poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Remonty kaplic w bazylice dominikanów. Szukają 800 ratowników, potrzeba 2,5 mln zł

Dodano: 12 lipca 2016, 21:11
Autor: aa

Dominikanie chcą dokończyć remont kolejnych kaplic w bazylice. Starają się o unijne dofinansowanie. Jeśli zakonnikom uda się zdobyć dotację potrzebny będzie jeszcze wkład własny. To ponad 2,5 mln zł.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Obecnie trwają prace konstrukcyjne przy kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP zwanej paryską. – Prace obejmują również wymianę dachu zarówno na niej jak też w przedsionku. Chcemy, aby kaplica funkcjonowała jako sala koncertowa. Po zakończeniu prac będzie tu prowadzić dodatkowe wejście bez barier architektonicznych. W kaplicy tzw. Matki Bożej Ruszelskiej przestawimy ołtarz, będzie wykute dodatkowe wejście. Po to, aby odtworzyć wejście do przedsionka kaplicy „paryskiej”. Przez co będzie dodatkowe wejście do kościoła. Bez żadnych schodów – mówi o. Grzegorz Kluz, przeor klasztoru (na zdjęciu).

Zaplanowane prace dotyczą remontów jeszcze dwóch innych kaplic – Firlejów i Ossolińskich. – Chcemy aby cała bazylika była piękna. Opróczrenowacji chcemy zrobić ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem pomp ciepła oraz wymienić posadzki.

Cały wniosek opiewa na ok. 16 mln zł. – Z tego wkład własny to ponad 2,5 mln zł. Szukamy tych funduszy i liczymy na wsparcie. Zwłaszcza, kiedy prace się rozpoczną – nie ukrywa o. Kluz. – Oczywiście wspiera nas prowincja. Zakłada, że jesteśmy wiarygodni w tym, że zbierzemy fundusze. Stąd też inicjatywa 800 na 800 – dodaje.

To inicjatywa związana z obchodzonym w tym roku 800-leciem zakonu i dalszymi zaplanowanymi remontami w lubelskiej bazylice. Można stać się „jednym z 800 ratowników”. Na ścianie bazyliki powstanie tablica, na której zostaną wypisane imiona i nazwiska wszystkich 800 darczyńców. Wystarczy przez 2 lata, co miesiąc wpłacać na konto klasztoru 100 zł. Może być też jednorazowa wpłata 2 400 zł. Lista „ratowników” znajduje się na stronie internetowej.

Agnieszka
Gość
KZ NSZZ
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Agnieszka
Agnieszka (17 września 2016 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeju, ile trollingu i zawiści w tych komentarzach... I braku wiedzy o tym, czym jest życie zakonne..
Rozwiń
Gość
Gość (13 lipca 2016 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na budowach brakuje rąk do pracy, gdyby każdy zakonnik poszedł na te 10 godzin dziennie to w mig by uzbierali to co potrzebują. A sam Przeor wygląda na takiego co 2 worki cementu na raz dźwignie, to mógłby pracować za dwóch. 
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (13 lipca 2016 o 15:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4 ) Resztę obejmuje CENZURA PiS - lamowska
Rozwiń
666
666 (13 lipca 2016 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mają niezłą Fuchę-Chata za darmo ,Micha za darmo i ci to wiedzą należy sobie życie ustawiać. Jeszcze im za free  remonty zrobią ,tylko im żyć nie umierać.Bo tu właśnie mają raj.
Rozwiń
Gość
Gość (13 lipca 2016 o 13:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czegoś tu nie rozumiem. Wykonują roboty na których finansowanie dopiero starają się uzyskać publiczne pieniądze ? Wobec tego skąd pewność, że roboty są naprawdę tyle warte ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!