sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Rok bez pacjentów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 czerwca 2002, 21:37
Autor: (szer)

Dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, grzywnę w wysokości 7200 zł oraz zakaz wykonywania zawodu przez rok orzekł Sąd Rejonowy w Kraśniku w stosunku do Andrzeja D., miejscowego lekarza, za fałszowanie recept.

Jak pisaliśmy w maju, praktykujący w jednym z ośrodków zdrowia Andrzej D. przez dwa lata trudnił się wystawianiem bezpłatnych recept na leki hormonalne, anaboliczne i witaminowe, wpisując na blankietach nazwiska osób uprawnionych do bezpłatnych świadczeń medycznych z tytułu inwalidztwa wojennego i wojskowego. W ten sposób wspólnie z pięcioma innymi mężczyznami wyłudził na szkodę Lubelskiej Regionalnej Kasy Chorych i Urzędu Wojewódzkiego około 82 tys. zł.
Andrzej D. wypisał w sumie 1059 takich recept. Dla niepoznaki do apteki z receptą z wypisanym na niej np. hormonem wzrostu szedł mężczyzna cierpiący na karłowatość. Uzyskane w ten sposób leki sprzedawane były różnym osobom w siłowniach w Kraśniku i Lublinie. Służyły jako środki sprzyjające przyrostowi mięśni.
Na trop oszustów naprowadzili policję pracownicy jednej z aptek. Jako pierwszy w ręce funkcjonariuszy wpadł wspomniany mężczyzna cierpiący na karłowatość. Zatrzymany został podczas próby realizacji recepty. Badania grafologiczne i zeznania świadków potwierdziły, że recepty były fałszowane. Przy okazji wyszło na jaw, że wśród recept są nie tylko te podpisane przez Andrzeja D. i firmowane jego pieczątką, ale również stemplowane podrobionymi pieczątkami innych lekarzy.
Początkowo Andrzej D. sam wypisywał recepty. Potem robili to jego wspólnicy w oparciu o blankiety, które otrzymali od doktora. Te osoby przyznały się do winy i już wcześniej poddały karze.
Wyrok na lekarza nie jest prawomocny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!