Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 maja 2012 r.
12:18
Edytuj ten wpis

Rektor UMCS jednak nie zgodził się na piwną strefę. "Pozostajemy zaściankiem"

0 43 A A
Studenci UMCS jednak legalnie alkoholu się nie napiją (Maciej Kaczanowski)
Studenci UMCS jednak legalnie alkoholu się nie napiją (Maciej Kaczanowski)

Rektor UMCS cofnął swoją zgodę na utworzenie na lubelskim miasteczku akademickim specjalnej piwnej strefy. Dzięki temu studenci tej uczelni nie byliby karani za picie piwa na terenie campusu uniwersyteckiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Po zasięgnięciu opinii prawnej oraz konsultacjach z komendantem miejskim policji w Lublinie, rektor UMCS anulował swoją zgodę w tej sprawie – poinformowała dziś Anna Guzowska, rzecznik uniwersytetu.

O co chodzi? Jak pisaliśmy, pod koniec kwietnia przedstawiciele Samorządu Studentów UMCS złożyli w rektoracie wniosek o wydzielenie na kampusie specjalnej strefy do spożywania alkoholu niskoprocentowego. – Tak jest np. w Poznaniu czy Krakowie. Chcielibyśmy, żeby podobnie funkcjonowało to też u nas – argumentowała szefowa samorządu Anna Nieoczym.

Władze uniwersytetu podeszły do sprawy ze zrozumieniem. – Zgoda została podpisana przez rektora prof. Andrzeja Dąbrowskiego – poinformowała Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS.

Strefa, zgodnie z prośbą studentów, miała obowiązywać do 15 lipca. W tym czasie teren miasteczka przestałby być typowym miejscem publicznym, gdzie picie piwa na świeżym powietrzu jest karane mandatem (grzywną w wysokości 100 zł). Po wprowadzeniu strefy studenci uniwersytetu pijący w campusie alkohole niskoprocentowe uniknęliby mandatów. Wystarczyłoby pokazanie ważnej legitymacji studenckiej UMCS.

Studenci decyzją o utworzeniu strefy byli zachwyceni. – Takie miejsce powinno powstać już dawno. Wreszcie nie będziemy musieli ukrywać się, pijąc piwo ze znajomymi. Przy pięknej pogodzie trudno siedzieć przecież w akademiku – mówili na naszych łamach. Mieszkańcy Lublina mieli inne zdanie: – Młodzi ludzie na okrągło piją, a potem szwendają się po okolicy i hałasują. Z tego powodu mamy ich specjalnie traktować? – pytali.

Zadecydowała opinia policji

– Zgoda rektora została wydana wstępnie. Przy zastrzeżeniu, że będzie to wymagało doprecyzowania (strefa nie została jeszcze precyzyjnie wyznaczona, nie określono też szczegółowych zasad, które miałyby w niej obowiązywać – red.) i konsultacji m.in. policją – wyjaśnia Guzowska. – Właśnie na bazie tych konsultacji, a także opinii naszych prawników, rektor podjął decyzję o cofnięciu zgody.

– Komenda miejska policji jednoznacznie wypowiedziała się, że nie ma takiej opcji, żeby taka strefa została wydzielona – podkreśla rzeczniczka. Policjantów nie przekonały argumenty studentów, że podobne miejsca funkcjonują w innych miastach. – Podkreślili, że policję obowiązują przepisy prawa – dodaje Guzowska. – Co prawda tereny pomiędzy akademikami należą do campusu uniwersytetu, ale jednak to jest przestrzeń publiczna, w której spożywanie alkoholu jest zabronione.

– Jest nam po prostu przykro – komentuje Anna Nieoczym, szefowa samorządu UMCS. – Wierzyliśmy, że w końcu uda się w największym mieście akademickim na wschód od Wisły przełamać pewną barierę, stereotyp. Jakoś w innych miastach można to zrobić. U nas nie. Pozostajemy zaściankiem. Okazuje się, że zgodnie z prawem nie możemy legalnie zrobić grilla przed akademikiem.

– To nie tak, że policjanci na coś nie pozwalają. Nie o to chodzi – podkreśla st. sierż. Anna Smarzak z lubelskiej policji. – Rektor wydał zgodę bez zasięgnięcia opinii prawnej. Wszystkich nas obowiązują przepisy prawa, w tym ustawa o wychowaniu w trzeźwości, która jasno określa, że w miejscach publicznych spożywać alkoholu nie można.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mietek / 14 maja 2012 o 23:07
ch*** w d*** rektorowi i policji !!!!
Avatar
megg / 13 maja 2012 o 11:12
Wyłącznie studenci? Czyli wg. twojego toku myślenia problem zakłócania ciszy nocnej nie istnieje w miejscach gdzie nie ma studentów. Nikt nie "drze mordy" po pijaku w Lubartowie czy Bełżycach bo tam nie ma studentów... Brawo, więc skoro wymagasz statystyk ode mnie jestem pewna, że twoja teza "wyłącznie studenci" zostanie za chwilę poparta jakimiś oficjalnymi danymi . Nie masz? Ot widzisz, prezentujesz taką mentalność KALEGO.

Ale nie będę udawać głupiej, wiem że zdecydowana większość nocnych krzykaczy to studenci (jednak na pewno nie wszyscy). I właśnie takie osoby powinny być karane. Hałas jest pomimo braku wydzielonej autonomii i policja powinna skupić się właśnie na rozwiązaniu tego problemu. A ile razy widziałaś nocą policję na miasteczku dbającą o ciszę nocną? Ja ani razu... Za to widziałam parokrotnie "wjazd" radiowozów na murek (gdzie de facto jest dość spokojnie) i karanie mandatami. Problem jest w tym, abstrahując od tego czy strefa powinna być utworzona czy nie- tu każdy ma swoje racje, że Policja skupiła się na wystawianiu mandatów a nie dbaniu o porządek- to pozornie nie to samo. Bo karze przede wszystkim mieszkańców akademików a hałasują jak wskazałeś osoby spoza miasteczka wracające do siebie.

Ale jak widzisz oboje mamy swoje racje, są plusy i minusy jednego i drugiego sposobu myślenia. Ja jako osoba młoda rozumiem tych którzy chcą się bawić (oczywiście z zachowaniem pewnych reguł- śmiecenie, zakłócanie ciszy nocnej itp. powinno być karane z całą surowością), wypić piwo na świeżym powietrzu. Tobie się to nie podoba- trudno. Ale jedno jest pewne, obecny stan rzeczy jest zły i na pewno należy coś w tym zmienić.
Wyłącznie studenci? Czyli wg. twojego toku myślenia problem zakłócania ciszy nocnej nie istnieje w miejscach gdzie nie ma studentów. Nikt nie "drze mordy" po pijaku w Lubartowie czy Bełżycach bo tam nie ma studentów... Brawo, więc skoro wymagasz statystyk ode mnie jestem pewna, że twoja teza "wyłącznie studenci" zostanie za chwilę poparta jakimiś oficjalnymi danymi . Nie masz? Ot widzisz, prezentujesz taką mentalność KALEGO.

Ale nie będę udawać głupiej, wiem że zdecydowana większość nocnych krzykaczy to stude... rozwiń
Avatar
Grom / 12 maja 2012 o 21:00
[quote name='megg' timestamp='1336827166' post='629589']
A czemu nie? choćby dlatego, że mogą napisać ciekawy artykuł o zachowaniu policji i straży miejskiej na miasteczku akademickim. Mieszkam na miasteczku i wiem jak to wygląda więc nie twórz własnych teorii. Jeśli odgłosy z aosu miałyby dolatywać do okolicznych bloków, studenci musieliby siedzieć tam razem z potężnymi kolumnami słuchając ciężkiego rocka. Więc pleciesz głupstwa, jesteś albo internetowym trollem albo mieszkasz w akademiku pierwszy rok i należysz do grupy wybitnie antyspołecznych jednostek. Bo hałas w blokach może powodować jak już muzyka z Rock Baru, Pauzy i innych knajp- a nie ludzie siedzący na boiskach.[/quote]
Nie o to mi chodziło. Sens mojej wypowiedzi był taki, że szafujesz statystykami, których nie zamierzasz (może nawet nie potrafisz) przytoczyć, więc pewnie wywróżyłaś je sobie z kart.

Widzę natomiast, że masz poważny problem. Wszystkich dokoła mierzysz swoją miarą, uzurpując sobie prawo do normalności, pojmowanej oczywiście po swojemu. A jeśli ktoś ma inne zdanie to już musisz wsadzić szpilę, że to wybitnie aspołeczna jednostka albo głupi troll. Nie widzę sensu w dyskusji z tak agresywnym adwersarzem, bo to żadna rozmowa. Radzę jednak zacząć zwracać uwagę na zdanie innych. Wszystkich na świecie nie zakrzyczysz ani nie też przekonasz do swoich racji więc naucz się rozmawiać.

Na odchodnym zwracam uwagę, że w dudniących, ryczących klubach i pubach na miasteczku przesiadują przede wszystkim studenci, a już wyłącznie studenci drą mordy wracając po pijaku na stancje więc temat jest szerszy niż murek AOSu bo dotyczy ogólnych warunków mieszkania w okolicach miasteczka akademickiego. Myślmy szerzej, ludzie.
[quote name='megg' timestamp='1336827166' post='629589']
A czemu nie? choćby dlatego, że mogą napisać ciekawy artykuł o zachowaniu policji i straży miejskiej na miasteczku akademickim. Mieszkam na miasteczku i wiem jak to wygląda więc nie twórz własnych teorii. Jeśli odgłosy z aosu miałyby dolatywać do okolicznych bloków, studenci musieliby siedzieć tam razem z potężnymi kolumnami słuchając ciężkiego rocka. Więc pleciesz głupstwa, jesteś albo internetowym trollem albo mieszkasz w akademiku pierwszy rok i należys... rozwiń
Avatar
megg / 12 maja 2012 o 14:52
[quote name='Grom' timestamp='1336778515' post='629470']
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

Tobie się WYDAJE a mnie NA PEWNO od kilku tygodniu gorzej się śpi. Cała ta Twoja wypowiedź to nic więcej tylko same wydajesie.
[/quote]

[quote name='Grom' timestamp='1336778515' post='629470']
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

Tobie się WYDAJE a mnie NA PEWNO od kilku tygodniu gorzej się śpi. Cała ta Twoja wypowiedź to nic więcej tylko same wydajesie.
[/quote]
A czemu nie? choćby dlatego, że mogą napisać ciekawy artykuł o zachowaniu policji i straży miejskiej na miasteczku akademickim. Mieszkam na miasteczku i wiem jak to wygląda więc nie twórz własnych teorii. Jeśli odgłosy z aosu miałyby dolatywać do okolicznych bloków, studenci musieliby siedzieć tam razem z potężnymi kolumnami słuchając ciężkiego rocka. Więc pleciesz głupstwa, jesteś albo internetowym trollem albo mieszkasz w akademiku pierwszy rok i należysz do grupy wybitnie antyspołecznych jednostek. Bo hałas w blokach może powodować jak już muzyka z Rock Baru, Pauzy i innych knajp- a nie ludzie siedzący na boiskach.
[quote name='Grom' timestamp='1336778515' post='629470']
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

Tobie się WYDAJE a mnie NA PEWNO od kilku tygodniu gorzej się śpi. Cała ta Twoja wypowiedź to nic więcej tylko same wydajesie.
[/quote]

[quote name='Grom' timestamp='1336778515' post='629470']
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi&quo... rozwiń
Avatar
pannad / 12 maja 2012 o 13:10
Niestety ale zamiast zajmować się prawdziwymi dewiacjami, policja zarabia i poprawia sobie statystyki kosztem studentów. Skuteczność w zwalczaniu PRZESTĘPCZOŚCI muszą mieć niesamowitą.

Co więcej panowie policjanci nadużywają swojej władzy i kompetencji. Dla udowodnienia krótka historia.
Miasteczko UMCS. Godzina 21, za akademikiem Ikar na murku siedzą dwie grupki. Piją. Podjeżdżają dwa radiowozy, wszyszyscy uciekają. Zostają 3 osoby. Po prostu tam siedziały, nie piły nie hałasowały. Siedziały. Panowie policjanici podchodzą i każą im wziąć przykład z tamtych. Oni na to, że przecież nic nie robią, siedzą. Nie pomogło, musieli się rozejść.

Niestety to co się dzieje na miasteczku przechodzi wszelkie pojęcie.

Szkoda tylko, że nie zajmą się łapaniem ekshibicjonistów, których z nadejściem wiosny masa na miasteczku.
Niestety ale zamiast zajmować się prawdziwymi dewiacjami, policja zarabia i poprawia sobie statystyki kosztem studentów. Skuteczność w zwalczaniu PRZESTĘPCZOŚCI muszą mieć niesamowitą.

Co więcej panowie policjanci nadużywają swojej władzy i kompetencji. Dla udowodnienia krótka historia.
Miasteczko UMCS. Godzina 21, za akademikiem Ikar na murku siedzą dwie grupki. Piją. Podjeżdżają dwa radiowozy, wszyszyscy uciekają. Zostają 3 osoby. Po prostu tam siedziały, nie piły nie hałasowały. Siedziały. Panowie policjanici podchodzą ... rozwiń
Avatar
Niemaczym / 12 maja 2012 o 11:19
Problem moim zdaniem wynika z Tego ze cala odpowiedzialnosc za picie alkoholu na miasteczku i HAŁASU czy BAŁAGANU później zrzucana byłaby na UMCS bo tylko rektor tej uczelni zgodził sie na to UP było przeciwne, na KUL-u na coś takiego nie ma szans. Po prostu wszystkie pretensje mieszkańców osiedli obok czy osób odpowiadajacych za czystość zrzucane byłyby TYLKO na UMCS
Avatar
Grom / 12 maja 2012 o 01:21
[quote name='megg' timestamp='1336734792' post='629313']
Nikt mi nie wmówi, że to rutynowy obchód, gdyż oni szukają studentów, robią "naloty" radiowozem na aos albo do parku obok. Jak nie wierzycie, niech redakcja sprawdzi statystyki wystawionych mandatów teraz i parę lat temu.[/quote]
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

[quote name='megg' timestamp='1336734792' post='629313']Hałas też się nie zmieni, bo wątpię by głosy z aosu dolatywały do okolicznych bloków. Szkoda, że rektor bał się podjąć odważnej, ale potrzebnej decyzji[/quote]Tobie się WYDAJE a mnie NA PEWNO od kilku tygodniu gorzej się śpi. Cała ta Twoja wypowiedź to nic więcej tylko same wydajesie.
[quote name='megg' timestamp='1336734792' post='629313']
Nikt mi nie wmówi, że to rutynowy obchód, gdyż oni szukają studentów, robią "naloty" radiowozem na aos albo do parku obok. Jak nie wierzycie, niech redakcja sprawdzi statystyki wystawionych mandatów teraz i parę lat temu.[/quote]
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

[quote name='megg' timestamp='1336734792' post='629313']Hałas też si... rozwiń
Avatar
Hans / 11 maja 2012 o 23:53
Lublin był, jest i na zawsze pozostanie zaściankiem. Wstyd i obciach...
Avatar
ehhh / 11 maja 2012 o 23:25
Jasne, najlepiej. Jedyne co potrafią to wpędzić uniwersytet w długi. a niebiescy tylko by wlepiali mandaty. Rozumiem wlepić mandat ludziom, którzy robią burdy noż ale cholera... Kiedy szedłem z kumplami koło miasteczka grupa pijanych studentów przybiegła z drugiej strony ulicy żeby się z nami przywitać. ale oczywiście... dla innych mieszkańców to bandyci, gwałciciele itd. itp. Poza tym, kto kazał im osiedlać się przy miasteczku. Nie każdy, kto pije piwo, zwłaszcza przy akademiku czy wieczornym grilu jest bandytą a tak najwyraźniej nas widzą.
Avatar
Gość / 11 maja 2012 o 22:44
student analfabeta, swierzym...buhahaha, ssij matole....

[quote name='Student, wieczny' timestamp='1336747043' post='629380']
Nastawiłem się na tą strefę, plany długoterminowe powziąłem, a tu....
Chociaż z drugiej strony od tylu lat na miasteczku, na murku pod AOS-em piło się alkohol bez żadnej strefy, od czasu do czasu piwo trzeba było wylać, żeby mandatu uniknąć. Dzisiaj też pójdę na miasteczko wypić browara na Świerzym powietrzu. Tylko po co tak nagłaśniali tą strefę, wiele osób jest przekonana, że ona już obowiązuje. Jak wpadnie policja na miasteczko, będą żniwa mandatów (bo chyba tylko o to chodziło z tym szumem medialnym) Pozdro
[/quote]
student analfabeta, swierzym...buhahaha, ssij matole....

[quote name='Student, wieczny' timestamp='1336747043' post='629380']
Nastawiłem się na tą strefę, plany długoterminowe powziąłem, a tu....
Chociaż z drugiej strony od tylu lat na miasteczku, na murku pod AOS-em piło się alkohol bez żadnej strefy, od czasu do czasu piwo trzeba było wylać, żeby mandatu uniknąć. Dzisiaj też pójdę na miasteczko wypić browara na Świerzym powietrzu. Tylko po co tak nagłaśniali tą strefę, wiele osób jest przeko... rozwiń
Avatar
Mietek / 14 maja 2012 o 23:07
ch*** w d*** rektorowi i policji !!!!
Avatar
megg / 13 maja 2012 o 11:12
Wyłącznie studenci? Czyli wg. twojego toku myślenia problem zakłócania ciszy nocnej nie istnieje w miejscach gdzie nie ma studentów. Nikt nie "drze mordy" po pijaku w Lubartowie czy Bełżycach bo tam nie ma studentów... Brawo, więc skoro wymagasz statystyk ode mnie jestem pewna, że twoja teza "wyłącznie studenci" zostanie za chwilę poparta jakimiś oficjalnymi danymi . Nie masz? Ot widzisz, prezentujesz taką mentalność KALEGO.

Ale nie będę udawać głupiej, wiem że zdecydowana większość nocnych krzykaczy to studenci (jednak na pewno nie wszyscy). I właśnie takie osoby powinny być karane. Hałas jest pomimo braku wydzielonej autonomii i policja powinna skupić się właśnie na rozwiązaniu tego problemu. A ile razy widziałaś nocą policję na miasteczku dbającą o ciszę nocną? Ja ani razu... Za to widziałam parokrotnie "wjazd" radiowozów na murek (gdzie de facto jest dość spokojnie) i karanie mandatami. Problem jest w tym, abstrahując od tego czy strefa powinna być utworzona czy nie- tu każdy ma swoje racje, że Policja skupiła się na wystawianiu mandatów a nie dbaniu o porządek- to pozornie nie to samo. Bo karze przede wszystkim mieszkańców akademików a hałasują jak wskazałeś osoby spoza miasteczka wracające do siebie.

Ale jak widzisz oboje mamy swoje racje, są plusy i minusy jednego i drugiego sposobu myślenia. Ja jako osoba młoda rozumiem tych którzy chcą się bawić (oczywiście z zachowaniem pewnych reguł- śmiecenie, zakłócanie ciszy nocnej itp. powinno być karane z całą surowością), wypić piwo na świeżym powietrzu. Tobie się to nie podoba- trudno. Ale jedno jest pewne, obecny stan rzeczy jest zły i na pewno należy coś w tym zmienić.
Wyłącznie studenci? Czyli wg. twojego toku myślenia problem zakłócania ciszy nocnej nie istnieje w miejscach gdzie nie ma studentów. Nikt nie "drze mordy" po pijaku w Lubartowie czy Bełżycach bo tam nie ma studentów... Brawo, więc skoro wymagasz statystyk ode mnie jestem pewna, że twoja teza "wyłącznie studenci" zostanie za chwilę poparta jakimiś oficjalnymi danymi . Nie masz? Ot widzisz, prezentujesz taką mentalność KALEGO.

Ale nie będę udawać głupiej, wiem że zdecydowana większość nocnych krzykaczy to stude... rozwiń
Avatar
Grom / 12 maja 2012 o 21:00
[quote name='megg' timestamp='1336827166' post='629589']
A czemu nie? choćby dlatego, że mogą napisać ciekawy artykuł o zachowaniu policji i straży miejskiej na miasteczku akademickim. Mieszkam na miasteczku i wiem jak to wygląda więc nie twórz własnych teorii. Jeśli odgłosy z aosu miałyby dolatywać do okolicznych bloków, studenci musieliby siedzieć tam razem z potężnymi kolumnami słuchając ciężkiego rocka. Więc pleciesz głupstwa, jesteś albo internetowym trollem albo mieszkasz w akademiku pierwszy rok i należysz do grupy wybitnie antyspołecznych jednostek. Bo hałas w blokach może powodować jak już muzyka z Rock Baru, Pauzy i innych knajp- a nie ludzie siedzący na boiskach.[/quote]
Nie o to mi chodziło. Sens mojej wypowiedzi był taki, że szafujesz statystykami, których nie zamierzasz (może nawet nie potrafisz) przytoczyć, więc pewnie wywróżyłaś je sobie z kart.

Widzę natomiast, że masz poważny problem. Wszystkich dokoła mierzysz swoją miarą, uzurpując sobie prawo do normalności, pojmowanej oczywiście po swojemu. A jeśli ktoś ma inne zdanie to już musisz wsadzić szpilę, że to wybitnie aspołeczna jednostka albo głupi troll. Nie widzę sensu w dyskusji z tak agresywnym adwersarzem, bo to żadna rozmowa. Radzę jednak zacząć zwracać uwagę na zdanie innych. Wszystkich na świecie nie zakrzyczysz ani nie też przekonasz do swoich racji więc naucz się rozmawiać.

Na odchodnym zwracam uwagę, że w dudniących, ryczących klubach i pubach na miasteczku przesiadują przede wszystkim studenci, a już wyłącznie studenci drą mordy wracając po pijaku na stancje więc temat jest szerszy niż murek AOSu bo dotyczy ogólnych warunków mieszkania w okolicach miasteczka akademickiego. Myślmy szerzej, ludzie.
[quote name='megg' timestamp='1336827166' post='629589']
A czemu nie? choćby dlatego, że mogą napisać ciekawy artykuł o zachowaniu policji i straży miejskiej na miasteczku akademickim. Mieszkam na miasteczku i wiem jak to wygląda więc nie twórz własnych teorii. Jeśli odgłosy z aosu miałyby dolatywać do okolicznych bloków, studenci musieliby siedzieć tam razem z potężnymi kolumnami słuchając ciężkiego rocka. Więc pleciesz głupstwa, jesteś albo internetowym trollem albo mieszkasz w akademiku pierwszy rok i należys... rozwiń
Avatar
megg / 12 maja 2012 o 14:52
[quote name='Grom' timestamp='1336778515' post='629470']
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

Tobie się WYDAJE a mnie NA PEWNO od kilku tygodniu gorzej się śpi. Cała ta Twoja wypowiedź to nic więcej tylko same wydajesie.
[/quote]

[quote name='Grom' timestamp='1336778515' post='629470']
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

Tobie się WYDAJE a mnie NA PEWNO od kilku tygodniu gorzej się śpi. Cała ta Twoja wypowiedź to nic więcej tylko same wydajesie.
[/quote]
A czemu nie? choćby dlatego, że mogą napisać ciekawy artykuł o zachowaniu policji i straży miejskiej na miasteczku akademickim. Mieszkam na miasteczku i wiem jak to wygląda więc nie twórz własnych teorii. Jeśli odgłosy z aosu miałyby dolatywać do okolicznych bloków, studenci musieliby siedzieć tam razem z potężnymi kolumnami słuchając ciężkiego rocka. Więc pleciesz głupstwa, jesteś albo internetowym trollem albo mieszkasz w akademiku pierwszy rok i należysz do grupy wybitnie antyspołecznych jednostek. Bo hałas w blokach może powodować jak już muzyka z Rock Baru, Pauzy i innych knajp- a nie ludzie siedzący na boiskach.
[quote name='Grom' timestamp='1336778515' post='629470']
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

Tobie się WYDAJE a mnie NA PEWNO od kilku tygodniu gorzej się śpi. Cała ta Twoja wypowiedź to nic więcej tylko same wydajesie.
[/quote]

[quote name='Grom' timestamp='1336778515' post='629470']
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi&quo... rozwiń
Avatar
pannad / 12 maja 2012 o 13:10
Niestety ale zamiast zajmować się prawdziwymi dewiacjami, policja zarabia i poprawia sobie statystyki kosztem studentów. Skuteczność w zwalczaniu PRZESTĘPCZOŚCI muszą mieć niesamowitą.

Co więcej panowie policjanci nadużywają swojej władzy i kompetencji. Dla udowodnienia krótka historia.
Miasteczko UMCS. Godzina 21, za akademikiem Ikar na murku siedzą dwie grupki. Piją. Podjeżdżają dwa radiowozy, wszyszyscy uciekają. Zostają 3 osoby. Po prostu tam siedziały, nie piły nie hałasowały. Siedziały. Panowie policjanici podchodzą i każą im wziąć przykład z tamtych. Oni na to, że przecież nic nie robią, siedzą. Nie pomogło, musieli się rozejść.

Niestety to co się dzieje na miasteczku przechodzi wszelkie pojęcie.

Szkoda tylko, że nie zajmą się łapaniem ekshibicjonistów, których z nadejściem wiosny masa na miasteczku.
Niestety ale zamiast zajmować się prawdziwymi dewiacjami, policja zarabia i poprawia sobie statystyki kosztem studentów. Skuteczność w zwalczaniu PRZESTĘPCZOŚCI muszą mieć niesamowitą.

Co więcej panowie policjanci nadużywają swojej władzy i kompetencji. Dla udowodnienia krótka historia.
Miasteczko UMCS. Godzina 21, za akademikiem Ikar na murku siedzą dwie grupki. Piją. Podjeżdżają dwa radiowozy, wszyszyscy uciekają. Zostają 3 osoby. Po prostu tam siedziały, nie piły nie hałasowały. Siedziały. Panowie policjanici podchodzą ... rozwiń
Avatar
Niemaczym / 12 maja 2012 o 11:19
Problem moim zdaniem wynika z Tego ze cala odpowiedzialnosc za picie alkoholu na miasteczku i HAŁASU czy BAŁAGANU później zrzucana byłaby na UMCS bo tylko rektor tej uczelni zgodził sie na to UP było przeciwne, na KUL-u na coś takiego nie ma szans. Po prostu wszystkie pretensje mieszkańców osiedli obok czy osób odpowiadajacych za czystość zrzucane byłyby TYLKO na UMCS
Avatar
Grom / 12 maja 2012 o 01:21
[quote name='megg' timestamp='1336734792' post='629313']
Nikt mi nie wmówi, że to rutynowy obchód, gdyż oni szukają studentów, robią "naloty" radiowozem na aos albo do parku obok. Jak nie wierzycie, niech redakcja sprawdzi statystyki wystawionych mandatów teraz i parę lat temu.[/quote]
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

[quote name='megg' timestamp='1336734792' post='629313']Hałas też się nie zmieni, bo wątpię by głosy z aosu dolatywały do okolicznych bloków. Szkoda, że rektor bał się podjąć odważnej, ale potrzebnej decyzji[/quote]Tobie się WYDAJE a mnie NA PEWNO od kilku tygodniu gorzej się śpi. Cała ta Twoja wypowiedź to nic więcej tylko same wydajesie.
[quote name='megg' timestamp='1336734792' post='629313']
Nikt mi nie wmówi, że to rutynowy obchód, gdyż oni szukają studentów, robią "naloty" radiowozem na aos albo do parku obok. Jak nie wierzycie, niech redakcja sprawdzi statystyki wystawionych mandatów teraz i parę lat temu.[/quote]
A czemu sama nie sprawdzisz i nie podzielisz się tą wiedzą? "To niech redakcja sprawdzi", phi!

[quote name='megg' timestamp='1336734792' post='629313']Hałas też si... rozwiń
Avatar
Hans / 11 maja 2012 o 23:53
Lublin był, jest i na zawsze pozostanie zaściankiem. Wstyd i obciach...
Avatar
ehhh / 11 maja 2012 o 23:25
Jasne, najlepiej. Jedyne co potrafią to wpędzić uniwersytet w długi. a niebiescy tylko by wlepiali mandaty. Rozumiem wlepić mandat ludziom, którzy robią burdy noż ale cholera... Kiedy szedłem z kumplami koło miasteczka grupa pijanych studentów przybiegła z drugiej strony ulicy żeby się z nami przywitać. ale oczywiście... dla innych mieszkańców to bandyci, gwałciciele itd. itp. Poza tym, kto kazał im osiedlać się przy miasteczku. Nie każdy, kto pije piwo, zwłaszcza przy akademiku czy wieczornym grilu jest bandytą a tak najwyraźniej nas widzą.
Avatar
Gość / 11 maja 2012 o 22:44
student analfabeta, swierzym...buhahaha, ssij matole....

[quote name='Student, wieczny' timestamp='1336747043' post='629380']
Nastawiłem się na tą strefę, plany długoterminowe powziąłem, a tu....
Chociaż z drugiej strony od tylu lat na miasteczku, na murku pod AOS-em piło się alkohol bez żadnej strefy, od czasu do czasu piwo trzeba było wylać, żeby mandatu uniknąć. Dzisiaj też pójdę na miasteczko wypić browara na Świerzym powietrzu. Tylko po co tak nagłaśniali tą strefę, wiele osób jest przekonana, że ona już obowiązuje. Jak wpadnie policja na miasteczko, będą żniwa mandatów (bo chyba tylko o to chodziło z tym szumem medialnym) Pozdro
[/quote]
student analfabeta, swierzym...buhahaha, ssij matole....

[quote name='Student, wieczny' timestamp='1336747043' post='629380']
Nastawiłem się na tą strefę, plany długoterminowe powziąłem, a tu....
Chociaż z drugiej strony od tylu lat na miasteczku, na murku pod AOS-em piło się alkohol bez żadnej strefy, od czasu do czasu piwo trzeba było wylać, żeby mandatu uniknąć. Dzisiaj też pójdę na miasteczko wypić browara na Świerzym powietrzu. Tylko po co tak nagłaśniali tą strefę, wiele osób jest przeko... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 10

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 328 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 198 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!