wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Remont kamienicy przy ul. Sądowej: Lokatorzy nie chcą się wyprowadzić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 sierpnia 2012, 20:59

– Po tym, co właściciel zrobił w kamienicy, boimy się przenieść do mieszkania, które nam proponuje –
– Po tym, co właściciel zrobił w kamienicy, boimy się przenieść do mieszkania, które nam proponuje –

Właściciel kamienicy pod "szóstką” chce pomocy policji w przeniesieniu lokatorów. Z okazałego domu przy ul. Sądowej 6 ma zostać tylko frontowa ściana. W ramach remontu cała reszta budynku zostanie wyburzona i postawiona od nowa.

Inwestorem prowadzonych prac jest spółka Wodrol, a wykonawcą firma Euro-Blask.

W czwartek podczas prac w suterenie budynku doszło do uszkodzenia rury z gazem. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Wrócili do mieszkań, kiedy udało się zamknąć główny zawór gazu. Ale w mieszkaniach lokatorzy nie mają gazu od kilku lat, a od 1 sierpnia nie mają również prądu.

Leszek Kalinowski, prezes Wodrol-u i jednocześnie współwłaściciel kamienicy przypomina jednak, że lokatorzy dostali wypowiedzenia najmu w 2008 r. i mieli trzy lata na wyprowadzkę.

– Przez ten czas nie zrobili nic, aby znaleźć sobie mieszkania – dodaje Tomasz Kalinowski, współwłaściciel kamienicy.

Nie opuścili mieszkań, więc właściciele kamienicy zaproponowali wyremontowane im lokale zamienne o wyższym standardzie niż te przy ul. Sądowej. Jedna rodzina wyprowadziła się na ul. Bursztynową, druga chce się teraz przenieść na ul. Narutowicza.

Natomiast media, zdaniem Wodrol-u, trzeba było w mieszkaniach odciąć, bo stan instalacji zagrażał bezpieczeństwu. Według spółki, lokatorzy, którzy nie chcą wyprowadzić się z ul. Sądowej 6, łamią prawo. Nie wolno im przebywać na terenie budowy, bo to zagraża ich bezpieczeństwu. Sprawa trafi więc do policji.

– Nie mamy innego wyjścia, tylko musimy wystąpić do organów państwowych o wyprowadzenie tych ludzi z terenu budowy – mówi Leszek Kalinowski.

Jednak część lokatorów ma wyroki eksmisyjne i czeka na mieszkanie socjalne od miasta. Obawiają się, że jeśli przeprowadzą się do lokalu zamiennego, to stracą prawo do mieszkań przyznawanych przez miasto.

– Mamy opinię radcy prawnego w tej sprawie. Jeżeli lokal zamienny zostanie im udostępniony na czas remontu i do chwili wskazania lokalu socjalnego, to wyrok eksmisyjny będzie nadal do realizacji – uspokaja Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta.

Ale wśród lokatorów jest rodzina państwa Turowskich, która dopiero we wrześniu będzie miała pierwszą rozprawę sądową o eksmisję. W ich przypadku sprawa może nie być tak prosta.

– Jeżeli podczas rozprawy padnie stwierdzenie, że już nie mieszkają przy ul. Sądowej 6, to nie można stwierdzić jednoznacznie, jakie postanowienie wyda sąd – mówi dyr. Lipińska.

Turowscy sami przyznają, że nie zamierzają się wyprowadzać. Mają siedmioro dzieci w tym jedno z porażeniem mózgowym.

– Po tym, co właściciel zrobił w tej kamienicy, boimy się przenieść do mieszkania, które nam proponuje – mówi Paweł Turowski. – Jeżeli chciał, żebyśmy się stąd wyprowadzili, to mógł wcześniej założyć nam sprawy w sądzie o eksmisję.

– To nie było możliwe, bo do ubiegłego roku biegł okres wypowiedzenia umowy najmu lokalu – odpowiada na ten zarzut Tomasz Kalinowski.

Wodrol ostrzega, że skoro lokatorzy nie chcieli wyremontowanych lokali zamiennych, to możliwe, że teraz dostaną mieszkania w kamienicy przy ul. Lubartowskiej 16. Mniejsze i o niższym standardzie niż te, do których mogli się przenieść.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
JANOSIK
sb
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

JANOSIK
JANOSIK (13 sierpnia 2012 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Kalinowski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO PRZECIWKO TOBIE TOCZY SIĘ DOCHODZENIE !!!!
POLICJA NAPEWNO DA CI PO du*** ZA TO CO ZROBIŁEŚ Z LUDZMI A NIE BĘDZIE CI POMAGAĆ.
KALINOWSKI JESTEŚ GANGSTEREM I NIEDŁUGO BĘDZIEŚZ SIEDZIAŁ !!!
A POTEM WISIAŁ . TYM RAZEM PRZEKOMBINOWAŁEŚ !!!
Rozwiń
sb
sb (12 sierpnia 2012 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-do Zenobi
Baranie - te dzieci są właśnie w rodzinie zastępczej u tych państwa . Jak jesteś beznadziejnie głupi to widać na kilometr.
Babanie po drugie - sprawa o eksmisjię się jeszcze nie zaczęła a tylko z prawomocnym wyrokiem można kogoś eksmitować. Kupili kamienice z lokatorami jak zwierzęta i tak ich traktują.
Leszek Stanisław Kalinowski i jego szynalek Tomasz to gansterzy w białych rękawiczkach. Pamiętaciie drzewa na walecznych i potem Czarną Owcę i aferę korupcyjną.może to też było ok. -
Baranie-zanim coś napiszesz- wcześniej sobie o tym poczytaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2012 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla mnie jest niezrozumiałe ,że kupuje się nieruchomość z lokatorami jak z bydłem .Kupujący liczył się z problemami .Chcieliśmy kapitalizmu to mamy .Liczba dzieci jest sprawą osobistą .Dla mnie oznacza to ,że kobieta nie brałą po każdym stosunku tableti wczesni poronnej i chciałą miec rodzinę ,bo dla niej życie jest wartością .;Opiekuńcze;panstwo kolejnym rodzinom zgotowało piekło na ziemi .X
Rozwiń
Zenobi
Zenobi (11 sierpnia 2012 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi inwestorze! Podpowiadam, Zgłoś sprawę do sądu rodzinnego, że dzieci nie mają zapewnionej właściwej opieki i warunków lokalowych. Sprawa się rozwiąże błyskawicznie - dzieci pójdą do rodzin zastępczych, rodziców spokojne siłą wyeksmituje policja i gitara!!!!!
Rozwiń
er
er (11 sierpnia 2012 o 17:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sprowadźcie jaworowicz.
razem popłaczecie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!