Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2016 r.
7:38

Rdzewieje sprzęt, rdzewieją ratownicy. Komenda odpowiada na list strażaka

0 36 A A
Ochotnicze straże pożarne w ostatnich latach, w samym tylko powiecie lubelskim, zainwestowały dziesiątki milionów złotych w sprzęt, który stoi w garażach prawie nieużywany – napisał nasz Czytelnik
Ochotnicze straże pożarne w ostatnich latach, w samym tylko powiecie lubelskim, zainwestowały dziesiątki milionów złotych w sprzęt, który stoi w garażach prawie nieużywany – napisał nasz Czytelnik

Odpowiedź Komendy Miejskiej PSP w Lublinie na list anonimowego strażaka, opublikowany wczoraj na naszej stronie internetowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przeczytaj list strażaka: "Agonia OSP". Rdzewieje sprzęt, rdzewieją ratownicy. List strażaka

Ilość i rodzaj pojazdów, które dysponowane są do zdarzeń, określona jest w procedurach opracowanych na podstawie wytycznych Komendanta Głównego PSP i zatwierdzonych przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie.

W zależności od rodzaju zdarzenia dysponowane są siły, stanowiące niezbędne minimum określone w procedurach. W procesie tym bierze się pod uwagę uruchomienie do działań takich jednostek ochrony przeciwpożarowej, które dysponują odpowiednim wyposażeniem do danego rodzaju zdarzenia, a także mają możliwość dojazdu w najkrótszym czasie. Do interwencji tych kierowane są także jednostki OSP.

Przy dysponowaniu niezbędnych sił bierze się pod uwagę krótszy czas od zadysponowania do wyjazdu, który w przypadku PSP wynosi do 60 sekund od przyjęcia zgłoszenia, a w przypadku jednostki OSP ten czas jest dłuższy o czas zaalarmowania jednostki, przybycia strażaków do remizy, założenia ubrań ochronnych, etc. Jednocześnie należy uwzględniać przypadki, że jednostka może w ogóle nie wyjechać (w ciągu ostatniego roku mieliśmy co najmniej 9 takich przypadków). Dla jasności, nie ma w tym żadnej krytyki OSP, bo strażacy ochotnicy na co dzień pracują i może się zdarzyć sytuacja, że nie przebywają wtedy w swoich miejscowościach.

Staramy się, żeby niezbędne minimum określone w procedurach stanowiły pojazdy i strażacy PSP. O samodzielnym prowadzeniu działań ratowniczych przez OSP praktycznie nie może być mowy, bo procedury dopuszczają ich samodzielne działanie tylko przy bardzo małych zdarzeniach, np. pożarach niewielkich powierzchni traw lub pompowaniu wody przy podtopieniach. Przy dysponowaniu jednostek do działań ratowniczych bierze się pod uwagę wyłącznie możliwość udzielenia jak najbardziej skutecznej pomocy potrzebującym.

W system DSP wyposażone są wszystkie jednostki OSP wchodzące do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG), a jest ich w powiecie 22. System DSP posiada też 14 innych jednostek OSP. Oczywiście nie tylko jednostki posiadające DSP są dysponowane do zdarzeń, ale jest to zdecydowanie szybsza metoda powiadamiania, bardzo znacząco skracająca czas wyjazdu.
Na terenie powiatu lubelskiego jest prawie 160 jednostek OSP. Oprócz jednostek włączonych do KSRG, 77 jednostek OSP posiada niezbędne minimum w zakresie wyszkolenia do udziału w działaniach ratowniczych (za minimum przyjmujemy 4 przeszkolone osoby). Dla wyjaśnienia, szkoleniem strażaków OSP z naszego terenu zajmuje się tut. komenda miejska i rocznie na różnego rodzaju kursach szkolimy ok. 200-300 strażaków OSP.

W pierwszej kolejności po PSP dysponowane są oczywiście jednostki KSRG, które możemy wysyłać na teren całego powiatu i są najlepiej wyszkolone oraz wyposażone. Zobowiązują się one do utrzymania określonych standardów, decydując się na włączenie do KSRG, a za naszym pośrednictwem otrzymują pewne środki finansowe z budżetu państwa na utrzymanie.

W ubiegłym roku było to średnio prawie 10 000 zł na jednostkę. Ochotnicze Straże Pożarne spoza KSRG mogą być dysponowane tylko na terenie swoich gmin, a koszty związane z ich udziałem w akcjach pokrywa w całości gmina. Nie trudno się domyślić, że gdybyśmy te jednostki dysponowali zbyt często, spotkalibyśmy się z krytyką, że jako formacja zawodowa „wyręczamy się” ochotnikami, a kosztami działań, które powinniśmy sami prowadzić, obciążamy budżety gmin.

Jednostki OSP nie były, nie są i nie mogą być „konkurencją” dla PSP. Są one naszym uzupełnieniem, bardzo potrzebnym w pobliżu Lublina, a w miejscach znacznie oddalonych od siedziby naszej komendy, wręcz niezbędnym.

Niezależnie od krytyki, jaka spotyka nas ze strony, odosobnionego – mamy nadzieję – w swoich poglądach anonimowego strażaka, jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim ochotnikom za ich bezinteresowną ofiarność.

Bryg. Michał Badach
oficer prasowy KM PSP w Lublinie

Odsetek zdarzeń na terenie powiatu lubelskiego, do których dysponowane były jednostki OSP,
w poszczególnych latach wynosił:

Rok Ilość zdarzeń w powiecie Ilość zdarzeń z udziałem OSP Procent zdarzeń z udziałem OSP
2012 1303 687 52,7 %
2013 1153 630 54,6 %
2014 1427 904 63,3 %
2015 1517 909 59,9 %

  
   

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 19:36
następnym razem jak przyjdzie wysoka woda to zmobilizować tych wszystkich mądrali do worów
Avatar
stary co uciekł na wieś / 29 lutego 2016 o 19:33

Zwykłe cwaniactwo PSP do klepania pożarów traw i przerzucania siana wiedzą jak się OSP dysponuje. Odpowiedź mydląca oczy nic więcej.

Bo w mieście wiedza ,że na wsi mogą być widły,a miejskie strażaki wideł nie mają tylko sprzęty do makijażu,dlatego gdy pali się słoma czy siano to powiadamiają wsioków.

No i kurna sie wydało.

Avatar
marcinek / 29 lutego 2016 o 14:58

Taaa bo kiedys w remizach była tylko wódka itp... ludzie obudźcie się i nie wkładajcie wszystkich jednostek OSP do jednego wora...Są OSP,które posiadają sprzęt lepszy niz niejedna PSP,podobnie jest z wyjazdami!!!

Ci,którzy negują działalność są prymitywami i się tylko kompromitują!! 

PS: nie maja pojęcia na temat działania straży pożarnej.

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 14:33

widział ktoś pogotowie OSP Policję OSP wojsko OSP itd..........

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 13:08
A nasza jednostka jeździ tylko w powiecie i mamy ok.150 wyjazdów
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 21:15
Bryg. Michał Badach oficer prasowy KM PSP w Lublinie powiedział "Ochotnicze Straże Pożarne spoza KSRG mogą być dysponowane tylko na terenie swoich gmin-ale chyba zapomniał o Kępie Gosteckiej ile było tam jednostek z terenu naszego powiatu.....
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 18:28
Marnie to wygląda. Wojsko się kłóci jak przekupy na targu. Wszyscy do wszystkich mają pretensje o popełnione i niepopełnione błędy. Sami się nie szanujemy więc nie dziwne, że i społeczeństwo nas nie szanuje. Na szacunek trzeba sobie zapracować. Może zamiast kupował szpanerskie koszulki "The Brotherhood of Firefighters" warto się zastanowić co to znaczy i z czego się wywodzi? Przypomnijmy sobie, że jesteśmy wszyscy po tej samej stronie. Bądźcie dumni z tego czym się zajmujecie, budujcie zamiast niszczyć. Zamiast tracić energię i czas na bezproduktywne bicie piany zróbcie coś dobrego dla siebie - poczytajcie, poćwiczcie... są tysiące ciekawych tematów do zrobienia. Pozdr. Sylwek
Marnie to wygląda. Wojsko się kłóci jak przekupy na targu. Wszyscy do wszystkich mają pretensje o popełnione i niepopełnione błędy. Sami się nie szanujemy więc nie dziwne, że i społeczeństwo nas nie szanuje. Na szacunek trzeba sobie zapracować. Może zamiast kupował szpanerskie koszulki "The Brotherhood of Firefighters" warto się zastanowić co to znaczy i z czego się wywodzi? Przypomnijmy sobie, że jesteśmy wszyscy po tej samej stronie. Bądźcie dumni z tego czym się zajmujecie, budujcie zamiast niszczyć. Zamiast tracić energię i ... rozwiń
Avatar
Kris / 28 lutego 2016 o 17:22

potrzebne to patalastwo ch.j wie komu, remizy nadaja się do jednego, chlania wódki na różnych imprezach

Mówisz o sobie kolego? Powiem ci tylko jedno.Nie jeden juz psy wieszał na OSP, a w niedługim czasie te "pijaki" ratowały jego lub jego rodzinę lub mienie.Także kolego morda w kubeł. 

Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 16:49
Jestem strażakiem z OSP. nasz jednostka posiada dwa samochody. (GBA oraz GCBA). Mamy około 40 wyjazdów rocznie. Nasze samochody maja 25 i 28 lat. Od kilku lat brak odzewu w sprawie zmiany samochodów. W całej gminie sa dwie jednostki OSP. Nasza jadnosta ma komplet na przynajmniej 1 samochód (7-15) w puźniejszych godzinach obsada jest zawsze na oba samochody. nasz sprzęt jest bardzo zadbany. wprawia w podziw inne jednostki z ktorymi mamy pryjemnosc współdziałać. Czy naprawdę uważacie ze inwesycje w OPS to mylona inwestycja. W jednostkach osp jeżdżą zawodowcy (ratownicy). Ludzie zdają sobię dopiero sprawe z tego gdy ich potrzebują!! PSP - ok. jak najbardziej są potrzebni. Ale gdyby nie OPS zanim znalleżli by sie w miejscu zdarzenia ktoś mógł by zginać albo coś mogło by doszczetnie splonąć. można dużo pisac o OSP lecz prawda jest taka ze OSP jest równie ważna !
Jestem strażakiem z OSP. nasz jednostka posiada dwa samochody. (GBA oraz GCBA). Mamy około 40 wyjazdów rocznie. Nasze samochody maja 25 i 28 lat. Od kilku lat brak odzewu w sprawie zmiany samochodów. W całej gminie sa dwie jednostki OSP. Nasza jadnosta ma komplet na przynajmniej 1 samochód (7-15) w puźniejszych godzinach obsada jest zawsze na oba samochody. nasz sprzęt jest bardzo zadbany. wprawia w podziw inne jednostki z ktorymi mamy pryjemnosc współdziałać. Czy naprawdę uważacie ze inwesycje w OPS to mylona inwestycja. W jednostkach osp j... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 15:44
Jakim trzeba być i....ą aby wypisywać tak bzdurne listy.Proponuję najpierw niedoinformowanemu anonimowemu strażakowi dowiedzieć się co to jest PSP , OSP, KSRG do jakich zadań powołane są te formacje i która służba jest wiodąca. Mniemam , że pan anonim ma kompleks niższości albo coś nie tak z własnym ego.
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 19:36
następnym razem jak przyjdzie wysoka woda to zmobilizować tych wszystkich mądrali do worów
Avatar
stary co uciekł na wieś / 29 lutego 2016 o 19:33

Zwykłe cwaniactwo PSP do klepania pożarów traw i przerzucania siana wiedzą jak się OSP dysponuje. Odpowiedź mydląca oczy nic więcej.

Bo w mieście wiedza ,że na wsi mogą być widły,a miejskie strażaki wideł nie mają tylko sprzęty do makijażu,dlatego gdy pali się słoma czy siano to powiadamiają wsioków.

No i kurna sie wydało.

Avatar
marcinek / 29 lutego 2016 o 14:58

Taaa bo kiedys w remizach była tylko wódka itp... ludzie obudźcie się i nie wkładajcie wszystkich jednostek OSP do jednego wora...Są OSP,które posiadają sprzęt lepszy niz niejedna PSP,podobnie jest z wyjazdami!!!

Ci,którzy negują działalność są prymitywami i się tylko kompromitują!! 

PS: nie maja pojęcia na temat działania straży pożarnej.

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 14:33

widział ktoś pogotowie OSP Policję OSP wojsko OSP itd..........

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 13:08
A nasza jednostka jeździ tylko w powiecie i mamy ok.150 wyjazdów
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 21:15
Bryg. Michał Badach oficer prasowy KM PSP w Lublinie powiedział "Ochotnicze Straże Pożarne spoza KSRG mogą być dysponowane tylko na terenie swoich gmin-ale chyba zapomniał o Kępie Gosteckiej ile było tam jednostek z terenu naszego powiatu.....
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 18:28
Marnie to wygląda. Wojsko się kłóci jak przekupy na targu. Wszyscy do wszystkich mają pretensje o popełnione i niepopełnione błędy. Sami się nie szanujemy więc nie dziwne, że i społeczeństwo nas nie szanuje. Na szacunek trzeba sobie zapracować. Może zamiast kupował szpanerskie koszulki "The Brotherhood of Firefighters" warto się zastanowić co to znaczy i z czego się wywodzi? Przypomnijmy sobie, że jesteśmy wszyscy po tej samej stronie. Bądźcie dumni z tego czym się zajmujecie, budujcie zamiast niszczyć. Zamiast tracić energię i czas na bezproduktywne bicie piany zróbcie coś dobrego dla siebie - poczytajcie, poćwiczcie... są tysiące ciekawych tematów do zrobienia. Pozdr. Sylwek
Marnie to wygląda. Wojsko się kłóci jak przekupy na targu. Wszyscy do wszystkich mają pretensje o popełnione i niepopełnione błędy. Sami się nie szanujemy więc nie dziwne, że i społeczeństwo nas nie szanuje. Na szacunek trzeba sobie zapracować. Może zamiast kupował szpanerskie koszulki "The Brotherhood of Firefighters" warto się zastanowić co to znaczy i z czego się wywodzi? Przypomnijmy sobie, że jesteśmy wszyscy po tej samej stronie. Bądźcie dumni z tego czym się zajmujecie, budujcie zamiast niszczyć. Zamiast tracić energię i ... rozwiń
Avatar
Kris / 28 lutego 2016 o 17:22

potrzebne to patalastwo ch.j wie komu, remizy nadaja się do jednego, chlania wódki na różnych imprezach

Mówisz o sobie kolego? Powiem ci tylko jedno.Nie jeden juz psy wieszał na OSP, a w niedługim czasie te "pijaki" ratowały jego lub jego rodzinę lub mienie.Także kolego morda w kubeł. 

Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 16:49
Jestem strażakiem z OSP. nasz jednostka posiada dwa samochody. (GBA oraz GCBA). Mamy około 40 wyjazdów rocznie. Nasze samochody maja 25 i 28 lat. Od kilku lat brak odzewu w sprawie zmiany samochodów. W całej gminie sa dwie jednostki OSP. Nasza jadnosta ma komplet na przynajmniej 1 samochód (7-15) w puźniejszych godzinach obsada jest zawsze na oba samochody. nasz sprzęt jest bardzo zadbany. wprawia w podziw inne jednostki z ktorymi mamy pryjemnosc współdziałać. Czy naprawdę uważacie ze inwesycje w OPS to mylona inwestycja. W jednostkach osp jeżdżą zawodowcy (ratownicy). Ludzie zdają sobię dopiero sprawe z tego gdy ich potrzebują!! PSP - ok. jak najbardziej są potrzebni. Ale gdyby nie OPS zanim znalleżli by sie w miejscu zdarzenia ktoś mógł by zginać albo coś mogło by doszczetnie splonąć. można dużo pisac o OSP lecz prawda jest taka ze OSP jest równie ważna !
Jestem strażakiem z OSP. nasz jednostka posiada dwa samochody. (GBA oraz GCBA). Mamy około 40 wyjazdów rocznie. Nasze samochody maja 25 i 28 lat. Od kilku lat brak odzewu w sprawie zmiany samochodów. W całej gminie sa dwie jednostki OSP. Nasza jadnosta ma komplet na przynajmniej 1 samochód (7-15) w puźniejszych godzinach obsada jest zawsze na oba samochody. nasz sprzęt jest bardzo zadbany. wprawia w podziw inne jednostki z ktorymi mamy pryjemnosc współdziałać. Czy naprawdę uważacie ze inwesycje w OPS to mylona inwestycja. W jednostkach osp j... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 15:44
Jakim trzeba być i....ą aby wypisywać tak bzdurne listy.Proponuję najpierw niedoinformowanemu anonimowemu strażakowi dowiedzieć się co to jest PSP , OSP, KSRG do jakich zadań powołane są te formacje i która służba jest wiodąca. Mniemam , że pan anonim ma kompleks niższości albo coś nie tak z własnym ego.
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 1

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 2

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 21

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!