Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2011 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Remont Centrum Kultury w Lublinie wstrzymany, klasztor do poprawki

0 13 A A
W najlepszym wypadku renowacja dawnego klasztoru zakończy się w grudniu 2012 roku (Wojciech Nieśpiał
W najlepszym wypadku renowacja dawnego klasztoru zakończy się w grudniu 2012 roku (Wojciech Nieśpiał

Przebudowa Centrum Kultury potrwa o rok dłużej. Okazało się, że gmach jest w gorszym stanie, niż zakładali specjaliści.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miasto szykuje przetarg na przeprowadzenie dodatkowych prac. – To konieczne, bo zgodnie z prawem nie możemy ich przeprowadzić w ramach już złożonego zamówienia – wyjaśnia Marzena Jodłowska, dyrektor Wydziału Inwestycji lubelskiego Ratusza. – Wstrzymaliśmy prace do czasu zakończenia wszystkich procedur. Czas realizacji inwestycji przedłuży się co najmniej o rok.

Projekt zmian jest już gotowy i został zaakceptowany przez konserwatora zabytków. Magistrat wystąpił też do Ministerstwa Kultury o zgodę na przeprowadzenie dodatkowych prac. Na decyzję trzeba będzie poczekać do dwóch miesięcy. Dopiero wtedy Ratusz będzie mógł wydać zamienne pozwolenie na budowę.
– Zgoda ministerstwa jest konieczna. W przeciwnym razie ryzykowalibyśmy utratę unijnej dotacji na remont – dodaje Jodłowska.

O tym, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych robót, miasto dowiedziało się, kiedy w dawnym klasztorze rozpoczęto kucie murów. Specjaliści przeprowadzili też badania architektoniczne. – Nie można było zrobić tego wcześniej, bo obiekt cały czas był czynny – tłumaczy Jodłowska.

Po pierwszych badaniach okazało się, że siedziba CK jest w gorszym stanie, niż oczekiwano. – Projekt przewidywał jedynie wymianę podłóg i trochę mniejszych prac – mówi Zbigniew Węgier z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta. – Po wykonaniu dokładnego rozpoznania stwierdziliśmy, że trzeba również wzmocnić ściany i sklepienia w całym budynku.

Na tym lista się nie kończy. Konieczna będzie zmiana konstrukcji dachu tak, by mógł wytrzymać większe obciążenia. Klasztor musi też spełniać normy określone w nowych przepisach przeciwpożarowych. Przebudowana zostanie część elementów wnętrza. Trzeba również przeprojektować szereg instalacji tak, by nie kolidowały np. z kryptą odnalezioną w czasie badania gmachu. Specjaliści trafili w CK na szereg dawnych elementów architektonicznych. Konserwator zdecydował, że trzeba je zachować.

– Nasze zalecenia to drobna część wszystkich zmian i w niewielkim stopniu przyczyniły się do wstrzymania prac – podkreśla Dariusz Kopciowski, zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków. – Nie spodziewaliśmy się, że trzeba będzie poprawiać np. projekt więźby dachowej.

Kiedy remont klasztoru zostanie wznowiony, będzie cały czas nadzorowany przez specjalistów. Służby ochrony zabytków nie wykluczają, że natrafią oni na nowe znaleziska. To może oznaczać kolejne zmiany w projekcie.


Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 7 stycznia 2011 o 11:53
To jest też tłumaczenie? "Na tym lista się nie kończy. Konieczna będzie zmiana konstrukcji dachu tak, by mógł wytrzymać większe obciążenia" To na dachu też coś mają postawić? czy może będzie "cięższe" powietrze? Panowie cały stary projekt do DUPY i tyle.
Avatar
henryk / 7 stycznia 2011 o 11:04
Znow temat dla prokuratury i dziennikarzy sledczych pytamy jacy ludzie rządzaym miastem jacy Fachowcy za 5 zl na godz -Prezydęcie widzisz slyszysz i siedzisz cichutku pytamy WPROST kto sabotazuje miasto Lublin .Stop beztaleciom 2 Stop ukladom kolesi 3 .Stop nieudacznikom .itd Dziennikarze pisac o nieudacznikach czy to K> Lubelski czy Dziennik Wschodni
Avatar
aeb / 7 stycznia 2011 o 10:21
od początku mówiłam, że ten cyrk potrwa 4 lata a nie 2!
centrum miasta przestaje na siebie zarabiać, ale kogo to obchodzi!
ci znawcy na stołkach mają wygórowane pensje,robią co chcą,są bezkarni i nie odpowiedzialni!
warto byloby wysłać naszych lubelskich gospodarzy do takiego np. Rzeszowa żeby nauczyli się jak dbać o swoje miasto i dobro mieszkanców!
żal i wstyd dla Lublina
Avatar
banda oszustow / 7 stycznia 2011 o 03:48
przeciez to sie normalnie do prokuratury nadaje!!!
Avatar
Sarmata / 7 stycznia 2011 o 00:53
Żenada. Trzeba było od razu zrobić, przed opracowaniem projektów pełne profesjonalne badania architektoniczne. Nie było zdziwienia, że się nagle jakieś nieznane rzeczy w ścianach pokazują.
Wiele jest sytuacji, gdy robi się badania w czynnych, użytkowanych obiektach i jakoś to ie przeszkadza. Niech pani dyrektor Jodłowska nie wciska ludziom kitu. Po co bronić nierzetelnego wykonawcę badań?
Avatar
Smród korupcji w UM Lublin / 7 stycznia 2011 o 00:20
[size="4"]Smrodek wokół Centrum Kultury[/size]

Rafał Panas

Krakowska firma Czegeko od dwóch lat nie potrafi wywiązać się z obietnic i przygotować projekt przebudowy Centrum Kultury w Lublinie. Jakby tego było mało, właśnie się okazało, że przy dokumentacji pracuje człowiek bez uprawnień i miejski urzędnik z Lublina, a referencje firmy są wątpliwe.

Na trop afery wpadła lubelska Izba Architektów. Dowiedziała się, że badania architektoniczne dla CK robił m.in. Piotr Czech, szef Czegeko. Choć nie ma wymaganych przepisami pełnych uprawnień. Poza tym, krakowska firma chwaliła się podczas przetargu, że zrobiła projekt dla Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. - Umowę rzeczywiście podpisaliśmy. Ale z firmą Archigraph - mówi tymczasem Stanisław Dębczak z działu ds. remontów w IUNG.
Co na to firma z Krakowa? - Faktycznie, nie mam uprawnień. Ale byłem tylko współautorem badania i to nie głównym - broni się Piotr Czech, szef krakowskiej firmy. I tłumaczy kolejne zarzuty. - Projekt dla IUNG robiliśmy jako podwykonawca.
Na tym nie koniec. - Przetarg na przygotowanie dokumentacji zorganizowany przez Lublin wygrało Czegeko. I zleciło część prac... urzędnikowi miejskiemu z Lublina. To może budzić podejrzenia - mówi Władysław Sadurski, rzecznik odpowiedzialności zawodowej Izby Architektów. Nie wyklucza, że o wynikach dochodzenia powie prokuraturze.
Ustaliliśmy, o jakiego urzędnika chodzi. To Remigiusz Mazurek, kierownik z Wydziału Architektury i Administracji Budowlanej w Urzędzie Miasta. Na umowę zlecenie wykonał dla prywatnej firmy część badań architektonicznych. - Ten pan jest autorem poprzednich badań architektonicznych budynku, ma również wiedzę dotyczącą historii budowlanej obiektu - dodaje Czech. - Dlatego zaprosiliśmy go do udziału w pracach zespołu badawczego.
A sam Mazurek mówi, że nie widzi nic niewłaściwego w pracy dla Czegeko: Nie informowałem o tej pracy przełożonych, bo nie ma takiej potrzeby.
Krakowska firma dała się też poznać jako wyjątkowo nieudolny wykonawca. Miała wykonać dokumentację CK do listopada 2004 r. Nie zrobiła tego, a w międzyczasie przepadały kolejne terminy na dofinansowanie inwestycji z Unii Europejskiej. Czegeko ciągle musiało poprawiać projekt. I ciągle nie jest gotowy. Ale to zupełnie nie przeszkadza władzom Lublina. - Nie wiem, czy będzie potrzebna kontrola działalności Czegeko. Nie mogę dyskutować o zastrzeżeniach, bo nie mam przy sobie dokumentacji. Jeśli pan Czech nie ma uprawnień, a podpisuje projekty, to mu nie zapłacimy i nie przyjmiemy dokumentacji - powiedział nam wczoraj Henryk Korczewski, szef Wydziału Strategii i Rozwoju w lubelskim magistracie.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20060714/LUBLIN/60713035
[size="4"]Smrodek wokół Centrum Kultury[/size]

Rafał Panas

Krakowska firma Czegeko od dwóch lat nie potrafi wywiązać się z obietnic i przygotować projekt przebudowy Centrum Kultury w Lublinie. Jakby tego było mało, właśnie się okazało, że przy dokumentacji pracuje człowiek bez uprawnień i miejski urzędnik z Lublina, a referencje firmy są wątpliwe.

Na trop afery wpadła lubelska Izba Architektów. Dowiedziała się, że badania architektoniczne dla CK robił m.in. Piotr Czech, szef Czegeko. Choć nie... rozwiń
Avatar
dachowka / 6 stycznia 2011 o 23:14
Dajcie mi projekt tej mega trudnej wiezby dachowej....poprawie wam za 1000pln w godzine wy kretyny,nic nie umiecie zrobic,kazdy od drygowania a od roboty to juz nikogo na tym zadupiu nie ma.Tylko mundrołki jeden madrzejszy od drugiego....
Avatar
SKANDAL TRWA / 6 stycznia 2011 o 23:10
[size="4"]Ten skandal trwa od wielu lat, najpierw lewy przetarg unieważniony przez sąd i wyrok zignorowany przez Pruszkowskiego potem nieudolne wersje projektu odwalane przez Konserwatora Zabytków potem wydłużane terminy dla projektantów przez co przepadły kolejne szanse na fundusze unijne a kosztorys budowy wywindował na kilkadziesiąt milionów teraz ciągłe braki i błędy w projektach - wynik: przestoje na budowie, dodatkowe zlecenia dla projektantów itp......a winnych jak nie było tak nie ma.
Wystarczy przejrzeć wpisy na foum GW w tej sprawie:[/size]
[size="4"]http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,22607772,22607772,SKANDAL_Z_PROJEKTEM_CENTRUM_KULTURY.html[/size]
[size="4"]Ten skandal trwa od wielu lat, najpierw lewy przetarg unieważniony przez sąd i wyrok zignorowany przez Pruszkowskiego potem nieudolne wersje projektu odwalane przez Konserwatora Zabytków potem wydłużane terminy dla projektantów przez co przepadły kolejne szanse na fundusze unijne a kosztorys budowy wywindował na kilkadziesiąt milionów teraz ciągłe braki i błędy w projektach - wynik: przestoje na budowie, dodatkowe zlecenia dla projektantów itp......a winnych jak nie było tak nie ma.
Wystarczy przejrzeć wpisy na foum... rozwiń
Avatar
Tomasz Niewierny / 6 stycznia 2011 o 22:58
To dokumentację robiono na oko ? a inwentaryzację obiektu robił Pan Grzyb ze strażnikiem miejskim czy robili to fachowcy ? Co się w tym Kozim Grodzie dzieje-same capy ?.
Wynika z tego ze koszt zwiększy się o jakieś 45%,co się stanie jak finansujący pokażą
Miastu "GEST KOZAKIEWICZA" ?.
Avatar
Kto wziął / 6 stycznia 2011 o 22:52
Oto komu zależy by budowa była opóźniona http://www.wp3.pl/f03377987274/
Avatar
Andrzej / 7 stycznia 2011 o 11:53
To jest też tłumaczenie? "Na tym lista się nie kończy. Konieczna będzie zmiana konstrukcji dachu tak, by mógł wytrzymać większe obciążenia" To na dachu też coś mają postawić? czy może będzie "cięższe" powietrze? Panowie cały stary projekt do DUPY i tyle.
Avatar
henryk / 7 stycznia 2011 o 11:04
Znow temat dla prokuratury i dziennikarzy sledczych pytamy jacy ludzie rządzaym miastem jacy Fachowcy za 5 zl na godz -Prezydęcie widzisz slyszysz i siedzisz cichutku pytamy WPROST kto sabotazuje miasto Lublin .Stop beztaleciom 2 Stop ukladom kolesi 3 .Stop nieudacznikom .itd Dziennikarze pisac o nieudacznikach czy to K> Lubelski czy Dziennik Wschodni
Avatar
aeb / 7 stycznia 2011 o 10:21
od początku mówiłam, że ten cyrk potrwa 4 lata a nie 2!
centrum miasta przestaje na siebie zarabiać, ale kogo to obchodzi!
ci znawcy na stołkach mają wygórowane pensje,robią co chcą,są bezkarni i nie odpowiedzialni!
warto byloby wysłać naszych lubelskich gospodarzy do takiego np. Rzeszowa żeby nauczyli się jak dbać o swoje miasto i dobro mieszkanców!
żal i wstyd dla Lublina
Avatar
banda oszustow / 7 stycznia 2011 o 03:48
przeciez to sie normalnie do prokuratury nadaje!!!
Avatar
Sarmata / 7 stycznia 2011 o 00:53
Żenada. Trzeba było od razu zrobić, przed opracowaniem projektów pełne profesjonalne badania architektoniczne. Nie było zdziwienia, że się nagle jakieś nieznane rzeczy w ścianach pokazują.
Wiele jest sytuacji, gdy robi się badania w czynnych, użytkowanych obiektach i jakoś to ie przeszkadza. Niech pani dyrektor Jodłowska nie wciska ludziom kitu. Po co bronić nierzetelnego wykonawcę badań?
Avatar
Smród korupcji w UM Lublin / 7 stycznia 2011 o 00:20
[size="4"]Smrodek wokół Centrum Kultury[/size]

Rafał Panas

Krakowska firma Czegeko od dwóch lat nie potrafi wywiązać się z obietnic i przygotować projekt przebudowy Centrum Kultury w Lublinie. Jakby tego było mało, właśnie się okazało, że przy dokumentacji pracuje człowiek bez uprawnień i miejski urzędnik z Lublina, a referencje firmy są wątpliwe.

Na trop afery wpadła lubelska Izba Architektów. Dowiedziała się, że badania architektoniczne dla CK robił m.in. Piotr Czech, szef Czegeko. Choć nie ma wymaganych przepisami pełnych uprawnień. Poza tym, krakowska firma chwaliła się podczas przetargu, że zrobiła projekt dla Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. - Umowę rzeczywiście podpisaliśmy. Ale z firmą Archigraph - mówi tymczasem Stanisław Dębczak z działu ds. remontów w IUNG.
Co na to firma z Krakowa? - Faktycznie, nie mam uprawnień. Ale byłem tylko współautorem badania i to nie głównym - broni się Piotr Czech, szef krakowskiej firmy. I tłumaczy kolejne zarzuty. - Projekt dla IUNG robiliśmy jako podwykonawca.
Na tym nie koniec. - Przetarg na przygotowanie dokumentacji zorganizowany przez Lublin wygrało Czegeko. I zleciło część prac... urzędnikowi miejskiemu z Lublina. To może budzić podejrzenia - mówi Władysław Sadurski, rzecznik odpowiedzialności zawodowej Izby Architektów. Nie wyklucza, że o wynikach dochodzenia powie prokuraturze.
Ustaliliśmy, o jakiego urzędnika chodzi. To Remigiusz Mazurek, kierownik z Wydziału Architektury i Administracji Budowlanej w Urzędzie Miasta. Na umowę zlecenie wykonał dla prywatnej firmy część badań architektonicznych. - Ten pan jest autorem poprzednich badań architektonicznych budynku, ma również wiedzę dotyczącą historii budowlanej obiektu - dodaje Czech. - Dlatego zaprosiliśmy go do udziału w pracach zespołu badawczego.
A sam Mazurek mówi, że nie widzi nic niewłaściwego w pracy dla Czegeko: Nie informowałem o tej pracy przełożonych, bo nie ma takiej potrzeby.
Krakowska firma dała się też poznać jako wyjątkowo nieudolny wykonawca. Miała wykonać dokumentację CK do listopada 2004 r. Nie zrobiła tego, a w międzyczasie przepadały kolejne terminy na dofinansowanie inwestycji z Unii Europejskiej. Czegeko ciągle musiało poprawiać projekt. I ciągle nie jest gotowy. Ale to zupełnie nie przeszkadza władzom Lublina. - Nie wiem, czy będzie potrzebna kontrola działalności Czegeko. Nie mogę dyskutować o zastrzeżeniach, bo nie mam przy sobie dokumentacji. Jeśli pan Czech nie ma uprawnień, a podpisuje projekty, to mu nie zapłacimy i nie przyjmiemy dokumentacji - powiedział nam wczoraj Henryk Korczewski, szef Wydziału Strategii i Rozwoju w lubelskim magistracie.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20060714/LUBLIN/60713035
[size="4"]Smrodek wokół Centrum Kultury[/size]

Rafał Panas

Krakowska firma Czegeko od dwóch lat nie potrafi wywiązać się z obietnic i przygotować projekt przebudowy Centrum Kultury w Lublinie. Jakby tego było mało, właśnie się okazało, że przy dokumentacji pracuje człowiek bez uprawnień i miejski urzędnik z Lublina, a referencje firmy są wątpliwe.

Na trop afery wpadła lubelska Izba Architektów. Dowiedziała się, że badania architektoniczne dla CK robił m.in. Piotr Czech, szef Czegeko. Choć nie... rozwiń
Avatar
dachowka / 6 stycznia 2011 o 23:14
Dajcie mi projekt tej mega trudnej wiezby dachowej....poprawie wam za 1000pln w godzine wy kretyny,nic nie umiecie zrobic,kazdy od drygowania a od roboty to juz nikogo na tym zadupiu nie ma.Tylko mundrołki jeden madrzejszy od drugiego....
Avatar
SKANDAL TRWA / 6 stycznia 2011 o 23:10
[size="4"]Ten skandal trwa od wielu lat, najpierw lewy przetarg unieważniony przez sąd i wyrok zignorowany przez Pruszkowskiego potem nieudolne wersje projektu odwalane przez Konserwatora Zabytków potem wydłużane terminy dla projektantów przez co przepadły kolejne szanse na fundusze unijne a kosztorys budowy wywindował na kilkadziesiąt milionów teraz ciągłe braki i błędy w projektach - wynik: przestoje na budowie, dodatkowe zlecenia dla projektantów itp......a winnych jak nie było tak nie ma.
Wystarczy przejrzeć wpisy na foum GW w tej sprawie:[/size]
[size="4"]http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,22607772,22607772,SKANDAL_Z_PROJEKTEM_CENTRUM_KULTURY.html[/size]
[size="4"]Ten skandal trwa od wielu lat, najpierw lewy przetarg unieważniony przez sąd i wyrok zignorowany przez Pruszkowskiego potem nieudolne wersje projektu odwalane przez Konserwatora Zabytków potem wydłużane terminy dla projektantów przez co przepadły kolejne szanse na fundusze unijne a kosztorys budowy wywindował na kilkadziesiąt milionów teraz ciągłe braki i błędy w projektach - wynik: przestoje na budowie, dodatkowe zlecenia dla projektantów itp......a winnych jak nie było tak nie ma.
Wystarczy przejrzeć wpisy na foum... rozwiń
Avatar
Tomasz Niewierny / 6 stycznia 2011 o 22:58
To dokumentację robiono na oko ? a inwentaryzację obiektu robił Pan Grzyb ze strażnikiem miejskim czy robili to fachowcy ? Co się w tym Kozim Grodzie dzieje-same capy ?.
Wynika z tego ze koszt zwiększy się o jakieś 45%,co się stanie jak finansujący pokażą
Miastu "GEST KOZAKIEWICZA" ?.
Avatar
Kto wziął / 6 stycznia 2011 o 22:52
Oto komu zależy by budowa była opóźniona http://www.wp3.pl/f03377987274/
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 5 15

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 28 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 55 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!