wtorek, 30 maja 2017 r.

Lublin

Remont kamienicy przy ul. Sądowej: Lokatorzy nie chcą się wyprowadzić

Dodano: 10 sierpnia 2012, 20:59

– Po tym, co właściciel zrobił w kamienicy, boimy się przenieść do mieszkania, które nam proponuje –
– Po tym, co właściciel zrobił w kamienicy, boimy się przenieść do mieszkania, które nam proponuje –

Właściciel kamienicy pod "szóstką” chce pomocy policji w przeniesieniu lokatorów. Z okazałego domu przy ul. Sądowej 6 ma zostać tylko frontowa ściana. W ramach remontu cała reszta budynku zostanie wyburzona i postawiona od nowa.

Inwestorem prowadzonych prac jest spółka Wodrol, a wykonawcą firma Euro-Blask.

W czwartek podczas prac w suterenie budynku doszło do uszkodzenia rury z gazem. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Wrócili do mieszkań, kiedy udało się zamknąć główny zawór gazu. Ale w mieszkaniach lokatorzy nie mają gazu od kilku lat, a od 1 sierpnia nie mają również prądu.

Leszek Kalinowski, prezes Wodrol-u i jednocześnie współwłaściciel kamienicy przypomina jednak, że lokatorzy dostali wypowiedzenia najmu w 2008 r. i mieli trzy lata na wyprowadzkę.

– Przez ten czas nie zrobili nic, aby znaleźć sobie mieszkania – dodaje Tomasz Kalinowski, współwłaściciel kamienicy.

Nie opuścili mieszkań, więc właściciele kamienicy zaproponowali wyremontowane im lokale zamienne o wyższym standardzie niż te przy ul. Sądowej. Jedna rodzina wyprowadziła się na ul. Bursztynową, druga chce się teraz przenieść na ul. Narutowicza.

Natomiast media, zdaniem Wodrol-u, trzeba było w mieszkaniach odciąć, bo stan instalacji zagrażał bezpieczeństwu. Według spółki, lokatorzy, którzy nie chcą wyprowadzić się z ul. Sądowej 6, łamią prawo. Nie wolno im przebywać na terenie budowy, bo to zagraża ich bezpieczeństwu. Sprawa trafi więc do policji.

– Nie mamy innego wyjścia, tylko musimy wystąpić do organów państwowych o wyprowadzenie tych ludzi z terenu budowy – mówi Leszek Kalinowski.

Jednak część lokatorów ma wyroki eksmisyjne i czeka na mieszkanie socjalne od miasta. Obawiają się, że jeśli przeprowadzą się do lokalu zamiennego, to stracą prawo do mieszkań przyznawanych przez miasto.

– Mamy opinię radcy prawnego w tej sprawie. Jeżeli lokal zamienny zostanie im udostępniony na czas remontu i do chwili wskazania lokalu socjalnego, to wyrok eksmisyjny będzie nadal do realizacji – uspokaja Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta.

Ale wśród lokatorów jest rodzina państwa Turowskich, która dopiero we wrześniu będzie miała pierwszą rozprawę sądową o eksmisję. W ich przypadku sprawa może nie być tak prosta.

– Jeżeli podczas rozprawy padnie stwierdzenie, że już nie mieszkają przy ul. Sądowej 6, to nie można stwierdzić jednoznacznie, jakie postanowienie wyda sąd – mówi dyr. Lipińska.

Turowscy sami przyznają, że nie zamierzają się wyprowadzać. Mają siedmioro dzieci w tym jedno z porażeniem mózgowym.

– Po tym, co właściciel zrobił w tej kamienicy, boimy się przenieść do mieszkania, które nam proponuje – mówi Paweł Turowski. – Jeżeli chciał, żebyśmy się stąd wyprowadzili, to mógł wcześniej założyć nam sprawy w sądzie o eksmisję.

– To nie było możliwe, bo do ubiegłego roku biegł okres wypowiedzenia umowy najmu lokalu – odpowiada na ten zarzut Tomasz Kalinowski.

Wodrol ostrzega, że skoro lokatorzy nie chcieli wyremontowanych lokali zamiennych, to możliwe, że teraz dostaną mieszkania w kamienicy przy ul. Lubartowskiej 16. Mniejsze i o niższym standardzie niż te, do których mogli się przenieść.


Czytaj więcej o:
JANOSIK
sb
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

JANOSIK
JANOSIK (13 sierpnia 2012 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Kalinowski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO PRZECIWKO TOBIE TOCZY SIĘ DOCHODZENIE !!!!
POLICJA NAPEWNO DA CI PO du*** ZA TO CO ZROBIŁEŚ Z LUDZMI A NIE BĘDZIE CI POMAGAĆ.
KALINOWSKI JESTEŚ GANGSTEREM I NIEDŁUGO BĘDZIEŚZ SIEDZIAŁ !!!
A POTEM WISIAŁ . TYM RAZEM PRZEKOMBINOWAŁEŚ !!!
Rozwiń
sb
sb (12 sierpnia 2012 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-do Zenobi
Baranie - te dzieci są właśnie w rodzinie zastępczej u tych państwa . Jak jesteś beznadziejnie głupi to widać na kilometr.
Babanie po drugie - sprawa o eksmisjię się jeszcze nie zaczęła a tylko z prawomocnym wyrokiem można kogoś eksmitować. Kupili kamienice z lokatorami jak zwierzęta i tak ich traktują.
Leszek Stanisław Kalinowski i jego szynalek Tomasz to gansterzy w białych rękawiczkach. Pamiętaciie drzewa na walecznych i potem Czarną Owcę i aferę korupcyjną.może to też było ok. -
Baranie-zanim coś napiszesz- wcześniej sobie o tym poczytaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2012 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla mnie jest niezrozumiałe ,że kupuje się nieruchomość z lokatorami jak z bydłem .Kupujący liczył się z problemami .Chcieliśmy kapitalizmu to mamy .Liczba dzieci jest sprawą osobistą .Dla mnie oznacza to ,że kobieta nie brałą po każdym stosunku tableti wczesni poronnej i chciałą miec rodzinę ,bo dla niej życie jest wartością .;Opiekuńcze;panstwo kolejnym rodzinom zgotowało piekło na ziemi .X
Rozwiń
Zenobi
Zenobi (11 sierpnia 2012 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi inwestorze! Podpowiadam, Zgłoś sprawę do sądu rodzinnego, że dzieci nie mają zapewnionej właściwej opieki i warunków lokalowych. Sprawa się rozwiąże błyskawicznie - dzieci pójdą do rodzin zastępczych, rodziców spokojne siłą wyeksmituje policja i gitara!!!!!
Rozwiń
er
er (11 sierpnia 2012 o 17:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sprowadźcie jaworowicz.
razem popłaczecie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!