piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Rodzina Trzy Plus: Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2012, 13:36

Karta "Rodzina Trzy Plus" (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
Karta \"Rodzina Trzy Plus\" (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Członkowie rodzin, w których jest co najmniej troje dzieci, będą mieli zniżki w kinach, teatrach, na basenach, a nawet w sklepach. Radni jednogłośnie zgodzili się na wprowadzenie miejskiego programu "Rodzina Trzy Plus”.

– Wreszcie Lublin jest dla rodziny. Wsparcie rodzin, które wychowują młode pokolenie, jest istotną inwestycją w przyszłość – podkreśla Jadwiga Mach, radna PiS. Podobnie mówili inni radni.

Prezydent Żuk dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt. – Staramy się patrzeć w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość, i za rodzinę w ogóle – podkreślił.

Karta Dużej Rodziny zacznie obowiązywać przełomie kwietnia i maja. Lublin wprowadza ją jako jedno z pierwszych dużych miast w Polsce.

Ulgi będą przysługiwać rodzinom mającym trójkę lub więcej dzieci pod warunkiem, że mieszkają i uczą się w Lublinie. Według danych magistratu, w mieście są 4173 takie rodziny. Dochody nie mają znaczenia. Każdy członek rodziny będzie mógł dostać upoważniającą do zniżek kartę. – Imienną, podobną do karty bankomatowej – zapowiada Monika Lipińska, wiceprezydent Lublina.

W kwietniu ruszy specjalna strona internetowa z wykazem miejsc, w których będzie można korzystać z karty.

- Udało nam się przekonać 42 instytucje, które zaoferowały swoją pomoc (patrz ramka obok – red.). Czasem będzie to upust procentowy, czasem bezpłatne wejściówki – mówi Lipińska. – Ten katalog będzie elastyczny i otwarty. Będziemy zachęcać kolejne instytucje i przedsiębiorców, żeby dołączyli do projektu. Każde z takich miejsc dostanie specjalny znak i certyfikat.

Ze strony internetowej będzie też można pobrać wnioski o wydanie kart (będzie się tym zajmował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM). Ilu?

– To określą sami rodzice. Karta (obowiązująca od początku do końca roku – red.) będzie przysługiwała zarówno im, jak i dzieciom – wyjaśnia Lipińska. W tym roku będzie darmowa. W przyszłym opłata ma być "symboliczna”. – Żeby pokryć koszty samego druku – zapowiada prezydent Krzysztof Żuk.

I zaznacza: – To nie jest projekt polityczny: prezydenta czy jakiejś grupy politycznej. To projekt zbudowany we współpracy z całym środowiskiem, z radnymi, z różnymi organizacjami i instytucjami, z rodzinami. I nie jest to łatwy projekt. Musi być osadzony na mocnych fundamentach ekonomicznych, a jednocześnie musi być realnym wsparciem dla rodzin – zaznacza prezydent.

– Chcemy podkreślić znaczenie dużych rodzin. Integrować je. Pokazać, że fajnie jest być dużą rodziną. Chcemy dawać im szanse rozwoju kulturalnego, sportowego czy edukacyjnego – dodaje Lipińska.

– W Polsce może 8 czy 9 miast taką kartę wprowadziło. W naszym województwie Lublin jest pierwszy – mówi wiceprezydent.

M.in. tu będą zniżki

Domy kultury (j. angielski, zajęcia teatralne, balet), Teatr im. Andersena, Zespół im. Kaniorowej, Galeria Labirynt, Centrum Kultury, MOSiR (Icemania, basen przy Al. Zygmuntowskich), Klub Karate Tradycyjnego, baseny przy szkołach, Teatr Muzyczny, Filharmonia Lubelska, Ośrodek Brama Grodzka, Muzeum Lubelskie, Paco, Extreme Studio, kino Bajka, ACK Chatka Żaka, Fantasty Park, Telepizza, Vico, Obi, Zarząd Transportu Miejskiego, Baby Fant, Hello Kids, Eurolink, Centrum Językowe Best, Lingoland, Markopol, E.Leclerc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Deb0308el
niezrzeszony
to-to
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Deb0308el
Deb0308el (11 października 2016 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam serdecznie! Potrzebuję pomocy! Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą firmę…? Deb0308 - Warto to zaglądać:
Rozwiń
niezrzeszony
niezrzeszony (14 sierpnia 2014 o 23:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z zapowiedzi nie wynika nic! Zniżki dla dużych rodzin w Lublinie to jak dotąd tylko

- muzeum lubelskie

i ...pkp, gdzie tydzień po wprowadzeniu karty dużych rodzin nikt niczego nie wiedział i dopiero doczytywał o co w tym wszystkim chodzi.

To nie jest jakaś łaska dla tych wielodzietnych, bo podatnik do tego nie dokłada, żeby było jasne, to tylko biznes dla instytucji, które mogą finansowo zyskać na uczestnictwie rodzin. Bo ci (wielodzietni) którzy dotąd nie korzystali, mają co dzień mają inne problemy niż basen, kino, teatr albo wycieczki zagraniczne.

Rozwiń
to-to
to-to (14 sierpnia 2014 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Widać jak jesteś Gościu ograniczony. Ciekawe kto w przyszłości będzie robił na twoją emeryturę, bo to co niby odkładają na konta osobiste to jest wirtualna kasa a żeby wypłacać przyszłe emerytury to te według ciebie swoje dzieci będą musiały zapierdzielać także na ciebie abyś nie zdechł z głodu


Widać jak jesteś Gościu ograniczony. Ciekawe kto w przyszłości będzie robił na twoją emeryturę, bo to co niby odkładają na konta osobiste to jest wirtualna kasa a żeby wypłacać przyszłe emerytury to te według ciebie swoje dzieci będą musiały zapierdzielać także na ciebie abyś nie zdechł z głodu

Jakie "będzie robił na Twoją emeryturę?" ??!  A gdzie się podziały pieniądze, które wypracowali na swoje emerytury nasi dziadkowie i ojcowie??? Rząd nas na bieżąco okrada, a Wy tutaj pier*dolicie jakieś dyrdymały !!! Przestańcie piep*rzyć jak opętani !!!

Rozwiń
matka polka
matka polka (14 sierpnia 2014 o 16:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja mam czwórkę dzieci i nigdy nie liczyłam na pieniądze podatników. Wszystko co mamy zawdzięczamy pracy swoich rąk, a nie cudzych. Nasze dzieci dają nam szczęście. Zdecydowanie więcej pieniędzy podatników idzie na zabawy polityków i samorządowców lub bezrobotnych na zasiłkach, kórzy nie chcą pracować za najniższą krajową. WARA OD RODZIN WIELODZIETNYCH, RADZILIŚMY SOBIE DO TEJ PORY I DAMY SOBIE RADĘ W PRZYSZŁOŚCI!!!

Rozwiń
ło-patologiczna
ło-patologiczna (30 marca 2012 o 23:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1333046244' post='615956']
tak jest, nie ma to jak narodzić dzieci i klepać biedę, lubelskie najbardziej biedny rejon duże bezrobocie, nie stać to się nie rodzi, a jak ktoś narodzi to niech zapieprza na swoje .... swoje.. dzieci. dajcie pracę i godne wynagrodzenia, a niech wtedy każdy decyduje się na tyle dzieci na ile ma ochotę.
[/quote]

JESTEM ZA!!! Więc wara od Dużych Rodzin- mają tyle dzieci ile chcą- i NIC Ci do tego
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!