wtorek, 23 maja 2017 r.

Lublin

Rok bez pacjentów

Dodano: 5 czerwca 2002, 21:37
Autor: (szer)

Dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, grzywnę w wysokości 7200 zł oraz zakaz wykonywania zawodu przez rok orzekł Sąd Rejonowy w Kraśniku w stosunku do Andrzeja D., miejscowego lekarza, za fałszowanie recept.

Jak pisaliśmy w maju, praktykujący w jednym z ośrodków zdrowia Andrzej D. przez dwa lata trudnił się wystawianiem bezpłatnych recept na leki hormonalne, anaboliczne i witaminowe, wpisując na blankietach nazwiska osób uprawnionych do bezpłatnych świadczeń medycznych z tytułu inwalidztwa wojennego i wojskowego. W ten sposób wspólnie z pięcioma innymi mężczyznami wyłudził na szkodę Lubelskiej Regionalnej Kasy Chorych i Urzędu Wojewódzkiego około 82 tys. zł.
Andrzej D. wypisał w sumie 1059 takich recept. Dla niepoznaki do apteki z receptą z wypisanym na niej np. hormonem wzrostu szedł mężczyzna cierpiący na karłowatość. Uzyskane w ten sposób leki sprzedawane były różnym osobom w siłowniach w Kraśniku i Lublinie. Służyły jako środki sprzyjające przyrostowi mięśni.
Na trop oszustów naprowadzili policję pracownicy jednej z aptek. Jako pierwszy w ręce funkcjonariuszy wpadł wspomniany mężczyzna cierpiący na karłowatość. Zatrzymany został podczas próby realizacji recepty. Badania grafologiczne i zeznania świadków potwierdziły, że recepty były fałszowane. Przy okazji wyszło na jaw, że wśród recept są nie tylko te podpisane przez Andrzeja D. i firmowane jego pieczątką, ale również stemplowane podrobionymi pieczątkami innych lekarzy.
Początkowo Andrzej D. sam wypisywał recepty. Potem robili to jego wspólnicy w oparciu o blankiety, które otrzymali od doktora. Te osoby przyznały się do winy i już wcześniej poddały karze.
Wyrok na lekarza nie jest prawomocny.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24