wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Remont CK jeszcze w tym roku. Teatr Stary w martwym punkcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2009, 20:47

Będzie mniej pieniędzy na renowację zabytków. Ratusz chce poprawić tegoroczny budżet. Z propozycji wynika, że na remont Teatru Starego i Centrum Kultury ma być mniej o ponad 6,5 mln zł. – Cięcia nie opóźnią prac – zapewniają urzędnicy.

Wszystko przez kłopoty związane z wyborem wykonawców robót. Do tej pory nie wiadomo, kiedy ekipy remontowe zabiorą się do pracy. Nawet, jeśli zaczną w przyszłym tygodniu, to i tak nie zdążą wydać zarezerwowanych pieniędzy.

Tegoroczny budżet na renowację Teatru Starego ma się zmniejszyć o 1,5 mln zł.

– Do tej pory nie udało się wybrać wykonawcy – mówi Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta. – Dwaj oferenci zaskarżyli naszą decyzję. Sprawa jest w Krajowej Izbie Odwoławczej. Rozstrzygnięcie może zapaść równie dobrze w listopadzie, jak i w grudniu.

Nie ma więc możliwości wydania pieniędzy. Nie wiadomo też, kiedy znów ruszy remont Teatru Starego. Prace miały rozpocząć się w październiku. Renowacja pochłonie co najmniej 14 mln zł, z czego większość pokryje Unia Europejska. Ale pomoc UE to także obowiązki. Remont musi zostać zakończony za dwa lata. Podobny termin dotyczy przebudowy Centrum Kultury.

– I nie możemy go przekroczyć – dodaje Młynarczyk. – Wykonawcy będą mieli mniej czasu na przeprowadzenie prac. W przypadku CK remont może ruszyć lada dzień. Przebudową dawnego klasztoru przy ul. Peowiaków zajmie się Warbud.

– Z naszej strony umowa została już podpisana – mówi Joanna Szwed, z biura prasowego Warbudu. – Kiedy swój podpis złożą władze miasta, ustalimy harmonogram prac.

Prezydent ma podpisać umowę na początku tygodnia. Koszty projektu to blisko 27 mln zł. To mniej, niż Ratusz rezerwował na ten cel. Magistrat proponuje zmniejszyć tegoroczne wydatki na przebudowę o ponad 5 mln zł.

– Nawet jeśli Warbud rozpocznie prace w listopadzie, to do końca roku nie wyda takich pieniędzy – wyjaśnia Młynarczyk.

W przyszłym tygodniu CK rozpocznie przeprowadzkę biur do pomieszczeń dawnego Domu Dziecka przy ul. Narutowicza. Galeria Biała już się tam zadomowiła. Do końca roku klasztor przy ul. Peowiaków ma całkowicie opustoszeć. Remont ma się rozpocząć z początkiem grudnia. Potrwa do sierpnia 2011 roku.
Nad propozycjami cięć będą w czwartek zastanawiać się radni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!