Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2010 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Rozkład jazdy: Autobusy MPK jeżdżą stadami albo ich nie ma

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 25 A A

W niedzielę autobusy linii 2 i 4 do centrum odjeżdżają z ul. Willowej w kilkuminutowych odstępach, a później przez ponad godzinę nie jedzie nic – skarżą się pasażerowie. – Załatwimy ten problem, ale nie od razu – odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dla mieszkańców rozrastającego się os. Botanik linie 2 i 4 to najdogodniejsza możliwość dotarcia autobusem do śródmieścia. I choć trasy autobusów pokrywają się na odcinku od ul. Ducha aż do Dworca Głównego PKS, to w niedzielne popołudnia i wieczory obie linie mają zbliżone godziny odjazdu. A na następny kurs trzeba czekać ponad godzinę.

Spójrzmy na rozkład. W niedzielę linia 2 odjeżdża z Willowej w stronę miasta o godz. 15.07, a linia 4 zaledwie 11 minut później. Następnie autobusy odjeżdżają o godz. 16.24 i 16.32, później o 17.47 i 17.54, potem obydwa naraz o godz. 19.06. Kolejne w rozkładzie są kursy o godz. 20.21 i 20.24.

– Nocne autobusy jadą tu częściej od dziennych. Może pan coś z tym zrobić? – pytał jeden z czytelników Dziennika Wschodniego podczas niedawnego czatu z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem.

– Organizatorem komunikacji jest Zarząd Transportu Miejskiego, w ramach funkcji kontrolnych powinien on podjąć działania, które uniemożliwią tego typu praktyki. Porozmawiam o tym z dyrektorem ZTM – odpowiedział mu Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

ZTM wie już o sprawie, choć przyznaje, że wcześniej skarg na te rozkłady nie otrzymywał. – Na pewno ten problem załatwimy, ale nie od razu – zapowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Zapewnia, że Zarząd stara się rozwiązać problem autobusów jeżdżących "stadami”.

Urzędnicy czekają na wyniki badań lubelskiej komunikacji, które były prowadzone w ostatnich tygodniach. Ankieterzy sprawdzali m.in. ilu pasażerów wsiada i wysiada na poszczególnych przystankach, pytali też skąd i dokąd się przemieszczają. Na przełomie stycznia i lutego ZTM zacznie szukać firmy, która wszystkie te dane przekształci w gotową receptę: co i jak zmienić. Może się okazać, że eksperci zasugerują zmianę niektórych tras lub rozkładów jazdy. – Zmiany wprowadzalibyśmy od września – dodaje Góźdź.

Ostatnie większe poprawki w rozkładach linii, które na wspólnym odcinku tras miały zbliżone godziny odjazdów zostały przeprowadzone 1 lipca. Wtedy to "rozdzielono” odjazdy m.in. linii 1 i 6, 23 i 34 oraz 39 i 44.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konrad / 11 stycznia 2011 o 19:45
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][color="#FF0000"][/color]
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 o 15:21
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 55 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

Miała być linia siedem i pićdziesiąt pięć.Sorry.
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 o 15:19
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
[/quote]

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkłada... rozwiń
Avatar
xxx / 28 grudnia 2010 o 21:27
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby t... rozwiń
Avatar
kozak / 28 grudnia 2010 o 20:49
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzędników Urzędu Miasta.Po prostu kolejna klika.Jak tu ma być "normalnie"?
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzęd... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 o 12:27
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie zmieni, ale może podwyżkę pracownicy MPK/ZTM dostaną... w końcu nie ważne jak o nas mówią - byle by nazwy nie przekręcali
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie ... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 o 12:22
[quote name='mateusz' timestamp='1293453280' post='411925']
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
[/quote]
Avatar
mateusz / 27 grudnia 2010 o 13:34
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
Avatar
hmm / 23 grudnia 2010 o 22:18
Ja jakiś rok temu postanowiłem zrezygnować zupełnie z komunikacji miejskiej na rzecz własnego, prywatnego środka komunikacji. I powiem jedno, nie żałuję!
Avatar
józia / 23 grudnia 2010 o 13:36
pozostaje nadzieja, że znajdzie sie ktoś mądry i spowoduje, że autobusy linii 2 i 4 nie będą jeździły w odstępach kilkuminutowych czego Państwu Mieszkańcom i sobie Z OKAZJI Świąt Bożego Narodzenia na gwiazdkę życzę...
Avatar
konrad / 11 stycznia 2011 o 19:45
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][color="#FF0000"][/color]
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 o 15:21
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 55 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

Miała być linia siedem i pićdziesiąt pięć.Sorry.
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 o 15:19
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
[/quote]

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkłada... rozwiń
Avatar
xxx / 28 grudnia 2010 o 21:27
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby t... rozwiń
Avatar
kozak / 28 grudnia 2010 o 20:49
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzędników Urzędu Miasta.Po prostu kolejna klika.Jak tu ma być "normalnie"?
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzęd... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 o 12:27
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie zmieni, ale może podwyżkę pracownicy MPK/ZTM dostaną... w końcu nie ważne jak o nas mówią - byle by nazwy nie przekręcali
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie ... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 o 12:22
[quote name='mateusz' timestamp='1293453280' post='411925']
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
[/quote]
Avatar
mateusz / 27 grudnia 2010 o 13:34
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
Avatar
hmm / 23 grudnia 2010 o 22:18
Ja jakiś rok temu postanowiłem zrezygnować zupełnie z komunikacji miejskiej na rzecz własnego, prywatnego środka komunikacji. I powiem jedno, nie żałuję!
Avatar
józia / 23 grudnia 2010 o 13:36
pozostaje nadzieja, że znajdzie sie ktoś mądry i spowoduje, że autobusy linii 2 i 4 nie będą jeździły w odstępach kilkuminutowych czego Państwu Mieszkańcom i sobie Z OKAZJI Świąt Bożego Narodzenia na gwiazdkę życzę...
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 1 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 78 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 3 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 51 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 51 11

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!