sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Remont Centrum Kultury: Prace bez opóźnień. Czas na dach, okna i posadzki

  Edytuj ten wpis

Całe pokrycie ma być wykonane jeszcze w październiku.  (Wojciech Nieśpiałowski)
Całe pokrycie ma być wykonane jeszcze w październiku. (Wojciech Nieśpiałowski)

Gmach Centrum Kultury nabiera ostatecznej formy. Na budynku od weekendu jest wiecha. Do końca miesiąca gotowy będzie nowy dach.

– Cała konstrukcja dachu jest już gotowa – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego urzędu miasta. – Większość jego powierzchni pokryto już dachówkami. Całe pokrycie ma być wykonane jeszcze w październiku.

Na placu budowy przy ul. Peowiaków codziennie pracuje ponad sto osób. Prace idą bez opóźnień. Budowlańcy układają tynk na murach dawnego kościoła. Na poddaszu trwa wykańczanie lukarn. Jutro rozpocznie się montaż okien.

Klasztorny lamus i łącznik, prowadzący do głównego budynku są już prawie gotowe. Na remont czeka tylko niewielki fragment ściany lamusa. Zajmą się nim konserwatorzy zabytków.

Budowlańcy pracują nie tylko w dawnym klasztorze. Przebudowują również otaczający go park. Gotowa jest już większość nowych alejek. W części parku posiano nawet trawę. Intensywne prace trwają na tyłach CK, w pobliżu dawnej siedziby klubu Hades. Trzeba tam ułożyć m.in. nowe alejki. Następnie ekipy budowlane zabiorą się za wykańczanie murów. W samym Hadesie skuto ściany i posadzki. Dalsze prace wykończeniowe zależą już od nowego najemcy lokalu. Nie wiadomo jeszcze, czy wróci tam poprzedni gospodarz.

Budowlańcy uporali się już z zachodnią elewacją CK. Nowe oblicze zyskują również klasztorne dziedzińce. Dwa mniejsze zostaną przykryte szklanym dachem.

– Konstrukcja zadaszenia jest już gotowa. Przeszklenia zostaną zamontowane do końca października – dodaje Kieliszek.
Główny i największy dziedziniec nie będzie zadaszony. Zyska tylko nową powierzchnię. Kostka w workach jest już na miejscu i czeka na ułożenie.

Wewnątrz klasztoru trwa tynkowanie i wylewanie posadzek. Jednocześnie układane są wszystkie, niezbędne instalacje. W przyszłym tygodniu budowlańcy zabiorą się za stawianie ścianek działowych.

Oby do wiosny

Remont Centrum Kultury trwa od jesieni 2009 roku. Zakończy się w pierwszej połowie roku 2013. Po przebudowie, gmach wróci do swojej dawnej formy, z czasów klasztornych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dawid1sm12
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dawid1sm12
dawid1sm12 (16 października 2012 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tymczasem postępuje dewastacja terenu wokół CK (plac zabaw i okolice). Na przykład wystające śruby po przestawionych ławkach mogą być (o ile jeszcze nie były) przyczyną nieszczęścia. Potykają się na nich dorośli, nie mówiąc już o biegających dzieciach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!