Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2013 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Remonty i przebudowy dróg. Tutaj będzie trudniej jeździć

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Wtorek to kolejny planowany termin zwężenia ul. Kunickiego pod wiaduktem (Jacek Świerczyński / Archi
Wtorek to kolejny planowany termin zwężenia ul. Kunickiego pod wiaduktem (Jacek Świerczyński / Archi

Wtorek to kolejny planowany termin zwężenia ul. Kunickiego pod wiaduktem. Miasto szuka już firmy, która wyremontuje Zemborzycką, a na jej skrzyżowaniu z Diamentową wczoraj zaczęła się przebudowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wcześniejszy harmonogram zakładał, że prace pod wiaduktem zaczną się 27 kwietnia. Nie zaczęły się, bo na czas nie została przesunięta znad jezdni trakcja trolejbusowa. MPK nie dostało takiego zlecenia od firmy przebudowującej wiadukt.

Teraz powstaje nowy harmonogram prac. Wykonawca zaproponował, że na jezdnię pod wiaduktem wejdzie w czerwcu. Zarząd Dróg i Mostów się na to nie zgadza i narzuca swoje terminy. – Roboty mają się zacząć 14 maja i zakończyć do 28 czerwca – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Czy prace faktycznie zaczną się we wtorek zależy od tego, czy na czas przeniesiona będzie trakcja. Jeśli tak się stanie, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy jedną połową jezdni, tą po stronie ul. Pocztowej. Między godz. 19 a 6 rano wjadą tam wszystkie pojazdy, w pozostałych godzinach tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowery.

Gdy robotnicy obniżą połowę jezdni o 40 cm otworzą ją dla kierowców i zaczną obniżać drugą połowę. Jako że przebudowana część jezdni będzie mieć dwa pasy ruchu nie będzie już trzeba wprowadzać wahadła. Utrudnienia mają zniknąć z końcem czerwca.


W przyszłym tygodniu zmienią się cykle świateł na trasach alternatywnych dla ul. Kunickiego. Zielone będzie dłużej świecić dla jadących osią al. Piłsudskiego–Wolska i skręcających w lewo z Krańcowej w Drogę Męczenników Majdanka.

To nie koniec robót w tym rejonie. Do końca sierpnia na Zemborzyckiej ma się pojawić nowa nawierzchnia. Taki termin wyznaczył ZDiM, ogłaszając przetarg na remont liczącego 2 km odcinka od ul. Kunickiego do Diamentowej. Po wakacjach mogą być jeszcze prowadzone prace wykończeniowe, ale nie dłużej niż do końca września. Przy jezdni pojawi się też ścieżka rowerowa z chodnikiem. Remontem objęte mają też być zatoki przystankowe.

Wczoraj rozpoczęły się też roboty na skrzyżowaniu Zemborzyckiej z Diamentową. To początek sporej przebudowy. – Powstanie m.in. wydzielony pas do skrętu w prawo z Zemborzyckiej w Diamentową – informuje Kieliszek. Największych utrudnień można się tu spodziewać w wakacje.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abcc / 11 maja 2013 o 12:46
od kiedy ma zacząć się remont skrzyżowania Al.Kraśnicka-Boh.Monte Cassino?
Avatar
zdm / 11 maja 2013 o 11:02
Zarządcą droga Lublin-Biłgoraj 835 jest ZDW ul.Turystyczna Lublin (zarząd dróg wojewódzkich).
Oni jeszcze przekładają papiery i żałują kasy n a tą drogę.
Avatar
barry / 11 maja 2013 o 11:00
[quote name='Pazur' timestamp='1368241864' post='768556']
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
[/quote][size=5]też jechałem wczoraj tą drogą, nie myślałem że aż tak źle to wygląda...jak na ukrainie..[/size]
[quote name='Pazur' timestamp='1368241864' post='768556']
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
[/quote][size=5]też jechałem wczoraj tą drogą, nie myślałem że aż tak źle to wy... rozwiń
Avatar
Janusz / 11 maja 2013 o 10:13
A co z ,,najlepszą'' ulicą w mieście (Łęczyńską), to niedaleko od Ratusza, ale wiadomo gdzie najciemniej?
Avatar
Wojciech / 11 maja 2013 o 08:51
[quote name='Pazur' timestamp='1368241864' post='768556']
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
[/quote]

kolego pracuję dla firmy z Biłgoraja i 4 razy w tygodniu pokonuję tą drogę, owszem to jest porażka,
ale geodeci już byli i mierzyli, dziury są obmalowane, coś będzie się działo
[quote name='Pazur' timestamp='1368241864' post='768556']
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
[/quote]

kolego pracuję dla firmy z Biłgoraja i 4 razy w tygodniu ... rozwiń
Avatar
krzoy / 11 maja 2013 o 07:22
Wychodzi na to że najłatwiej wyremontować całkiem dobre ulice a te całkowicie zniszczone lepiej nie ruszać... przykładów jest wiele...! Życzę urzędnikom zdrowia ... psychicznego...!
Avatar
Pazur / 11 maja 2013 o 05:11
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
Avatar
ss / 10 maja 2013 o 23:25
i z łęczyńską znowu kłamali tak samo jak rok temu. Prezydent mówił, że do grudnia 2012, łęczyńska będzie zrobiona.. Nic się nie stało.. w tym roku kieliszek mówił to samo.. nic się nie stało.. a remont tej ulicy to nie jest hip hop i nawet jakby zaczęli teraz nie wyrobili by się do końca roku.
Avatar
abcc / 11 maja 2013 o 12:46
od kiedy ma zacząć się remont skrzyżowania Al.Kraśnicka-Boh.Monte Cassino?
Avatar
zdm / 11 maja 2013 o 11:02
Zarządcą droga Lublin-Biłgoraj 835 jest ZDW ul.Turystyczna Lublin (zarząd dróg wojewódzkich).
Oni jeszcze przekładają papiery i żałują kasy n a tą drogę.
Avatar
barry / 11 maja 2013 o 11:00
[quote name='Pazur' timestamp='1368241864' post='768556']
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
[/quote][size=5]też jechałem wczoraj tą drogą, nie myślałem że aż tak źle to wygląda...jak na ukrainie..[/size]
[quote name='Pazur' timestamp='1368241864' post='768556']
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
[/quote][size=5]też jechałem wczoraj tą drogą, nie myślałem że aż tak źle to wy... rozwiń
Avatar
Janusz / 11 maja 2013 o 10:13
A co z ,,najlepszą'' ulicą w mieście (Łęczyńską), to niedaleko od Ratusza, ale wiadomo gdzie najciemniej?
Avatar
Wojciech / 11 maja 2013 o 08:51
[quote name='Pazur' timestamp='1368241864' post='768556']
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
[/quote]

kolego pracuję dla firmy z Biłgoraja i 4 razy w tygodniu pokonuję tą drogę, owszem to jest porażka,
ale geodeci już byli i mierzyli, dziury są obmalowane, coś będzie się działo
[quote name='Pazur' timestamp='1368241864' post='768556']
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
[/quote]

kolego pracuję dla firmy z Biłgoraja i 4 razy w tygodniu ... rozwiń
Avatar
krzoy / 11 maja 2013 o 07:22
Wychodzi na to że najłatwiej wyremontować całkiem dobre ulice a te całkowicie zniszczone lepiej nie ruszać... przykładów jest wiele...! Życzę urzędnikom zdrowia ... psychicznego...!
Avatar
Pazur / 11 maja 2013 o 05:11
[size=6]Jechałem wczoraj trasą Lublin-Frampol (docelowo Jarosław)... Matko kochana...[/size]
[size=6]Ma ktoś jakieś "wrażenia" z podobnej przeprawy?[/size]
[size=6]Dlaczego nikt tam niczego nie robi!!![/size]
[size=6]Tam są setki wyrw, całymi seriami, głębokie na kilkanaście centymetrów! Właściwie na grubość asfaltu![/size]
Avatar
ss / 10 maja 2013 o 23:25
i z łęczyńską znowu kłamali tak samo jak rok temu. Prezydent mówił, że do grudnia 2012, łęczyńska będzie zrobiona.. Nic się nie stało.. w tym roku kieliszek mówił to samo.. nic się nie stało.. a remont tej ulicy to nie jest hip hop i nawet jakby zaczęli teraz nie wyrobili by się do końca roku.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!