sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Regionalna karta dużej rodziny. Województwo też szykuje ulgi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2014, 08:15

Zarząd Województwa lubelskiego chce wprowadzić regionalną kartę dużej rodziny. Program działa już w kilku naszych miastach i cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Interpelację w tej sprawie złożyła radna wojewódzka Bożena Lisowska. - Moglibyśmy wesprzeć rodziny wielodzietne uprawniając je do korzystania z ulg w instytucjach prowadzonych przez samorząd. Chodzi o muzea, placówki oświatowe, PKS, Przewozy Regionalne. Do programu mogliby włączyć się też prywatni przedsiębiorcy - tłumaczy Lisowska. Władze samorządowe popierają ten pomysł. - Nasz region się wyludnia, prognozy demograficzne nie są najlepsze. Każdy pomysł, by pomóc rodzicom wychowującym większą liczbę dzieci jest dobry - mówi Tomasz Pękalski, członek Zarządu Województwa, odpowiedzialny za służbę zdrowia i politykę społeczną. Prace nad wprowadzeniem karty regionalnej rozpoczęły się w ubiegłym roku. Rodziny wielodzietne mają dostać ulgi w prowadzonych przez samorząd województwa jednostkach kultury. Ale zdaniem marszałka Pękalskiego, chodzi też o coś więcej. - Efektem regionalnym powinno być zsumowanie działań poszczególnych gmin. Może powstać bardzo dobrze zbudowana sieć wojewódzka - wyjaśnia. Lublin wprowadził taką kartę jako pierwsze miasto w regionie i jedno z pierwszych w Polsce. Karty przyznawane są każdemu członkowi rodziny wielodzietnej na każdy kolejny rok kalendarzowy. - Tylko w styczniu wydaliśmy 4226 kart, To ponad połowa tego, co w całym ubiegłym roku - mówi Anna Machocka z biura prasowego Urzędu Miasta. W stolicy województwa w projekt włączyło się ponad 100 podmiotów oferujących przeróżne rabaty dużym rodzinom. - Do tej pory wydaliśmy 328 kart. Na ich wyrobienie czeka jeszcze pięć rodzin, w sumie 29 osób. Powinny otrzymać je jeszcze w tym tygodniu - mówi Andrzej Jakubiec, burmistrz Krasnegostawu. - Zauważamy też, że udziałem w programie zaczynają interesować się prywatni przedsiębiorcy - dodaje. W najbliższy czwartek nad wprowadzeniem karty dużej rodziny będą rozmawiać radni z Puław. Projekt uchwały w tej sprawie znalazł się w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta. - W Puławach jest ponad 600 rodzin, które mogą skorzystać z programu. Liczymy na to, że większość z nich będzie tym zainteresowana - mówi Anna Maj, kierownik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Puławy.

Co daje karta dużej rodziny?

(wybrane korzyści w niektórych miastach regionu) • Lublin: zniżki na zajęcia językowe, tańsze bilety na obiekty MOSiR, do klubów sportowych, a także rabaty w restauracjach, czy sklepach (w sumie do programu przystąpiło ponad 100 partnerów) • Biała Podlaska: ulgi na bilety autobusowe, tańsze wejścia na basen, czy do kina • Kraśnik: bezpłatne wejścia na jeden niedzielny seans filmowy, rabaty na inne seanse, ulgi na korzystanie z miejskiej pływalni oraz MPK • Krasnystaw: tańsze bilety na basen i do kina, wkrótce 20 proc. rabatu w jednej z restauracji i 5 proc. w jednym z domów weselnych • Włodawa: zniżki na korzystanie z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
  Edytuj ten wpis
ZBIGNIEW
pat
Krzesimir
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ZBIGNIEW
ZBIGNIEW (5 lutego 2015 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

regionalna karta ? co to za kolejna BZDURA czy ci urzędnicy nie mają co robić ?mam już prawdziwą KARTĘ DUŻEJ RODZINY (ogólnopolską) i nie zgadzam się na kolejne dzielenie społeczeństwa ,znowu będą równi i równiejsi niby duża rodzina ale zameldowana poza regionem i zniżki nie obowiązują ,gratuluję urzędnikom za ODBIERANIE ulg rodzinom wielodzietnym.

Rozwiń
pat
pat (15 lutego 2014 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co za ulga!

Rozwiń
Krzesimir
Krzesimir (3 lutego 2014 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po co ma rodzić się więcej dzieci? Ponosimy koszty wychowania, wykształcenia, służby zdrowia a większość z nich wyjedzie z kraju za chlebem, bo zarobki u nas są głodowe i jakieś śmieszne ulgi niczego nie zmienią w tej kwestii. Jeśli będzie stabilizacja na rynku pracy i przyzwoite zarobki, będą rodzić się dzieci, bez zachęt w postaci ulg i zwolnień podatkowych, których nie można wykorzystać ze względu na niski dochód. A i popyt krajowy się zwiększy i gospodarka ruszy.

Rządzący mają trudności żeby to zrozumieć...

Rozwiń
6 osobowa rodzina
6 osobowa rodzina (3 lutego 2014 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak miasto dało by mi ulgę w rachunkach za wywóz śmieci, przy podatku za nieruchomości to była by ulga.

W tym momencie ulga jest udzielana na przyjemności (poza biletami mpk),

Tyle 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!