piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Rocznice biskupów Życińskiego i Cisło

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2010, 11:32

Arcybiskup Józef Życiński 13 lat temu został nominowany na arcybiskupa metropolitę lubelskiego. Również dzisiaj 40. rocznicę święceń kapłańskich obchodzi bp Mieczysław Cisło.

Abp Życiński urodził się w Nowej Wsi koło Piotrkowa Trybunalskiego. W 1972 roku - po ukończeniu studiów w Wyższym Częstochowskim Seminarium Duchownym w Krakowie - przyjął święcenia kapłańskie.

W 1976 roku, na Wydziale Teologicznym w Krakowie został doktorem teologii. Następny stopień doktora - tym razem filozofii - uzyskał na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Habilitował się w roku 1980 na podstawie pracy: Prostota i dyskonfirmowalność, jako kryteria heurystyczne w kosmologii relatywistycznej.

W latach 1982-1985 pełnił funkcję prodziekana, a od 1988 do 1990 roku - dziekana Wydziału Filozoficznego tej uczelni.

Jest inicjatorem serii zeszytów Zagadnienia Filozoficzne w Nauce, wydawanych przez PAT, edycji angielskiej Philosophy in Science wydawanej przez PAT, Obserwatorium Watykańskie i Uniwersytet w Tucson oraz serii wydawniczej Philosophy in Science Library, poświęconej problematyce interdyscyplinarnej, wydawanej przez przy współpracy Obserwatorium Watykańskim.

Od 4 listopada 1990 roku do 14 czerwca 1997 roku był biskupem tarnowskim, a następnie - dnia 14 czerwca 1997 roku - został mianowany arcybiskupem metropolitą lubelskim. Urząd ten uroczyście objął 29 czerwca 1997 roku, w archikatedrze lubelskiej.

Jest 11 rządcą diecezji i drugim metropolitą lubelskim. Pełni również urząd Wielkiego Kanclerza Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Bp Mieczysław Cisło - pomocniczy biskup archidiecezji lubelskiej - urodził się w Niemirówku (parafia Krasnobród, diec. zamojsko-lubaczowska). W latach 1964-1970 - alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie i student teologii KUL. Na księdza został wyświęcony 14 czerwca 1970 r. w Lublinie.

Najpierw ks. Mieczysław Cisło był wikariuszem w parafii p.w. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, a następnie w parafii p.w. św. Anny w Lubartowie. W latach 1975-1981 student teologii dogmatycznej w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (doktorat - 1981 r.).

Od października 1981 roku - prefekt, od 1984 r. wicerektor, a od 1991 r. rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie, kanonik rzeczywisty Kapituły Archikatedralnej w Lublinie, kapelan honorowy Ojca Św., a od października 1982 roku - pracownik naukowy KUL.

Mianowany biskupem pomocniczym Archidiecezji Lubelskiej (tyt. Auca) dnia 13 grudnia 1997 r., 2 lutego 1998 r. w Archikatedrze Lubelskiej otrzymał święcenia biskupie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Bet Anka
Pan Weselnik
saslaw
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bet Anka
Bet Anka (15 czerwca 2010 o 15:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#006400"]„KOMU ODPUŚCICIE...”

KULejny szum robi się wokół kur...iewnej braci – tym razem obchody Niebieskich Nominacji...
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK
CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY
uzupełnia braki intelektualne albo samych zainteresowanych kur...ierwnych, albo Autora tekstu.
Nie do wiary należy, iż większość duchowieństwa czynnego w PRL-u (do momentu rozwiązania SB) była ścisłymi współpracownikami obdarowanymi na wieki wieków pseudonimami – [color="#FF0000"]niczym Szef vatykański![/color]
[color="#FF0000"]W 2009 r. IPN poinformował o znalezieniu SB-ckiej Teczki samego Karola Wojtyły [/color]– Ojca Świętego Jana Pawła II – tuż przed Bożym Ciałem.
Od X-lat KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zamieszcza info o Niebieskiej generalicji widniejącej na SB-ckiej Liście Wildsteina:
[color="#FF0000"]1)Józef Glemp 2x; (Prymas Polski - Emeryt)
2)Henryk Muszyński 4x; (Aktualny Prymas Polski)
3)Józef Kowalczyk 15x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY), {Nuncjusz Apostolski w Polsce}
4)„FILOZOF”; „GLON”... i cala reszta duchowieństwa płci obojga...[/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC już wcześniej proponował do KUL-ejnych Niebieskich Rocznic [color="#FF0000"]dorzucić ROCZNICĘ WPÓŁPRACY Z SB-kami...[/color]
Nie na darmo [color="#FF0000"]tworzący się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w roku 1980 rozbito wespół z JP 2; e-PiS-kopatem i pozostałym duchowieństwem w roku 1982.[/color]
Kto uległ zwykłym SB-ckim metodom przekupstwa (prezentują je SOLIDARNOSCIOWCY w TVP Lublin) ten awansował do Kur...iewnych Włości i zasiada w Komisjach Organistowskich, awansowali też księża napadający nocą 1994 r. na rodziny Związkowców i zakazem opalania budynków zimą mrożący małe dzieci... -[color="#FF0000"] cały czas jest to Święta Ekipa JP 2 z e-PiS-kopatem, Glempem i czynnym duchowieństwem.[/color]
W Nagrodę Wieczną Związkowcy Zasiadają W domach, a wyrzuceni z KUL-awej MuzyKULogii
zapier...niczają fizycznie.
W Lipcu (2010) będą szumnie zapowiadane lubelskie obchody strajków 1980 i dążność do KAT-olickiej Polski, co tez odzwierciedlone będzie Komisjami Wyborczymi (2010) w KUR...iewnych Włościach,[color="#FF0000"] a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANIOSTÓW i ASC już teraz proponuje wysłać tam
niezależnych obserwatorów lub zainstalować monitoring.[/color]
[color="#FF0000"]Takiej głupoty jaka panuje w kościele trudno przypisać właściwe działanie[/color], a dorzucenie kilku tysięcy dodatkowych głosów jest niczym porównując z obowiązująca tak KUL-awą i PAT-ologiczną Wiecznością!
Po wybraniu zaś „odpowiedniego” (najlepiej [color="#FF0000"]Bogumiła lub Bogusława[/color], a takich kandydatów nie ma) w ramach pokuty z Departamentu Księży Kapelanów [color="#FF0000"]Prezydent – elekt usłyszy „ODDAJ NAM POLSKĘ”[/color] i co wtedy?
Wtedy Naród będzie kroczył na KUL-anach...

[color="#FF0000"]Aby Święte Jadaczki nie ustały w drodze KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC
całemu Departamentowi Księży Kapelanów i Kuriewnej Braci w Kąciku KUL-onaria serwuje:

1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni[/color]!

[color="#FF0000"]Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.
www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]
Rozwiń
Pan Weselnik
Pan Weselnik (15 czerwca 2010 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkiego co najdroższe Młodej Parze !
Rozwiń
saslaw
saslaw (15 czerwca 2010 o 07:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie i Panowie redaktorzy "popularnego dziennika". Ja niedawno obchodziłem urodziny, były kwiaty, szampan, grillowanie a wy nic żeście o tym nie pisali. Co z wami? Mamy wolną i niezaleąna prasę czy nie? Takie wydazenia publikujcie albo wszystkie albo żadne. Postraffiamm.
Rozwiń
JaCkyL
JaCkyL (14 czerwca 2010 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czarny ksiażę... Dalej ukrywajcie pedofilow i wszelakich innych zboczeńców. Życzyński sam podbno bardzo lubi młodych chłopców.
Rozwiń
aaa
aaa (14 czerwca 2010 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Arcyksiąże już idę na kolanach wić się u twych stóp i składać gratulacje..pi...... cie pastuchu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!