Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lipca 2012 r.
17:25
Edytuj ten wpis

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego przesiada się do limuzyny za 210 tys. zł

0 34 A A
Audi A6 jest produkowane w wielu odmianach. Auto dla rektorów Uniwersytetu Przyrodniczego będzie mia
Audi A6 jest produkowane w wielu odmianach. Auto dla rektorów Uniwersytetu Przyrodniczego będzie mia

Uniwersytet Przyrodniczy kupił nowy samochód dla władz uczelni – audi A6 za ponad 200 tys. zł. Tak drogiej limuzyny nie ma żaden inny rektor w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Auto jest bardzo komfortowe, bezpieczne i w bardzo dobrej wersji wyposażenia – zachwala Tomasz Czajkowski z firmy Danelczyk ze Świdnika, która dostarczy limuzynę. – Samochód został tak skonfigurowany, żeby jak najlepszy komfort jazdy miała osoba siedząca z tyłu.

Będzie to głównie rektor uczelni prof. Marian Wesołowski, a czasami także prorektorzy i kanclerz. Do tej pory rektor korzystał z 8-letniego volkswagena passata. Władze uczelni mają też do dyspozycji nieco młodszego forda.

Uniwersytet postanowił sprzedać passata i jednocześnie kupić nowe auto. Przetarg na jego dostarczenie przyrodnicy ogłosili na początku lipca. Kontrowersje wzbudziła kwota, którą chcieli wydać – nawet 200 tys. zł. Taki wniosek pojawił się po analizie specyfikacji przetargowej. Dostawca musiał wykazać, że w ciągu ostatnich trzech lat sprzedał samochód o co najmniej takiej wartości.

Kilka dni temu kanclerz uczelni zapewniał nas, że samochód będzie tańszy. – W specyfikacji jest też zapis, że wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza 200 tys. euro. To wcale nie znaczy, że tyle chcemy wydać. Wręcz odwrotnie. Zależy nam, żeby kupując dobry samochód jak najwięcej zaoszczędzić – mówił Henryk Bichta.

Dobry czyli jaki? Auto klasy E ma być wyprodukowane w tym roku, z nadwoziem typu sedan (limuzyna), silnikiem benzynowym o pojemności maks. 2000 cm3, automatyczną skrzynią biegów, nawigacją, automatyczną klimatyzacją, skórzaną, beżową tapicerką i metalizowanym lakierem o kolorystyce niebiesko-szarej.

Zgłosił się jeden dostawca – firma Danelczyk. Uczelnia zdecydowała się kupić zaproponowane auto – audi A6 za 209 990,00 zł brutto. – Mamy możliwość odpisania podatku VAT, więc rzeczywista cena będzie niższa (netto będzie to 161 tys. zł – red.) – zastrzega kanclerz Bichta.

Ale i tak przyrodnicy będą mieli najdroższy samochód ze wszystkich lubelskich uczelni. Do tej pory liderem był Uniwersytet Medyczny, który w 2010 r. kupił dla rektora skodę superb za prawie 170 tys. zł (brutto). Podobnymi autami jeżdżą rektor i prorektorzy KUL. Pierwszy ma skodę superb kupioną w 2009 r. za 118,5 tys., jego zastępcy – dwie skody superb: z 2004 r. za 94,5 tys. i z 2009 r. za 111,5 tys.

– Pytanie, co jest droższe. Nasz jeden dobry samochód, czy kilka nieco gorszych kupionych przez KUL – mówi kanclerz UP. – Nasz volkswagen kupowany 8 lat temu wtedy też był najdroższy. Tyle że korzystaliśmy z niego przez tyle lat, kiedy inne uczelnie już zdążyły wymienić auta. Wychodzimy z założenia, że jak kupi się dobry samochód, to długo się nim jeździ. Jak w powiedzeniu: Jesteś biedny, to kup jeden dobry garnitur. A nie trzy gorsze, które po roku wyrzucisz.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oko2 / 31 stycznia 2013 o 22:00
Widać duże ciało musi mieć nowy samochód. W starym resory nie wytrzymały. Żenada! Pełna bezkarność. Widać Uczelnia ma za dużo kasy. Należy zabrać.
Avatar
Alek / 28 stycznia 2013 o 19:19
Podwyżek dla pracowników nie ma, dla doktorantów nie ma pieniędzy. Od tego roku rektor up zmniejszył pule pieniędzy na doktoranta do 300 zł na rok, pieniądze te mają być przeznaczone na konferencje naukowe lub artykuły, z tym tylko, że przykładowa opłata konferencyjna to 350 zł a jeszcze dochodzą koszty dojazdu bądź, jeśli trzeba dalej jechać, to koszty noclegu. Stypendium projakościowe dla doktorantów też ustalił na ich niekorzyść, aby jak najmniejsza liczba osób dostała pieniądze. Ciekawy byłem dlaczego tak brakuje pieniędzy na kształcenie przyszłej kadry naukowej, to dostałem gotową odpowiedź.
Podwyżek dla pracowników nie ma, dla doktorantów nie ma pieniędzy. Od tego roku rektor up zmniejszył pule pieniędzy na doktoranta do 300 zł na rok, pieniądze te mają być przeznaczone na konferencje naukowe lub artykuły, z tym tylko, że przykładowa opłata konferencyjna to 350 zł a jeszcze dochodzą koszty dojazdu bądź, jeśli trzeba dalej jechać, to koszty noclegu. Stypendium projakościowe dla doktorantów też ustalił na ich niekorzyść, aby jak najmniejsza liczba osób dostała pieniądze. Ciekawy byłem dlaczego tak brakuje pieniędzy na kształcenie... rozwiń
Avatar
Andrzejbiedny pracownik / 28 stycznia 2013 o 10:20
A dla przcowników Uniwersytetu Przyrodniczego na podwyżki ( a zarabiamy jałmużnę - po 25 latach pracy - 1450zł netto na miesiąc ) pieniedzy nie ma bo się budujemy, albo kupujemy nowe samochody !!!!!!! A na taki zakup to Rektor UP ma pieniądze !!!!!!! Jak rektor wybuduje resztę budynków to pracownicy z głodu tynki będą jeść, a M. Wesołowski będzie jeździł Limuzyną za 200tys. zł !!! i podwyższał pensje lub dawał nagrody tylko garstce swoich wybranych pracowników, dla reszty nie ma pieniędzy !!!!!!!!!!!! Gdzie tu sprawiedliwość !!!!!!!
A dla przcowników Uniwersytetu Przyrodniczego na podwyżki ( a zarabiamy jałmużnę - po 25 latach pracy - 1450zł netto na miesiąc ) pieniedzy nie ma bo się budujemy, albo kupujemy nowe samochody !!!!!!! A na taki zakup to Rektor UP ma pieniądze !!!!!!! Jak rektor wybuduje resztę budynków to pracownicy z głodu tynki będą jeść, a M. Wesołowski będzie jeździł Limuzyną za 200tys. zł !!! i podwyższał pensje lub dawał nagrody tylko garstce swoich wybranych pracowników, dla reszty ... rozwiń
Avatar
znowu ja / 25 lipca 2012 o 22:35
a wiecie ile kosztuje kilometr własnym samochodem w ramach delegacji - ułatwię wam 25 groszy do tego trzeba jeszcze skserować dowód rejestracyjny i ubezpieczenie oc - aby wałów nie robić ( bo wałów z pracowników to władze robią
Avatar
ja / 25 lipca 2012 o 22:29
[quote name='Gość' timestamp='1342859544' post='654188']
a co on pensji nie dostaje że za osiągnięcia musi dostać A6 ??
Chyba po to został wybrany na to stanowisko żeby zrobić to co opisujesz.

A ja nie rozumiem skoro jest kryzys, ludzie tracą pracę, firmy upadają, wpływy do budżetu państwa coraz mniejsze a tu takie luksusy sobie funduje za państwowe pieniądze.
To nawet Urząd Marszałkowski za 3 samochody zapłacił 290 tys a tu wydaje się 210 tys za JEDEN samochód.

Skandal i kpina z podatników.
[/quote]

zAGALOPOWUJECIE SIĘ Z TYM WYBOREM JAK MOŻNA WYBIERAĆ JEDNEGO Z JEDNEGO tak wyględa obsada stanowisk na UP
[quote name='Gość' timestamp='1342859544' post='654188']
a co on pensji nie dostaje że za osiągnięcia musi dostać A6 ??
Chyba po to został wybrany na to stanowisko żeby zrobić to co opisujesz.

A ja nie rozumiem skoro jest kryzys, ludzie tracą pracę, firmy upadają, wpływy do budżetu państwa coraz mniejsze a tu takie luksusy sobie funduje za państwowe pieniądze.
To nawet Urząd Marszałkowski za 3 samochody zapłacił 290 tys a tu wydaje się 210 tys za JEDEN s... rozwiń
Avatar
mało ważny / 25 lipca 2012 o 22:20
Szybciutko załatwiony interesik .Jak jest potrzeba kupić tusz do drukarek, czy sprzęt do podstawowej działalności dydaktyczno naukowej to przetargi trwają miesiącami, a nawet ponad rok. Jak trwonić nie swoją kasę na zbytki to wszystko jest załatwiane w tydzień lub dwa. Mam nadzieję że JM i świta beknie za takie posunięcia.
Avatar
Andrzej / 22 lipca 2012 o 16:01
Uważam, że zamiast wydawać tak wielkie pieniądze na samochód dla rektora, lepiej przeznaczyć kasę na potrzeby uczelni i pracowników. Nawet samochód za połowę tej astronomicznej ceny będzie luksusowy! Prestiż prestiżm, a rozsądek rozsądkiem.
Avatar
aaa / 21 lipca 2012 o 18:12
To lepiej byłoby kupić kilkutonową ciężarowkę a nie A6 ze względu na wagą JM.
Avatar
xxx / 21 lipca 2012 o 14:57
[quote name='Gość' timestamp='1342864533' post='654221']
ponieważ to za nasze pieniądze i nam się to nie podoba. Skoro Urząd Marszałkowski (stanowisko dużo ważniejsze) może jeździ tańszym samochodem to dlaczego nie rektor ???

Do tego 2.0 litry w benzynie !!! bardzo ekonomiczny zakup. No ale w sumie skoro płaci za auto i paliwo nie ze swojej kieszeni tylko z kieszenie podatników to czemu nie.
Jak by mi też ktoś opłacał paliwo te też bym brał 2.0 litry w benzynie a co....

ps. tak tak, uzasadniaj dalej zakup takiego drogiego auta, może da ci się przejechać.
[/quote]

to teraz pomyśl - uczelnia w większej części utrzymuje się oczywiście za to, co dostanie od państwa... ale sama też na siebie zarabia - i nie mówię tu o opłatach za studia itp... mówię choćby o współpracy z prywatnymi firmami - ojej! to nie jest kasa ze skarbu państwa! no szok... więc SKĄD możesz wiedzieć że akurat to auto kupiono za podatki??? skąd możesz wiedzieć czy akurat nie wygospodarowano pieniędzy z innego źródła??? MYŚL człowieku zanim zaczniesz oskarżać!!!.....

PS: uzasadniać będę bo NIC Ci do tego czym mają jeździć włodarze UP... oskarżasz UP o niegospodarność?? czemu nie atakujesz UMCSu za długi???? powtarzam MYŚL zanim cokolwiek napiszesz....
[quote name='Gość' timestamp='1342864533' post='654221']
ponieważ to za nasze pieniądze i nam się to nie podoba. Skoro Urząd Marszałkowski (stanowisko dużo ważniejsze) może jeździ tańszym samochodem to dlaczego nie rektor ???

Do tego 2.0 litry w benzynie !!! bardzo ekonomiczny zakup. No ale w sumie skoro płaci za auto i paliwo nie ze swojej kieszeni tylko z kieszenie podatników to czemu nie.
Jak by mi też ktoś opłacał paliwo te też bym brał 2.0 litry w benzynie a co....

rozwiń
Avatar
Podatnik / 21 lipca 2012 o 13:59
Prawie jak biskup


deser.pl/deser/1,111856,11361831,_SE__zaczail_sie_na_parkingu_i_sprawdzil__czym_jezdza.html

superauto24.se.pl/auta-gwiazd/twoj-biskup-jezdzi-limuzyna-za-150-000-zl-zdjecia-czym-jezdza-polscy-biskupi_245777.html

A tak na marginesie, UP jako uczelnia państwowa jest chyba utrzymywana z naszych podatków ?
Avatar
oko2 / 31 stycznia 2013 o 22:00
Widać duże ciało musi mieć nowy samochód. W starym resory nie wytrzymały. Żenada! Pełna bezkarność. Widać Uczelnia ma za dużo kasy. Należy zabrać.
Avatar
Alek / 28 stycznia 2013 o 19:19
Podwyżek dla pracowników nie ma, dla doktorantów nie ma pieniędzy. Od tego roku rektor up zmniejszył pule pieniędzy na doktoranta do 300 zł na rok, pieniądze te mają być przeznaczone na konferencje naukowe lub artykuły, z tym tylko, że przykładowa opłata konferencyjna to 350 zł a jeszcze dochodzą koszty dojazdu bądź, jeśli trzeba dalej jechać, to koszty noclegu. Stypendium projakościowe dla doktorantów też ustalił na ich niekorzyść, aby jak najmniejsza liczba osób dostała pieniądze. Ciekawy byłem dlaczego tak brakuje pieniędzy na kształcenie przyszłej kadry naukowej, to dostałem gotową odpowiedź.
Podwyżek dla pracowników nie ma, dla doktorantów nie ma pieniędzy. Od tego roku rektor up zmniejszył pule pieniędzy na doktoranta do 300 zł na rok, pieniądze te mają być przeznaczone na konferencje naukowe lub artykuły, z tym tylko, że przykładowa opłata konferencyjna to 350 zł a jeszcze dochodzą koszty dojazdu bądź, jeśli trzeba dalej jechać, to koszty noclegu. Stypendium projakościowe dla doktorantów też ustalił na ich niekorzyść, aby jak najmniejsza liczba osób dostała pieniądze. Ciekawy byłem dlaczego tak brakuje pieniędzy na kształcenie... rozwiń
Avatar
Andrzejbiedny pracownik / 28 stycznia 2013 o 10:20
A dla przcowników Uniwersytetu Przyrodniczego na podwyżki ( a zarabiamy jałmużnę - po 25 latach pracy - 1450zł netto na miesiąc ) pieniedzy nie ma bo się budujemy, albo kupujemy nowe samochody !!!!!!! A na taki zakup to Rektor UP ma pieniądze !!!!!!! Jak rektor wybuduje resztę budynków to pracownicy z głodu tynki będą jeść, a M. Wesołowski będzie jeździł Limuzyną za 200tys. zł !!! i podwyższał pensje lub dawał nagrody tylko garstce swoich wybranych pracowników, dla reszty nie ma pieniędzy !!!!!!!!!!!! Gdzie tu sprawiedliwość !!!!!!!
A dla przcowników Uniwersytetu Przyrodniczego na podwyżki ( a zarabiamy jałmużnę - po 25 latach pracy - 1450zł netto na miesiąc ) pieniedzy nie ma bo się budujemy, albo kupujemy nowe samochody !!!!!!! A na taki zakup to Rektor UP ma pieniądze !!!!!!! Jak rektor wybuduje resztę budynków to pracownicy z głodu tynki będą jeść, a M. Wesołowski będzie jeździł Limuzyną za 200tys. zł !!! i podwyższał pensje lub dawał nagrody tylko garstce swoich wybranych pracowników, dla reszty ... rozwiń
Avatar
znowu ja / 25 lipca 2012 o 22:35
a wiecie ile kosztuje kilometr własnym samochodem w ramach delegacji - ułatwię wam 25 groszy do tego trzeba jeszcze skserować dowód rejestracyjny i ubezpieczenie oc - aby wałów nie robić ( bo wałów z pracowników to władze robią
Avatar
ja / 25 lipca 2012 o 22:29
[quote name='Gość' timestamp='1342859544' post='654188']
a co on pensji nie dostaje że za osiągnięcia musi dostać A6 ??
Chyba po to został wybrany na to stanowisko żeby zrobić to co opisujesz.

A ja nie rozumiem skoro jest kryzys, ludzie tracą pracę, firmy upadają, wpływy do budżetu państwa coraz mniejsze a tu takie luksusy sobie funduje za państwowe pieniądze.
To nawet Urząd Marszałkowski za 3 samochody zapłacił 290 tys a tu wydaje się 210 tys za JEDEN samochód.

Skandal i kpina z podatników.
[/quote]

zAGALOPOWUJECIE SIĘ Z TYM WYBOREM JAK MOŻNA WYBIERAĆ JEDNEGO Z JEDNEGO tak wyględa obsada stanowisk na UP
[quote name='Gość' timestamp='1342859544' post='654188']
a co on pensji nie dostaje że za osiągnięcia musi dostać A6 ??
Chyba po to został wybrany na to stanowisko żeby zrobić to co opisujesz.

A ja nie rozumiem skoro jest kryzys, ludzie tracą pracę, firmy upadają, wpływy do budżetu państwa coraz mniejsze a tu takie luksusy sobie funduje za państwowe pieniądze.
To nawet Urząd Marszałkowski za 3 samochody zapłacił 290 tys a tu wydaje się 210 tys za JEDEN s... rozwiń
Avatar
mało ważny / 25 lipca 2012 o 22:20
Szybciutko załatwiony interesik .Jak jest potrzeba kupić tusz do drukarek, czy sprzęt do podstawowej działalności dydaktyczno naukowej to przetargi trwają miesiącami, a nawet ponad rok. Jak trwonić nie swoją kasę na zbytki to wszystko jest załatwiane w tydzień lub dwa. Mam nadzieję że JM i świta beknie za takie posunięcia.
Avatar
Andrzej / 22 lipca 2012 o 16:01
Uważam, że zamiast wydawać tak wielkie pieniądze na samochód dla rektora, lepiej przeznaczyć kasę na potrzeby uczelni i pracowników. Nawet samochód za połowę tej astronomicznej ceny będzie luksusowy! Prestiż prestiżm, a rozsądek rozsądkiem.
Avatar
aaa / 21 lipca 2012 o 18:12
To lepiej byłoby kupić kilkutonową ciężarowkę a nie A6 ze względu na wagą JM.
Avatar
xxx / 21 lipca 2012 o 14:57
[quote name='Gość' timestamp='1342864533' post='654221']
ponieważ to za nasze pieniądze i nam się to nie podoba. Skoro Urząd Marszałkowski (stanowisko dużo ważniejsze) może jeździ tańszym samochodem to dlaczego nie rektor ???

Do tego 2.0 litry w benzynie !!! bardzo ekonomiczny zakup. No ale w sumie skoro płaci za auto i paliwo nie ze swojej kieszeni tylko z kieszenie podatników to czemu nie.
Jak by mi też ktoś opłacał paliwo te też bym brał 2.0 litry w benzynie a co....

ps. tak tak, uzasadniaj dalej zakup takiego drogiego auta, może da ci się przejechać.
[/quote]

to teraz pomyśl - uczelnia w większej części utrzymuje się oczywiście za to, co dostanie od państwa... ale sama też na siebie zarabia - i nie mówię tu o opłatach za studia itp... mówię choćby o współpracy z prywatnymi firmami - ojej! to nie jest kasa ze skarbu państwa! no szok... więc SKĄD możesz wiedzieć że akurat to auto kupiono za podatki??? skąd możesz wiedzieć czy akurat nie wygospodarowano pieniędzy z innego źródła??? MYŚL człowieku zanim zaczniesz oskarżać!!!.....

PS: uzasadniać będę bo NIC Ci do tego czym mają jeździć włodarze UP... oskarżasz UP o niegospodarność?? czemu nie atakujesz UMCSu za długi???? powtarzam MYŚL zanim cokolwiek napiszesz....
[quote name='Gość' timestamp='1342864533' post='654221']
ponieważ to za nasze pieniądze i nam się to nie podoba. Skoro Urząd Marszałkowski (stanowisko dużo ważniejsze) może jeździ tańszym samochodem to dlaczego nie rektor ???

Do tego 2.0 litry w benzynie !!! bardzo ekonomiczny zakup. No ale w sumie skoro płaci za auto i paliwo nie ze swojej kieszeni tylko z kieszenie podatników to czemu nie.
Jak by mi też ktoś opłacał paliwo te też bym brał 2.0 litry w benzynie a co....

rozwiń
Avatar
Podatnik / 21 lipca 2012 o 13:59
Prawie jak biskup


deser.pl/deser/1,111856,11361831,_SE__zaczail_sie_na_parkingu_i_sprawdzil__czym_jezdza.html

superauto24.se.pl/auta-gwiazd/twoj-biskup-jezdzi-limuzyna-za-150-000-zl-zdjecia-czym-jezdza-polscy-biskupi_245777.html

A tak na marginesie, UP jako uczelnia państwowa jest chyba utrzymywana z naszych podatków ?
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 29 61

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!