Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 maja 2010 r.
12:04
Edytuj ten wpis

Reklamówka o Lublinie od dziś w kinach (zobacz film)

0 35 A A

45 sekund trwa najnowszy film reklamujący Lublin. Przez miesiąc zobaczą go widzowie przed kinowymi seansami w siedmiu największych miastach Polski. Jego produkcja i emisja kosztowała łącznie 775 tys. złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
smutny marian / 18 maja 2010 o 00:39
mili napisał:
jesli twierdzicie inaczej proponuje chociazby zapoznac sie ze stroną Teatru NN i Ośrodka Brama Grodzka.

Kwestia naszego gospodarczego rozwoju to już zupełnie inna sprawa..

Niektórzy to w ogóle nie rozumieją historii tego filmu


A ja proponuje Zacnej Personie 'mili' chociażby zmianę stałego pobytu na Izrael.
Zamiast pisać bzdury zapoznać się co to jest teatr nn, i o co tak naprawdę się rozchodzi w tej zadymie.
Avatar
mili / 15 maja 2010 o 09:09
A moim zdaniem to bardzo fajny pomysł by nie ukazywać Lublina wprost, pokazywane miejsca są owiane tajemnicą. Lublin jawi się jako miasto magiczne - i takie jest, jesli twierdzicie inaczej proponuje chociazby zapoznac sie ze stroną Teatru NN i Ośrodka Brama Grodzka.

Kwestia naszego gospodarczego rozwoju to już zupełnie inna sprawa..

Niektórzy to w ogóle nie rozumieją historii tego filmu - owszem w Lublinie nie ma Intercontinetalu - w filmie tym ten główny aktor wyrywa się bowiem z dużego miasta i trafia do Lublina.
Ale Wam i tak najlepiej wszystko od razu krytykować...wieczni malkontenci
A moim zdaniem to bardzo fajny pomysł by nie ukazywać Lublina wprost, pokazywane miejsca są owiane tajemnicą. Lublin jawi się jako miasto magiczne - i takie jest, jesli twierdzicie inaczej proponuje chociazby zapoznac sie ze stroną Teatru NN i Ośrodka Brama Grodzka.

Kwestia naszego gospodarczego rozwoju to już zupełnie inna sprawa..

Niektórzy to w ogóle nie rozumieją historii tego filmu - owszem w Lublinie nie ma Intercontinetalu - w filmie tym ten główny aktor wyrywa się bowiem z dużego miasta i trafia do Lublina. ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2010 o 23:23
Miejsce 1. Lublin

Niekwestionowanym liderem nieprzyjaznych miast jest Lublin, który otrzymał jedynie 8 punktów przyjazności. Jak czytamy w Newsweeku "Prawie 400-tysięczny organizm Lublina ciągle przypomina prowincjonalny grajdoł, z mnóstwem pokracznych, brudnych straganów obok wejścia na Stare Miasto".

Dla porównania, w rankingu przyjaznych miast wygrał Wrocław otrzymując 74 punkty.

TNS OBOP przeprowadził badanie we wszystkich polskich stolicach województw na zlecenie "Newsweeka".
Avatar
smutny marian / 14 maja 2010 o 22:44
To nie trzeba filmu kto mieszka to wie. Przejdź się autorze tej popeliny po byłym ursusie cukrowni FSC Dworcu PKP i PKS.
Albo po starych bronowicach. Zobacz jak wygląda młyn na ul. Młyńskiej a raczej to czego nie rozkradli. To wszystko były miejsca pracy
a teraz niema nic.
Avatar
Gość / 14 maja 2010 o 21:24
www.turystyka.wp.pl/gid,11236205,title,nieprzyjazne-polskie-miasta,galeria_zdjecie.html
www.turystyka.wp.pl/gid,11236205,title,nieprzyjazne-polskie-miasta,zdjecie,orltmkqlk,galeria_zdjecie.html

a jednak mamy pierwsze miejsce!!!

www.turystyka.wp.pl/gid,11236205,title,nieprzyjazne-polskie-miasta,galeria_zdjecie.html
www.turystyka.wp.pl/gid,11236205,title,nieprzyjazne-polskie-miasta,zdjecie,orltmkqlk,galeria_zdjecie.html

a jednak mamy pierwsze miejsce!!!

rozwiń
Avatar
reklamacja / 14 maja 2010 o 21:14
Film nie jest taki najgorszy, ale nie jest fajny. Po cholerę dali na początku te miasto (Warszawa???). Później ta baba też do dupy. Reszta ok, ale dziwi mnie jedno - brak zamku w Lublinie no i ta brama krakowska. No i zgadzam się z komentarzami po wyżej. Gdyby nie podpis nie wiedziałabym że to Lublin.
Avatar
~magda~ / 14 maja 2010 o 21:02
a mnie sie podoba!
Avatar
Gość / 14 maja 2010 o 20:45
Jedna wielka kompromitacja. Ciemno, ponuro i odpychająco. Skrzyżowanie drapaczy chmur rodem z Wall Street z obdrapanym i zapuszczonym podwórkiem gdzieś na Lubartowskiej ma zachęcać do spędzenia tu weekendu lub urlopu? To czemu urlopowicze jeżdżą w góry i nad morze a nie do Katowic pod kopalnię? To chyba jakaś nowa koncepcja spędzania ulopu
I jeszcze ten sfrustrowany koleś pijący coś z fast foodu Zdrowa ekologiczna żywnosc lubelska?
Nie wiem co pije autor, co wącha i co zażywa, ale jego artystyczne wizje powalają na kolana Ale za to jest niezłym biznesmenem, że za takiego gniota wyrwał tyle kasy Szkoda że gorszymi są ci "genialni" młodzieńcy z wydziału promocji którzy za to zapłacili z naszych podatków
Jak ktoś tu słusznie napisał: tubtin miasto frustracji
Jedna wielka kompromitacja. Ciemno, ponuro i odpychająco. Skrzyżowanie drapaczy chmur rodem z Wall Street z obdrapanym i zapuszczonym podwórkiem gdzieś na Lubartowskiej ma zachęcać do spędzenia tu weekendu lub urlopu? To czemu urlopowicze jeżdżą w góry i nad morze a nie do Katowic pod kopalnię? To chyba jakaś nowa koncepcja spędzania ulopu
I jeszcze ten sfrustrowany koleś pijący coś z fast foodu Zdrowa ekologiczna żywnosc lubelska?
Nie wiem co pije autor, co wącha i co zażywa, ale jego artystyczne wizje powalają na kola... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2010 o 20:32
Kermit napisał:
Bardzo mi się podoba.Ma wspaniałą dynamikę....
Gratuluję.


hahaha
...za tą "laurke pochwalną" i PR na "dzienniku wschodnim" i na "kurierze lubelskim" też wzieliście kase w tej agencji ??? nie wystarczy wam za nakręcony film ???
Na kurierze podpisałaś sie "Olka" a tutaj "Kermit", masz rozdwojenie jaźni czy inną chorobę ???

a przy okazji skoro jest już ktoś z agencji, czy widzieliście kiedyś Zamek lubelski albo chociaż Brame Krakowską ??? ....jedne z symboli tego miasta


hahaha
...za tą "laurke pochwalną" i PR na "dzienniku wschodnim" i na "kurierze lubelskim" też wzieliście kase w tej agencji ??? nie wystarczy wam za nakręcony film ???
Na kurierze podpisałaś sie "Olka" a tutaj "Kermit", masz rozdwojenie jaźni czy inną chorobę ???

a przy okazji skoro jest już ktoś z agencji, czy widzieliście kiedyś Zamek lubelski albo chociaż Brame Krakowską ??? ....jedne z symboli tego miasta rozwiń
Avatar
Kermit / 14 maja 2010 o 20:03
Bardzo mi się podoba.Ma wspaniałą dynamikę, eksponuje zwrot ku nowoczesności a zarazem pokazuje miasto prawie z lotu ptaka. Nie zapomniano też wpleść zabytkowe detale architektoniczne w historyczny pejzaż miasta. Wszystko to okraszone jest indywidualiznem -miasto ogląda młody człowiek, nie jest jednak samotny, na jego drodze stają przedstawiciele wszystkich pokoleń. Jest starszy człowiek/ chyba antykwariusz, młoda, bardzo ładna kobieta i najmłodszy mieszkaniec miasta. Dziaciak trzyma w ręce szklaną kulę z wirującymi elementami symbolizującą z róznorodność i wielobarwność.
Kula ta może być kojarzona z magią miejsca, wirem życia,tajemniczością i przeznaczeniem.

Zresztą każdy inaczej i po swojemu może odbierać to przesłanie , trzeba tylko "czuć" i poddać się obrazowi.
Połączenie tylu elementów współczesnych i historycznych, realnych i metafizycznych, zamierzonych i przypadkowych, nastroju nostalgicznego i dynamiki nowoczesności przy wykorzystaniu fragmentów naszego miasta-cudowne. Film jest też jakby randką pokoleń. Zaprezentowani ludzie wpisani są w ten metafizyczny krajobraz i nastrój.

Gratuluję.
Bardzo mi się podoba.Ma wspaniałą dynamikę, eksponuje zwrot ku nowoczesności a zarazem pokazuje miasto prawie z lotu ptaka. Nie zapomniano też wpleść zabytkowe detale architektoniczne w historyczny pejzaż miasta. Wszystko to okraszone jest indywidualiznem -miasto ogląda młody człowiek, nie jest jednak samotny, na jego drodze stają przedstawiciele wszystkich pokoleń. Jest starszy człowiek/ chyba antykwariusz, młoda, bardzo ładna kobieta i najmłodszy mieszkaniec miasta. Dziaciak trzyma w ręce szklaną kulę z wirującymi elementami symbolizującą ... rozwiń
Avatar
smutny marian / 18 maja 2010 o 00:39
mili napisał:
jesli twierdzicie inaczej proponuje chociazby zapoznac sie ze stroną Teatru NN i Ośrodka Brama Grodzka.

Kwestia naszego gospodarczego rozwoju to już zupełnie inna sprawa..

Niektórzy to w ogóle nie rozumieją historii tego filmu


A ja proponuje Zacnej Personie 'mili' chociażby zmianę stałego pobytu na Izrael.
Zamiast pisać bzdury zapoznać się co to jest teatr nn, i o co tak naprawdę się rozchodzi w tej zadymie.
Avatar
mili / 15 maja 2010 o 09:09
A moim zdaniem to bardzo fajny pomysł by nie ukazywać Lublina wprost, pokazywane miejsca są owiane tajemnicą. Lublin jawi się jako miasto magiczne - i takie jest, jesli twierdzicie inaczej proponuje chociazby zapoznac sie ze stroną Teatru NN i Ośrodka Brama Grodzka.

Kwestia naszego gospodarczego rozwoju to już zupełnie inna sprawa..

Niektórzy to w ogóle nie rozumieją historii tego filmu - owszem w Lublinie nie ma Intercontinetalu - w filmie tym ten główny aktor wyrywa się bowiem z dużego miasta i trafia do Lublina.
Ale Wam i tak najlepiej wszystko od razu krytykować...wieczni malkontenci
A moim zdaniem to bardzo fajny pomysł by nie ukazywać Lublina wprost, pokazywane miejsca są owiane tajemnicą. Lublin jawi się jako miasto magiczne - i takie jest, jesli twierdzicie inaczej proponuje chociazby zapoznac sie ze stroną Teatru NN i Ośrodka Brama Grodzka.

Kwestia naszego gospodarczego rozwoju to już zupełnie inna sprawa..

Niektórzy to w ogóle nie rozumieją historii tego filmu - owszem w Lublinie nie ma Intercontinetalu - w filmie tym ten główny aktor wyrywa się bowiem z dużego miasta i trafia do Lublina. ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2010 o 23:23
Miejsce 1. Lublin

Niekwestionowanym liderem nieprzyjaznych miast jest Lublin, który otrzymał jedynie 8 punktów przyjazności. Jak czytamy w Newsweeku "Prawie 400-tysięczny organizm Lublina ciągle przypomina prowincjonalny grajdoł, z mnóstwem pokracznych, brudnych straganów obok wejścia na Stare Miasto".

Dla porównania, w rankingu przyjaznych miast wygrał Wrocław otrzymując 74 punkty.

TNS OBOP przeprowadził badanie we wszystkich polskich stolicach województw na zlecenie "Newsweeka".
Avatar
smutny marian / 14 maja 2010 o 22:44
To nie trzeba filmu kto mieszka to wie. Przejdź się autorze tej popeliny po byłym ursusie cukrowni FSC Dworcu PKP i PKS.
Albo po starych bronowicach. Zobacz jak wygląda młyn na ul. Młyńskiej a raczej to czego nie rozkradli. To wszystko były miejsca pracy
a teraz niema nic.
Avatar
Gość / 14 maja 2010 o 21:24
www.turystyka.wp.pl/gid,11236205,title,nieprzyjazne-polskie-miasta,galeria_zdjecie.html
www.turystyka.wp.pl/gid,11236205,title,nieprzyjazne-polskie-miasta,zdjecie,orltmkqlk,galeria_zdjecie.html

a jednak mamy pierwsze miejsce!!!

www.turystyka.wp.pl/gid,11236205,title,nieprzyjazne-polskie-miasta,galeria_zdjecie.html
www.turystyka.wp.pl/gid,11236205,title,nieprzyjazne-polskie-miasta,zdjecie,orltmkqlk,galeria_zdjecie.html

a jednak mamy pierwsze miejsce!!!

rozwiń
Avatar
reklamacja / 14 maja 2010 o 21:14
Film nie jest taki najgorszy, ale nie jest fajny. Po cholerę dali na początku te miasto (Warszawa???). Później ta baba też do dupy. Reszta ok, ale dziwi mnie jedno - brak zamku w Lublinie no i ta brama krakowska. No i zgadzam się z komentarzami po wyżej. Gdyby nie podpis nie wiedziałabym że to Lublin.
Avatar
~magda~ / 14 maja 2010 o 21:02
a mnie sie podoba!
Avatar
Gość / 14 maja 2010 o 20:45
Jedna wielka kompromitacja. Ciemno, ponuro i odpychająco. Skrzyżowanie drapaczy chmur rodem z Wall Street z obdrapanym i zapuszczonym podwórkiem gdzieś na Lubartowskiej ma zachęcać do spędzenia tu weekendu lub urlopu? To czemu urlopowicze jeżdżą w góry i nad morze a nie do Katowic pod kopalnię? To chyba jakaś nowa koncepcja spędzania ulopu
I jeszcze ten sfrustrowany koleś pijący coś z fast foodu Zdrowa ekologiczna żywnosc lubelska?
Nie wiem co pije autor, co wącha i co zażywa, ale jego artystyczne wizje powalają na kolana Ale za to jest niezłym biznesmenem, że za takiego gniota wyrwał tyle kasy Szkoda że gorszymi są ci "genialni" młodzieńcy z wydziału promocji którzy za to zapłacili z naszych podatków
Jak ktoś tu słusznie napisał: tubtin miasto frustracji
Jedna wielka kompromitacja. Ciemno, ponuro i odpychająco. Skrzyżowanie drapaczy chmur rodem z Wall Street z obdrapanym i zapuszczonym podwórkiem gdzieś na Lubartowskiej ma zachęcać do spędzenia tu weekendu lub urlopu? To czemu urlopowicze jeżdżą w góry i nad morze a nie do Katowic pod kopalnię? To chyba jakaś nowa koncepcja spędzania ulopu
I jeszcze ten sfrustrowany koleś pijący coś z fast foodu Zdrowa ekologiczna żywnosc lubelska?
Nie wiem co pije autor, co wącha i co zażywa, ale jego artystyczne wizje powalają na kola... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2010 o 20:32
Kermit napisał:
Bardzo mi się podoba.Ma wspaniałą dynamikę....
Gratuluję.


hahaha
...za tą "laurke pochwalną" i PR na "dzienniku wschodnim" i na "kurierze lubelskim" też wzieliście kase w tej agencji ??? nie wystarczy wam za nakręcony film ???
Na kurierze podpisałaś sie "Olka" a tutaj "Kermit", masz rozdwojenie jaźni czy inną chorobę ???

a przy okazji skoro jest już ktoś z agencji, czy widzieliście kiedyś Zamek lubelski albo chociaż Brame Krakowską ??? ....jedne z symboli tego miasta


hahaha
...za tą "laurke pochwalną" i PR na "dzienniku wschodnim" i na "kurierze lubelskim" też wzieliście kase w tej agencji ??? nie wystarczy wam za nakręcony film ???
Na kurierze podpisałaś sie "Olka" a tutaj "Kermit", masz rozdwojenie jaźni czy inną chorobę ???

a przy okazji skoro jest już ktoś z agencji, czy widzieliście kiedyś Zamek lubelski albo chociaż Brame Krakowską ??? ....jedne z symboli tego miasta rozwiń
Avatar
Kermit / 14 maja 2010 o 20:03
Bardzo mi się podoba.Ma wspaniałą dynamikę, eksponuje zwrot ku nowoczesności a zarazem pokazuje miasto prawie z lotu ptaka. Nie zapomniano też wpleść zabytkowe detale architektoniczne w historyczny pejzaż miasta. Wszystko to okraszone jest indywidualiznem -miasto ogląda młody człowiek, nie jest jednak samotny, na jego drodze stają przedstawiciele wszystkich pokoleń. Jest starszy człowiek/ chyba antykwariusz, młoda, bardzo ładna kobieta i najmłodszy mieszkaniec miasta. Dziaciak trzyma w ręce szklaną kulę z wirującymi elementami symbolizującą z róznorodność i wielobarwność.
Kula ta może być kojarzona z magią miejsca, wirem życia,tajemniczością i przeznaczeniem.

Zresztą każdy inaczej i po swojemu może odbierać to przesłanie , trzeba tylko "czuć" i poddać się obrazowi.
Połączenie tylu elementów współczesnych i historycznych, realnych i metafizycznych, zamierzonych i przypadkowych, nastroju nostalgicznego i dynamiki nowoczesności przy wykorzystaniu fragmentów naszego miasta-cudowne. Film jest też jakby randką pokoleń. Zaprezentowani ludzie wpisani są w ten metafizyczny krajobraz i nastrój.

Gratuluję.
Bardzo mi się podoba.Ma wspaniałą dynamikę, eksponuje zwrot ku nowoczesności a zarazem pokazuje miasto prawie z lotu ptaka. Nie zapomniano też wpleść zabytkowe detale architektoniczne w historyczny pejzaż miasta. Wszystko to okraszone jest indywidualiznem -miasto ogląda młody człowiek, nie jest jednak samotny, na jego drodze stają przedstawiciele wszystkich pokoleń. Jest starszy człowiek/ chyba antykwariusz, młoda, bardzo ładna kobieta i najmłodszy mieszkaniec miasta. Dziaciak trzyma w ręce szklaną kulę z wirującymi elementami symbolizującą ... rozwiń