niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Rozpoczyna się kiermasz świąteczny w centrum promocji województwa

Dodano: 15 grudnia 2011, 11:18
Autor: rp

Wigilijny poczęstunek, pokazy wyrobu tradycyjnych ozdób świątecznych i wspólne kolędowanie - to niektóre z atrakcji zaczynającego się dzisiaj kiermaszu.

Otwarcie kiermaszu zaplanowane jest na godz. 13 w siedzibie Centrum przy Krakowskim Przedmieściu 41. Będzie otwarty do soboty w godz. 12 - 17.

Oprócz degustacji wigilijnych i świątecznych potraw - restauratorzy ze Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników poczęstują m. in. barszczem z uszkami, zupą z karpia i łupciami - organizatorzy zaplanowali inne atrakcje. Bombki w koronce i inne wyroby wykonane na szydełku pokaże Krystyna Sadowska, twórczyni ludowa z Poniatowej.

Stanisław Kołodziej z Abramowa (twórca m. in. plecionych szopek bożonarodzeniowych) pokaże jak zrobić aniołka lub łańcuch na choinkę ze słomy.

Po raz pierwszy w Centrum Promocji z wycinanką lubelską zaprezentuje się twórczyni ludowa Anna Słabczyńska. Jej prace oglądane są w muzeach i galeriach w całej Polsce.

Organizatorzy szczególnie zachęcają do obejrzenia pokazu Marka Jargiło - robi unikalne i niepowtarzalne szklane bombki, wazony czy świeczniki.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24