Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2009 r.
15:47
Edytuj ten wpis

Rozpoczyna się budowa C.H. Alchemia. Kierowców czekają znaczne utrudnienia

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 16 A A

Budowa Alchemii może ruszyć z początkiem października. W ciągu dwóch tygodni inwestor podpisze umowę z wykonawcą robót. Na początek budowlańcy rozkopią jezdnię i chodniki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To pierwszy etap prac. Spółka Arkady ma już niezbędne pozwolenia. Chodzi o przebudowę całej infrastruktury podziemnej, czyli wodociągów, sieci elektrycznej i gazowej.

– Najpóźniej w przyszłym tygodniu podpiszemy umowę z wykonawcą – mówi Marek Woliński, przedstawiciel spółki. – Prace rozpoczniemy od strony ul. Świętoduskiej. Nie będziemy jej zamykać, ale kierowcy powinni się liczyć z pewnymi utrudnieniami.

Inwestycja rozpocznie się od budowy tymczasowej stacji trafo, na wysokości skrzyżowania ul. Świętoduskiej i Staszica. To oznacza spore zmiany w organizacji ruchu. Lewy pas ul. Wodopojnej będzie przeznaczony do jazdy w dół, w kierunku Al. Solidarności. Będą mogli z niego skorzystać wszyscy kierowcy, opuszczający skrzyżowanie ul. Staszica ze Świętoduską.

W prawo skręcą także samochody wyjeżdżające z uliczki, łączącej ul. Lubartowską i Świętoduską. W tym rejonie pojawi się ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Roboty drogowe obejmą połowę ul. Świętoduskiej, od skrzyżowania z ul. Staszica do wysokości Instytutu Stomatologii. Znikną miejsca parkingowe i postój taksówek, bo robotnicy zamkną prawy pas ulicy.

Po zakończeniu tego etapu, prace przeniosą się w górę, do skrzyżowania z ul. Przystankową. Zamknięty zostanie kolejny fragment parkingu. W dalszej kolejności ekipy budowlane zabiorą się za przebudowę instalacji pod samym skrzyżowaniem.

Z początkiem nowego roku, podobne prace rozpoczną się u zbiegu ul. Przystankowej i Lubartowskiej. Potem budowlańcy rozkopią chodnik od strony Starego Miasta. Zaczną na wysokości Ratusza, by zatrzymać się przy ul. Olejnej. Następnie będą kopać aż do skrzyżowania ul. Kowalską. Kierowcom pozostaną dwa pasy ruchu. Trzeci będzie służył pieszym.

Przebudowa podziemnych instalacji ma potrwać do końca marca. Inwestor zapewnia, że to realny termin. Na rozpoczęcie budowy samego kompleksu przyjdzie jeszcze poczekać. Miasto wydało pozwolenie, ale dokument nie jest prawomocny.

– Musimy powiadomić o naszej decyzji właścicieli wszystkich sąsiednich posesji – mówi Ewa Boguta, zastępca dyrektora Wydziału Architektury Urzędu Miasta. – To jest kilkadziesiąt osób. Zawiadomienia wysłaliśmy do wszystkich, ale parę osób wciąż ich nie odebrało. Tak czy inaczej, końca września sprawa powinna być zamknięta.

Formalności się przeciągają, bo urząd chce by każdy z sąsiadów mógł zgłosić swoje pytania lub wnioski. To metoda na uniknięcie późniejszych protestów. Mogłyby one skutkować nawet wstrzymaniem prac.

Budowa głównej części Alchemii rozpocznie się najpóźniej wiosną – zapewnia spółka Arkady. Między ul. Lubartowską i Świętoduską powstanie podziemny parking na tysiąc miejsc. Obiekt będzie miał od czterech do siedmiu kondygnacji. Alchemia to nie tylko parking. Będzie tam również niewielka galeria handlowa, kawiarnie i restauracje. Budowa potrwa do 2012 roku.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wroclove / 23 września 2009 o 16:29
ludzie popatrzcie na Wrocław, Poznań te miasta żyją i rozwijają się , tu niestety wszytko jest nieopłacalne, złe i wszystkim wszystko sie nie podoba! katastrofalni kozi mieszkańcy
Avatar
lubelak / 23 września 2009 o 13:58
naprawdę wyć się chce jak widzi się wpisy wiecznych nieduaczników! to źle, tamto niedobrze! najlepiej zaorać to miasto! wiadomo, jesteśmy stolicą Polski B i bez dobrych władz nigdy nie dogonimy Polski A ale to nie powód aby torpedować wszystko i wszystkich, w tym przypadku to prywatny inwestor który gdyby nie kuriozalne procedury to już dawno by rozpoczął prace!
w tym mieście wszyscy narzekają na dwie rzeczy; po pierwsze że nic sie nie dzieje
a po drugie że jak coś sie dzieje to niedobrze bo powinno się nie dziać
kilka przykładów?
prosze bardzo- US na czechowie! maszt na czubach, komisariat na lsm! nawet plaza na lipowej. kto jakie ma zdanie na temat CH to inna sprawa ale każdy przyzna że miasto zyskało trochę uroku w porównaniu do tego co było 5 LAT temu na lipowej! nawet w kwestii koncertów i festiwallii prostestujemy nonstop tak jak na starówce gdzie mieszkancom przeszkadza halas!
w tym miesice tylko protestować potraficie i nic pozatym! wezcie się do pracy a kiedy cos osiagniecie dla siebie i dla innych, wtedy wyrazajcie opinie bo ktos kto leczy wlasne kompleksy nie jest odpowiednia osoba do krytykowania innych
naprawdę wyć się chce jak widzi się wpisy wiecznych nieduaczników! to źle, tamto niedobrze! najlepiej zaorać to miasto! wiadomo, jesteśmy stolicą Polski B i bez dobrych władz nigdy nie dogonimy Polski A ale to nie powód aby torpedować wszystko i wszystkich, w tym przypadku to prywatny inwestor który gdyby nie kuriozalne procedury to już dawno by rozpoczął prace!
w tym mieście wszyscy narzekają na dwie rzeczy; po pierwsze że nic sie nie dzieje
a po drugie że jak coś sie dzieje to niedobrze bo powinno się nie dziać<... rozwiń
Avatar
b / 23 września 2009 o 12:38
loch napisał:
ciekawe na jak długo konserwator albo prokurator wstrzyma prace..... bo z pewnością coś wykopią...

Ależ nie ma z tym problemu! Wystarczy jedna tabliczka gdzieś z boku pt "tu w czasie wojny był obóz zagłady" i już ajwajom nie przeszkadza w zarabianiu pieniążków (vide Plaza).
Avatar
AZ0707 / 23 września 2009 o 12:23
Krytykować zawsze najłatwiej. Czy parking w coraz bardziej zapchanym centrum jest bardzo potrzebny. CH też. Pod warunkiem że będą tam sklepy jakich w Lublinie jeszcze nie ma. powielanie tych co są w innych galeriach.
Avatar
~Lublinianin~ / 23 września 2009 o 11:51
Krytyczne spojrzenie jest potrzebne, nieważne czy mówimy o Alchemii, Felicity czy innym obiekcie. Krytyczne, ale nie krytykanckie - nie wszystko, co dzieje się w Lublinie jest złe i beznadziejne. Mam wrażenie, ze największym problemem Lublina są sami lublinianie, którzy z jednej strony nie lubią swojego miasta ("nic tu się nie dzieje", "trzeba stąd wiać jak najszybciej"), a z drugiej strony - nikomu nie ufają, wszędzie widzą łapówkarzy i przekupnych urzędników, a każdą zmianę w przestrzeni miasta odbierają, jako zamach na jego nietykalność.

Parking podziemny jest potrzebny przede wszystkim mieszkańcom (coraz głośniej mówi się strefie płatnego parkowania, samochodów przybywa, na coraz mniejszej liczbie ulic można parkować - przykład z dzisiaj: ul. 3 maja przed konsulatem ukraińskim). A przecież parkingi podziemne w centrach miastach to standard - Wrocław, chce np. budować podziemny parking pod fosą , ze nie wspomnę o parkingach na Zachodzie.
Krytyczne spojrzenie jest potrzebne, nieważne czy mówimy o Alchemii, Felicity czy innym obiekcie. Krytyczne, ale nie krytykanckie - nie wszystko, co dzieje się w Lublinie jest złe i beznadziejne. Mam wrażenie, ze największym problemem Lublina są sami lublinianie, którzy z jednej strony nie lubią swojego miasta ("nic tu się nie dzieje", "trzeba stąd wiać jak najszybciej"), a z drugiej strony - nikomu nie ufają, wszędzie widzą łapówkarzy i przekupnych urzędników, a każdą zmianę w przestrzeni miasta odbierają, jako zamach na... rozwiń
Avatar
johnmclain / 23 września 2009 o 09:57
a wy reprezentujecie iście lubelaskie podejście do tematu. zamiast pochwalić, powiedzieć że coś w końcu będzie to NIE! dla was najlepiej by było jakby pozostał taki burdel jak teraz! jest ktoś kto chce zagospodarować to NIE! bo to źle, bo tamto niedobrze! jakby nikogo nie było chętnego, to byście marudzili że u nas się nic nie dzieje i że taki bajzel w centrum miasta i że powinien być parking! tacy jesteście, typowi lubelacy, siedzicie ciepło w swoich kurw...........kach i narzekacie. ja nie wiem, podnieca was to, relaksujecie się. leczycie swoje kompleksy że nikim jesteście, że nie nie osiągneliście i nie osiągniecie! ostatnio rozmawiałem z takim jednym który chce wszystkich rozliczać naookoło, że wszystko to jeden wielki i obwinia swoje niepowodzenia tymi teoriami. zajmijcie się czymś pożytecznym i dajcie temu miastu szansę! nie przekreślajcie wszystkiego na początku! naprawdę jest szansa że miasto zyska, alchemia, centrum kultury na peowiaków czy biurowce przy teatrze w budowie! dajcie szansę a nie nonstop marudzicie! to nic trudnego
a wy reprezentujecie iście lubelaskie podejście do tematu. zamiast pochwalić, powiedzieć że coś w końcu będzie to NIE! dla was najlepiej by było jakby pozostał taki burdel jak teraz! jest ktoś kto chce zagospodarować to NIE! bo to źle, bo tamto niedobrze! jakby nikogo nie było chętnego, to byście marudzili że u nas się nic nie dzieje i że taki bajzel w centrum miasta i że powinien być parking! tacy jesteście, typowi lubelacy, siedzicie ciepło w swoich kurw...........kach i narzekacie. ja nie wiem, podnieca was to, relaksu... rozwiń
Avatar
rysia / 23 września 2009 o 09:42
Kolejna galeria handlowa w Lublinie. Może by tak jakieś fajne kino zbudować, albo coś bardziej "kulturalnego" niż... Centrum Handlowe". Pozdrawiam.
Avatar
~kolka~ / 23 września 2009 o 08:52
Prymityw napisał:
To jest Lublin właśnie, żeby wymienić okna w zabytkowej kamieniczce, trzeba tonę papierów, ekspertyz, dokumentacji, pozwoleń. Żeby postawić w otoczeniu zabytkowych kamieniczek betonowy kloc - wystarczy mieć kasę.

"TO JEST PRZYJAZNY LUBLIN"-według Ewangelii św.Palikota
Avatar
tomasz / 23 września 2009 o 08:50
Byłem nie widziałem -uwierzę jak zobaczę
Avatar
Prymityw / 23 września 2009 o 07:50
To jest Lublin właśnie, żeby wymienić okna w zabytkowej kamieniczce, trzeba tonę papierów, ekspertyz, dokumentacji, pozwoleń. Żeby postawić w otoczeniu zabytkowych kamieniczek betonowy kloc - wystarczy mieć kasę.
Avatar
wroclove / 23 września 2009 o 16:29
ludzie popatrzcie na Wrocław, Poznań te miasta żyją i rozwijają się , tu niestety wszytko jest nieopłacalne, złe i wszystkim wszystko sie nie podoba! katastrofalni kozi mieszkańcy
Avatar
lubelak / 23 września 2009 o 13:58
naprawdę wyć się chce jak widzi się wpisy wiecznych nieduaczników! to źle, tamto niedobrze! najlepiej zaorać to miasto! wiadomo, jesteśmy stolicą Polski B i bez dobrych władz nigdy nie dogonimy Polski A ale to nie powód aby torpedować wszystko i wszystkich, w tym przypadku to prywatny inwestor który gdyby nie kuriozalne procedury to już dawno by rozpoczął prace!
w tym mieście wszyscy narzekają na dwie rzeczy; po pierwsze że nic sie nie dzieje
a po drugie że jak coś sie dzieje to niedobrze bo powinno się nie dziać
kilka przykładów?
prosze bardzo- US na czechowie! maszt na czubach, komisariat na lsm! nawet plaza na lipowej. kto jakie ma zdanie na temat CH to inna sprawa ale każdy przyzna że miasto zyskało trochę uroku w porównaniu do tego co było 5 LAT temu na lipowej! nawet w kwestii koncertów i festiwallii prostestujemy nonstop tak jak na starówce gdzie mieszkancom przeszkadza halas!
w tym miesice tylko protestować potraficie i nic pozatym! wezcie się do pracy a kiedy cos osiagniecie dla siebie i dla innych, wtedy wyrazajcie opinie bo ktos kto leczy wlasne kompleksy nie jest odpowiednia osoba do krytykowania innych
naprawdę wyć się chce jak widzi się wpisy wiecznych nieduaczników! to źle, tamto niedobrze! najlepiej zaorać to miasto! wiadomo, jesteśmy stolicą Polski B i bez dobrych władz nigdy nie dogonimy Polski A ale to nie powód aby torpedować wszystko i wszystkich, w tym przypadku to prywatny inwestor który gdyby nie kuriozalne procedury to już dawno by rozpoczął prace!
w tym mieście wszyscy narzekają na dwie rzeczy; po pierwsze że nic sie nie dzieje
a po drugie że jak coś sie dzieje to niedobrze bo powinno się nie dziać<... rozwiń
Avatar
b / 23 września 2009 o 12:38
loch napisał:
ciekawe na jak długo konserwator albo prokurator wstrzyma prace..... bo z pewnością coś wykopią...

Ależ nie ma z tym problemu! Wystarczy jedna tabliczka gdzieś z boku pt "tu w czasie wojny był obóz zagłady" i już ajwajom nie przeszkadza w zarabianiu pieniążków (vide Plaza).
Avatar
AZ0707 / 23 września 2009 o 12:23
Krytykować zawsze najłatwiej. Czy parking w coraz bardziej zapchanym centrum jest bardzo potrzebny. CH też. Pod warunkiem że będą tam sklepy jakich w Lublinie jeszcze nie ma. powielanie tych co są w innych galeriach.
Avatar
~Lublinianin~ / 23 września 2009 o 11:51
Krytyczne spojrzenie jest potrzebne, nieważne czy mówimy o Alchemii, Felicity czy innym obiekcie. Krytyczne, ale nie krytykanckie - nie wszystko, co dzieje się w Lublinie jest złe i beznadziejne. Mam wrażenie, ze największym problemem Lublina są sami lublinianie, którzy z jednej strony nie lubią swojego miasta ("nic tu się nie dzieje", "trzeba stąd wiać jak najszybciej"), a z drugiej strony - nikomu nie ufają, wszędzie widzą łapówkarzy i przekupnych urzędników, a każdą zmianę w przestrzeni miasta odbierają, jako zamach na jego nietykalność.

Parking podziemny jest potrzebny przede wszystkim mieszkańcom (coraz głośniej mówi się strefie płatnego parkowania, samochodów przybywa, na coraz mniejszej liczbie ulic można parkować - przykład z dzisiaj: ul. 3 maja przed konsulatem ukraińskim). A przecież parkingi podziemne w centrach miastach to standard - Wrocław, chce np. budować podziemny parking pod fosą , ze nie wspomnę o parkingach na Zachodzie.
Krytyczne spojrzenie jest potrzebne, nieważne czy mówimy o Alchemii, Felicity czy innym obiekcie. Krytyczne, ale nie krytykanckie - nie wszystko, co dzieje się w Lublinie jest złe i beznadziejne. Mam wrażenie, ze największym problemem Lublina są sami lublinianie, którzy z jednej strony nie lubią swojego miasta ("nic tu się nie dzieje", "trzeba stąd wiać jak najszybciej"), a z drugiej strony - nikomu nie ufają, wszędzie widzą łapówkarzy i przekupnych urzędników, a każdą zmianę w przestrzeni miasta odbierają, jako zamach na... rozwiń
Avatar
johnmclain / 23 września 2009 o 09:57
a wy reprezentujecie iście lubelaskie podejście do tematu. zamiast pochwalić, powiedzieć że coś w końcu będzie to NIE! dla was najlepiej by było jakby pozostał taki burdel jak teraz! jest ktoś kto chce zagospodarować to NIE! bo to źle, bo tamto niedobrze! jakby nikogo nie było chętnego, to byście marudzili że u nas się nic nie dzieje i że taki bajzel w centrum miasta i że powinien być parking! tacy jesteście, typowi lubelacy, siedzicie ciepło w swoich kurw...........kach i narzekacie. ja nie wiem, podnieca was to, relaksujecie się. leczycie swoje kompleksy że nikim jesteście, że nie nie osiągneliście i nie osiągniecie! ostatnio rozmawiałem z takim jednym który chce wszystkich rozliczać naookoło, że wszystko to jeden wielki i obwinia swoje niepowodzenia tymi teoriami. zajmijcie się czymś pożytecznym i dajcie temu miastu szansę! nie przekreślajcie wszystkiego na początku! naprawdę jest szansa że miasto zyska, alchemia, centrum kultury na peowiaków czy biurowce przy teatrze w budowie! dajcie szansę a nie nonstop marudzicie! to nic trudnego
a wy reprezentujecie iście lubelaskie podejście do tematu. zamiast pochwalić, powiedzieć że coś w końcu będzie to NIE! dla was najlepiej by było jakby pozostał taki burdel jak teraz! jest ktoś kto chce zagospodarować to NIE! bo to źle, bo tamto niedobrze! jakby nikogo nie było chętnego, to byście marudzili że u nas się nic nie dzieje i że taki bajzel w centrum miasta i że powinien być parking! tacy jesteście, typowi lubelacy, siedzicie ciepło w swoich kurw...........kach i narzekacie. ja nie wiem, podnieca was to, relaksu... rozwiń
Avatar
rysia / 23 września 2009 o 09:42
Kolejna galeria handlowa w Lublinie. Może by tak jakieś fajne kino zbudować, albo coś bardziej "kulturalnego" niż... Centrum Handlowe". Pozdrawiam.
Avatar
~kolka~ / 23 września 2009 o 08:52
Prymityw napisał:
To jest Lublin właśnie, żeby wymienić okna w zabytkowej kamieniczce, trzeba tonę papierów, ekspertyz, dokumentacji, pozwoleń. Żeby postawić w otoczeniu zabytkowych kamieniczek betonowy kloc - wystarczy mieć kasę.

"TO JEST PRZYJAZNY LUBLIN"-według Ewangelii św.Palikota
Avatar
tomasz / 23 września 2009 o 08:50
Byłem nie widziałem -uwierzę jak zobaczę
Avatar
Prymityw / 23 września 2009 o 07:50
To jest Lublin właśnie, żeby wymienić okna w zabytkowej kamieniczce, trzeba tonę papierów, ekspertyz, dokumentacji, pozwoleń. Żeby postawić w otoczeniu zabytkowych kamieniczek betonowy kloc - wystarczy mieć kasę.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 0 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 0

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 5 2

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 1

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO] 1 7

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 4 7

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 4 25

Być może 300-metrowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury w Świdniku stanie się bezpieczniejszy dla kierowców i rowerzystów. Obecnie to „kuriozum na skalę europejską”.