piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Rodzic: Sala gimnastyczna w złym stanie, a remont w gabinecie dyrektorskim

Dodano: 22 września 2016, 18:28
Autor: Daniel Drob

Sala gimnastyczna w szkole ma zostać wyremontowana w wakacje w przyszłym roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 20 tys. zł, fot. Dorota Awiorko<br />
Sala gimnastyczna w szkole ma zostać wyremontowana w wakacje w przyszłym roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 20 tys. zł, fot. Dorota Awiorko

Rodzice narzekają, że w Szkole Podstawowej nr 20 sala gimnastyczna jest w fatalnym stanie. Dyrekcja placówki tłumaczy, że na poważne remonty szkoła na razie nie mogła sobie pozwolić.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Według Czytelnika, który zwrócił się do naszej redakcji, w szkole przy alei Józefa Piłsudskiego 26 dzieci przebywają w złych warunkach. Zdaniem autora listu na sali gimnastycznej jest wilgoć, a ścianę porasta niebezpieczny dla zdrowia grzyb. Jednocześnie Czytelnik twierdzi, że w zeszłym roku szkole była kontrola sanitarna a powiatowy inspektor sanitarny dał dyrekcji czas na usunięcie uchybień. – Termin minął pod koniec sierpnia tego roku a w sali gimnastycznej nadal w rogach ścian i sufitu jest grzyb – pisze rodzic jednego z dzieci.

Lubelski sanepid potwierdza, że w placówce była kontrola. Podczas niej stwierdzono m.in. niewłaściwy stan ścian i sufitów na korytarzu na drugim piętrze, w dwóch salach lekcyjnych, bibliotece i sali gimnastycznej.

– W sierpniu 2015 r. przeprowadzona została kontrola sprawdzająca, podczas której stwierdzono poprawę stanu sanitarno-technicznego placówki: wyremontowano cześć pomieszczeń - pomalowano je i wymieniono podłogi. Jednocześnie dyrektor szkoły z uwagi na brak pieniędzy, zwróciła się o przesunięcie terminu wykonania pozostałych zaleceń do 31 sierpnia 2016r. taką zgodę otrzymała – wyjaśnia Bożena Kess, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Lublinie.

– W szkole nie ma żadnego grzyba, gdyby tak było, to by była pierwsza rzecz, którą byśmy się zajęli – mówi Kinga Ostrowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20. – Szkoła, która powstała w latach 50 ubiegłego wieku, nie przechodziła do tej pory poważnego remontu. Zaciek, który znajduje się w sali gimnastycznej powstał jeszcze przed moją kadencją.

Koniec zeszłego miesiąca nie był ostatecznym terminem, jaki dostała szkoła na usunięcie wszelkich wad. Jak informuje sanepid dyrekcja placówki poprosiła o kolejne przesunięcie terminu. Powodem odwlekania remontu nadal jest brak pieniędzy.

– Po analizie termin został przedłużony do sierpnia 2017 r. Remonty w szkołach przeprowadzane są głównie w miesiącach wakacyjnych.

Tymczasem autor przysłanego do nas listu twierdzi również, że w szkole remonty się robi. I podaje przykład. Wyremontowany został dyrektorski gabinet.

– Prace prowadzone w gabinecie były koniecznością. Znajduje się tu serwerownia i monitoring, wymiana starej instalacji elektrycznej była sprawą priorytetową – tłumaczy dyrektor Kinga Ostrowska.

Użytkownik niezarejestrowany
Oficer
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 października 2016 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech się cieszy donosiciel jeden, że jest sala gimnastyczna bo boiska z tego co wiem to tam nie ma tylko łąka z kamieniami a plac zabaw zalewany jest notorycznie deszczówką...
Rozwiń
Oficer
Oficer (23 września 2016 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mamusiu, tatusiu jak Ci się nudzi to weź koleżanki, kolegów i wyremontujcie szkołę. Trzeba się ruszyć, a nie tylko pisać. Do pracy!!!! (chyba, że ręce są lewe do pracy i potrafią wyciągać kasę z instytucji). Jak Ci się nudzi to szkoła chętnie przyjmie Twoją pracę... Idzie jesień, można pozagrabiać liście.
Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2016 o 06:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tam ciężko po 5 zł zebrać składkę a co mówić o remontach. PatologII sqad
Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2016 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uczęszczam tam na treningi i nei narzekam ...
Rozwiń
M.
M. (22 września 2016 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A niby skąd Pani Dyrektor ma wziąć pieniądze na remont? Okradnie jakąś hurtownię? A może siądzie przed wejściem do szkoły z miseczką i coś uzbiera? To nie jest jedyna szkoła w Lublinie, która jest w opłakanym stanie. Tak się jednak składa, że miasto ma dużo ważniejsze wydatki. Dzieciaki przecież mogą obyć się bez sali gimnastycznej, a syf na stołówce jest do zniesienia. 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!