sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Rektor planuje, studenci go rozliczą (wideo)

  Edytuj ten wpis

Lublin. Najbliższy rok i najbliższe lata będą pracowite i pełne trudnych wyzwań - zapowiedział dziś nowy rektor UMCS.

I przedstawił plany ekipy, która właśnie przejęła władzę nad uczelnią. - Chcemy konkretów - odpowiadają studenci.

- Żyjemy w czasach globalizacji, w tym nauki i wiedzy, ale przede wszystkim w czasach nasilającej się konkurencji - mówił podczas dzisiejszej inauguracji prof. Andrzej Dąbrowski, nowy rektor uniwersytetu.

Czym UMCS zamierza wygrać w tej konkurencji? - Jakością badań i w równej mierze jakością kształcenia - zapowiada Dąbrowski. - Jakość ta dotyczy nie tylko dydaktyki i nauki, ale również kierowania i zarządzania, rozwoju i infrastruktury, pozyskiwania funduszy oraz kreowania marki i wizerunku uniwersytetu. To są priorytetowe inwestycje w przyszłość, których pomyślna realizacja zapewni stały rozwój uczelni.


Rektor planuje, studenci narzekają


- Plany piękne - zauważa Ania, studentka Wydz. Ekonomicznego. - Ale ja bym wolała, żeby dziekanaty dla studentów zaocznych były czynne w weekendy. Żebym nie musiała zrywać się na tygodniu z pracy, żeby załatwić coś na uczelni.

- Albo żeby panie w dziekanatach były bardziej sympatyczne - dodaje Dawid z Wydziału Humanistycznego. - Czasami załatwienie czegoś u nich graniczy z cudem.

- I żeby nowe władze zajęły się wyglądem uczelni - mówi Bartek. - Placem Marii Curie-Skłodowskiej, salami czy nawet toaletami. Na niektórych wydziałach jest sporo do roboty.

Nowy rok zaczęło w UMCS ponad 30 tys. studentów, w tym 9 tys. pierwszoroczniaków.

Z tego rozliczymy nowego rektora

Prof. Andrzej Dąbrowski przedstawił dziś listę planów swojej ekipy:

* Kandydatów zachęcimy wysokim poziomem kształcenia, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą dydaktyczną, realną perspektywą pracy po studiach oraz dobrą marką uczelni.

* Jesteśmy bliscy sfinalizowania umowy o ściślej współpracy z większością lubelskich liceów.

* Jednym z priorytetów będą oferty studiów w językach obcych, głównie w języku angielskim.

* Położymy nacisk na pozyskiwanie studentów zagranicznych.

* Dostosujemy programy studiów do potrzeb rynku pracy.

* Wdrożony zostanie wewnętrzny system kontroli jakości kształcenia.

* Ważne będzie wdrażanie studentów wyższych lat do pracy badawczej.

* Ważnym celem jest opracowanie i wcielenie w życie oferty kształcenia na odległość.

* Rozpoczęliśmy działania zmierzające do urealnienia możliwości odbywania staży i uzyskiwania stypendiów w jednostkach samorządowych różnego szczebla, a także w niektórych zakładach pracy.

* Planujemy utworzenie Nagrody Naukowej UMCS i stworzenie nowoczesnego portalu naukowego, w tym wydawanie dwujęzycznego biuletynu UMCS w wersji elektronicznej.

* Stworzymy zachęty finansowe dla osób osiągających szybkie awanse naukowe.

* Priorytetem będzie też poprawa sytuacji finansowej uczelni, co w efekcie docelowo doprowadzi do polepszenia warunków płacowych w każdej grupie pracowniczej.

* Zmienimy strukturę administracji, która pełnić będzie służebną rolę wobec pionu naukowo-badawczego, a przede wszystkim wobec pionu dydaktycznego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
fikumiku
Student
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fikumiku
fikumiku (26 listopada 2008 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Student napisał:
Dziekanat na wydziale prawa i administracji również pozostawia wiele do życzenia.Krowy szczególnie ta stara brzudula w okularach jest odrażająca
! lepiej jest z tymi młodymi.Takze polecam jechac im ostro jak cos podsakują! nie ma kogo sie bac! Wkońcu jak by nie MY to One by latały z miotła i scierą!

Cham chamem na wieki wieków amen, taki poziom wypowiedzi maja studenci, więc rozumiem brak cierpliwości u babek z dziekanatu, a ze ściera to ty sobie może polatasz, bo przy takim poziomie inteligencji watpię czy skonczysz studia, a w dziekanacie wszystkie sa po studiach wyzszych wiec o nich sie nie martw niekulturalny człowieczku.
Rozwiń
Student
Student (23 października 2008 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziekanat na wydziale prawa i administracji również pozostawia wiele do życzenia.Krowy szczególnie ta stara brzudula w okularach jest odrażająca
! lepiej jest z tymi młodymi.Takze polecam jechac im ostro jak cos podsakują! nie ma kogo sie bac! Wkońcu jak by nie MY to One by latały z miotła i scierą!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!