Plan obejmujący czas do końca 2011 r. już jest, a jednym z jego głównych punktów jest powołanie sportowej spółki akcyjnej.

– Miasto wniosłoby w tę spółkę wkład pieniężny w kwocie kilkuset tysięcy złotych i pozostałoby mniejszościowym udziałowcem – mówi Wasilewski. Większość udziałów ma objąć sponsor strategiczny. Ratusz rozmawia już z firmą, która jest zainteresowana wejściem do spółki.
– W październiku rozmowy mogą być finalizowane – twierdzi prezydent, choć zastrzega, że na pełen optymizm jest za wcześnie. – Rok temu też wyglądało na to, że rozmowy są bardzo zaawansowane, ale nic z nich nie wyszło.

Motor kibicuje tym rozmowom. – Jeśli zakończą się sukcesem, to od stycznia klub będzie działać jako spółka – mówi Szkutnik. Klub musi jednak "zgubić” gdzieś zawrotną kwotę 1,4 mln długu. Jeśli miasto umorzy swoją część, zostanie jeszcze 1,1 mln.

Klub może mieć także nadzieję na jeszcze jedną ulgę ze strony miasta. – Jest propozycja, żeby za wynajem tych obiektów zespół płacił mniej lub nie płacił wcale – mówi Wasilewski. Decyzja w tej sprawie należy do Rady Miasta.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marian / 3 grudnia 2009 o 10:58
Wasilewski jakim prawem chcesz umozyc dlug Motorynce oni i tak juz naniszczyli naszego miasta sporo wyrywajac plytki chodnikowe i niszczac radiowozy a my mamy im teraz umazac dlug??? a i do spoki z nimi wchodzic do spolki z Groszkiem szefem bandy chuliganow?? powodzenia
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 08:51
Brawo Wasilewsk. Od jednych sie doi a drugim uważa. Wstydzę sie za ciebie. Oby do wyborów już więcej takiego błędu nie zrobię.

Wasilewski chciesz pomóc ODEJDŹ!
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 01:25
Wasilewski wstydzę się za ciebie i za to miasto, toż to jawne oszustwo. Motor należy zaorać jak najszybciej, wciąż tylko szkodzi miastu, a jemu się jeszcze pomaga. Jak im anuluje się długi to należy to samo zrobić wszystkim. Motor akurat najmniej ze wszystkich na to zasługują. Nóż się w kieszeni otwiera!
Avatar
Gość / 2 września 2009 o 22:55
Motor to nie święta krowa. Za korzystanie z pomieszczeń na obiekcie MOSiR inni użytkownicy płacą regularnie.
Avatar
Andrzej / 1 września 2009 o 22:08
A CO Z LUBLINIANKĄ ??? i innymi klubami? im nie warto pomagać??
Avatar
Gość / 1 września 2009 o 17:23
Motor to tradycja, dla wielu ludzi wielka sprawa. Warto pomóc. Ale z głową!
Avatar
meesha / 1 września 2009 o 14:55
małe pytanie do władz MOSIRu; dlaczego za wynajęcie tego stadionu i monitoring klub żużlowy płaci o wiele mniej ?

Jeśli znasz dokładne kwoty to proszę o ich przytoczenie.
Avatar
kibic / 1 września 2009 o 14:04
małe pytanie do władz MOSIRu; dlaczego za wynajęcie tego stadionu i monitoring klub żużlowy płaci o wiele mniej ? za co niby Motor ma płacić tak kolosalne kwoty? stadion ruina, murawa najgorsza w lidze. chyba MOSIR jest dla klubów a nie odwrotnie? tanim kosztem można utrzymać Motor w lidze a po wybudowaniu stadionu ( jak do tego dojdzie) sponsorzy sami się znajdą a stadion zapełni się po brzegi kibicami. wtedy Miasto będzie miało darmową promocje, MOSIR będzie otrzymywał terminowo opłaty a mieszkańcy Lublina i województwa będą mieli kolejna atrakcje i wrócą dobre czasy gdzie na lubelskim stadionie można było oglądać reprezentantów kraju.
małe pytanie do władz MOSIRu; dlaczego za wynajęcie tego stadionu i monitoring klub żużlowy płaci o wiele mniej ? za co niby Motor ma płacić tak kolosalne kwoty? stadion ruina, murawa najgorsza w lidze. chyba MOSIR jest dla klubów a nie odwrotnie? tanim kosztem można utrzymać Motor w lidze a po wybudowaniu stadionu ( jak do tego dojdzie) sponsorzy sami się znajdą a stadion zapełni się po brzegi kibicami. wtedy Miasto będzie miało darmową promocje, MOSIR będzie otrzymywał terminowo opłaty a mieszkańcy Lublina i województwa będą mieli kolejna ... rozwiń
Avatar
m / 1 września 2009 o 13:54
KIlka lat temu niejaki Lech Poznań miał w 2 lidze na trybunach 1 tys osób w 2 lidze, na meczach dochodziło do burd, straszył rozpadający się stadion, klub miał 16 milionów!!!!! długu.I co zrobiły władze miasta.....dogadały się z amicą, dług poszedł w niepamięć, miasto buduje nowy stadion. A na mecze chodzi po 20 tys ludzi.To samo było w kielcach na starym obiekcie chodziło po 1-1,5 tys ludzi.Powstała społka,nowy stadion i dziś na mecze chodzi kilkanaście tys ludzi.....jak widac po forum w lublinie jest dużo napływowych kartofli nie rozumiejących zasadniczych spraw.Można im walić patelnią w łeb a oni dalej będą narzekac.

dRUGA kwestia za co ma płacić klub za najgorszy stadion,śmierdzące kible, brak kateringu, brak sektorowania, wąskie niebezpieczne wejści,abrak dachu, syfne krzesłeka...za co ma płacić klub?? niech mosir Motorowi płacić ze oni chcą tam grać
KIlka lat temu niejaki Lech Poznań miał w 2 lidze na trybunach 1 tys osób w 2 lidze, na meczach dochodziło do burd, straszył rozpadający się stadion, klub miał 16 milionów!!!!! długu.I co zrobiły władze miasta.....dogadały się z amicą, dług poszedł w niepamięć, miasto buduje nowy stadion. A na mecze chodzi po 20 tys ludzi.To samo było w kielcach na starym obiekcie chodziło po 1-1,5 tys ludzi.Powstała społka,nowy stadion i dziś na mecze chodzi kilkanaście tys ludzi.....jak widac po forum w lublinie jest dużo napływowych ka... rozwiń
Avatar
Jachwe / 1 września 2009 o 13:45
A kto mi umorzy długi ???

Panie Prezydencie - patrz Pan Logicznie

Jak umorzysz długi Motorowi - to i innym FIRMOM

też TRZEBA UMORZYĆ >
Avatar
Marian / 3 grudnia 2009 o 10:58
Wasilewski jakim prawem chcesz umozyc dlug Motorynce oni i tak juz naniszczyli naszego miasta sporo wyrywajac plytki chodnikowe i niszczac radiowozy a my mamy im teraz umazac dlug??? a i do spoki z nimi wchodzic do spolki z Groszkiem szefem bandy chuliganow?? powodzenia
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 08:51
Brawo Wasilewsk. Od jednych sie doi a drugim uważa. Wstydzę sie za ciebie. Oby do wyborów już więcej takiego błędu nie zrobię.

Wasilewski chciesz pomóc ODEJDŹ!
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 01:25
Wasilewski wstydzę się za ciebie i za to miasto, toż to jawne oszustwo. Motor należy zaorać jak najszybciej, wciąż tylko szkodzi miastu, a jemu się jeszcze pomaga. Jak im anuluje się długi to należy to samo zrobić wszystkim. Motor akurat najmniej ze wszystkich na to zasługują. Nóż się w kieszeni otwiera!
Avatar
Gość / 2 września 2009 o 22:55
Motor to nie święta krowa. Za korzystanie z pomieszczeń na obiekcie MOSiR inni użytkownicy płacą regularnie.
Avatar
Andrzej / 1 września 2009 o 22:08
A CO Z LUBLINIANKĄ ??? i innymi klubami? im nie warto pomagać??
Avatar
Gość / 1 września 2009 o 17:23
Motor to tradycja, dla wielu ludzi wielka sprawa. Warto pomóc. Ale z głową!
Avatar
meesha / 1 września 2009 o 14:55
małe pytanie do władz MOSIRu; dlaczego za wynajęcie tego stadionu i monitoring klub żużlowy płaci o wiele mniej ?

Jeśli znasz dokładne kwoty to proszę o ich przytoczenie.
Avatar
kibic / 1 września 2009 o 14:04
małe pytanie do władz MOSIRu; dlaczego za wynajęcie tego stadionu i monitoring klub żużlowy płaci o wiele mniej ? za co niby Motor ma płacić tak kolosalne kwoty? stadion ruina, murawa najgorsza w lidze. chyba MOSIR jest dla klubów a nie odwrotnie? tanim kosztem można utrzymać Motor w lidze a po wybudowaniu stadionu ( jak do tego dojdzie) sponsorzy sami się znajdą a stadion zapełni się po brzegi kibicami. wtedy Miasto będzie miało darmową promocje, MOSIR będzie otrzymywał terminowo opłaty a mieszkańcy Lublina i województwa będą mieli kolejna atrakcje i wrócą dobre czasy gdzie na lubelskim stadionie można było oglądać reprezentantów kraju.
małe pytanie do władz MOSIRu; dlaczego za wynajęcie tego stadionu i monitoring klub żużlowy płaci o wiele mniej ? za co niby Motor ma płacić tak kolosalne kwoty? stadion ruina, murawa najgorsza w lidze. chyba MOSIR jest dla klubów a nie odwrotnie? tanim kosztem można utrzymać Motor w lidze a po wybudowaniu stadionu ( jak do tego dojdzie) sponsorzy sami się znajdą a stadion zapełni się po brzegi kibicami. wtedy Miasto będzie miało darmową promocje, MOSIR będzie otrzymywał terminowo opłaty a mieszkańcy Lublina i województwa będą mieli kolejna ... rozwiń
Avatar
m / 1 września 2009 o 13:54
KIlka lat temu niejaki Lech Poznań miał w 2 lidze na trybunach 1 tys osób w 2 lidze, na meczach dochodziło do burd, straszył rozpadający się stadion, klub miał 16 milionów!!!!! długu.I co zrobiły władze miasta.....dogadały się z amicą, dług poszedł w niepamięć, miasto buduje nowy stadion. A na mecze chodzi po 20 tys ludzi.To samo było w kielcach na starym obiekcie chodziło po 1-1,5 tys ludzi.Powstała społka,nowy stadion i dziś na mecze chodzi kilkanaście tys ludzi.....jak widac po forum w lublinie jest dużo napływowych kartofli nie rozumiejących zasadniczych spraw.Można im walić patelnią w łeb a oni dalej będą narzekac.

dRUGA kwestia za co ma płacić klub za najgorszy stadion,śmierdzące kible, brak kateringu, brak sektorowania, wąskie niebezpieczne wejści,abrak dachu, syfne krzesłeka...za co ma płacić klub?? niech mosir Motorowi płacić ze oni chcą tam grać
KIlka lat temu niejaki Lech Poznań miał w 2 lidze na trybunach 1 tys osób w 2 lidze, na meczach dochodziło do burd, straszył rozpadający się stadion, klub miał 16 milionów!!!!! długu.I co zrobiły władze miasta.....dogadały się z amicą, dług poszedł w niepamięć, miasto buduje nowy stadion. A na mecze chodzi po 20 tys ludzi.To samo było w kielcach na starym obiekcie chodziło po 1-1,5 tys ludzi.Powstała społka,nowy stadion i dziś na mecze chodzi kilkanaście tys ludzi.....jak widac po forum w lublinie jest dużo napływowych ka... rozwiń
Avatar
Jachwe / 1 września 2009 o 13:45
A kto mi umorzy długi ???

Panie Prezydencie - patrz Pan Logicznie

Jak umorzysz długi Motorowi - to i innym FIRMOM

też TRZEBA UMORZYĆ >
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 0 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 0 0

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 5

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 1

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.