sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Rodzina pilnie poszukiwana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2005, 20:36

Na Lubelszczyźnie ponad 700 dzieci czeka na nową rodzinę.
Ale chętnych do przyjęcia maluchów pod swój dach brakuje.
- Pilnie poszukujemy osób, które podejmą się roli rodziców zastępczych i zaopiekują się dziećmi. Chodzi o najmłodszych całkowicie lub częściowo pozbawionych opieki

- mówi Elżbieta Szymańska, dyrektor CPR we Włodawie. - Apel kierujemy do osób o czystych intencjach i sercach otwartych na dziecięce potrzeby, które zapewnią wychowankom nie tylko schronienie i opiekę, ale także bezpieczeństwo i ciepło rodzinne.
W województwie istnieje 2018 rodzin zastępczych. Wychowuje się w nich prawie 3 tysiące dzieci. - Mimo że liczba urodzeń od kilku lat spada, orzeczeń sądowych o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej czy placówce opiekuńczo-wychowawczej nadal jest dużo. I to nas niepokoi - mówi Karolina Kwaśniewska z Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Tylko w zeszłym roku lubelskie sądy wydały 915 takich wyroków, ale do rodzin zastępczych trafiło zaledwie 175 dzieci. Reszta została umieszczona w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie na utrzymanie 47 rodzin zastępczych w z budżetu powiatu otrzymało w tym roku ok. 518 tys. zł. Z tego rodzina, w zależności od swoich dochodów, na jedno dziecko dostaje od 400 zł do 1000 zł.
Kandydaci na rodziny zastępcze mogą się zgłaszać w powiatowych centrach pomocy rodzinie. Tam również uzyskają szczegółowe informacje. (cyk)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!