Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2013 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Rusza nabór do przedszkoli miejskich w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Przedszkole (Maciej Kaczanowski/Archiwum)
Przedszkole (Maciej Kaczanowski/Archiwum)

W poniedziałek zaczyna się nabór do miejskich przedszkoli. Potrwa nieco ponad miesiąc. Miejsc będzie więcej, niż w zeszłym roku szkolnym

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aby zarejestrować dziecko do przedszkola należy wejść na stronę internetową przedszkola-zapisy.lublin.eu, na której zamieszczony jest specjalny formularz rekrutacyjny. Pozwala on na wybór pięciu placówek.
– Należy do 19 kwietnia br. dostarczyć do wybranego przedszkola uzupełnioną, wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia dziecka – informuje Urząd Miasta. Taką samą drogę muszą przejść również ci rodzice, którzy posyłali już dziecko do miejskiego przedszkola.

Co będzie dalej? Jeśli w danej placówce nie będzie nadmiaru chętnych, wtedy wszyscy wszystkie dzieci automatycznie dostaną tam miejsca. W przeciwnym razie rekrutacją zajmie się komisja.

Na najbliższy rok szkolny miasto przygotowało ponad 8300 miejsc w 64 przedszkolach. Samorząd jest gotowy na przyjęcie większej liczby dzieci, bo we wrześniu otwarta zostanie nowa placówka przy ul. Wolskiej. Formalnie będzie ona filią Przedszkola nr 12 działającego przy pl. Bychawskim. Powstanie tu 120 nowych miejsc, w tym 30 dla dzieci niepełnosprawnych. Na funkcjonowanie tej placówki miasto zdobyło unijną dotację, która pokryje niemal wszystkie koszty działalności przez najbliższe dwa lata. Z tego źródła pochodzić też będą pieniądze na wyposażenie placówki

Więcej miejsc może być też dostępnych w przedszkolu przy Onyksowej. – Obecnie uczęszcza tam 98 dzieci. Jeśli będzie potrzeba otworzymy tam dodatkowy oddział i miejsc będzie 120 – deklarowała niedawno Barbara Czołowska, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta.

Ubędzie za to miejsc w Przedszkolu nr 39 przy Balladyny. Jedyny zwykły oddział zostanie tam zamknięty, pozostaną same integracyjne.

Na dzieci czekać będzie też 67 miejsc w czterech punktach przedszkolnych dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat działających w przedszkolach przy Rynku, ul. Wierzbowej, Maszynowej i Dziewanny. Z kolei podstawówki będą mieć 1150 miejsc w oddziałach przedszkolnych dla pięcio- i sześciolatków. Ponadto w publicznych i niepublicznych przedszkolach nieprowadzonych przez miasto będzie w przyszłym roku szkolnym ponad 4300 miejsc.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dz. / 18 marca 2013 o 10:09
teraz jest znowu 18.03, ale formularze i tak będą działały od jutra, więc...
Avatar
dz / 18 marca 2013 o 09:02
https://www.przedszkola-zapisy.lublin.eu/info_rozpoczecie.html - rekrutacja rusza jutro

pozdrawiam
Avatar
k / 18 marca 2013 o 08:42
Dzisiaj rano data się zmieniła, bo strona z formularzami nie działa. Nawet byłam osobiście w przedszkolu, żeby pobrać formularz. Pani dyrektor stwierdziła, że wczoraj nie działała,ale dziś strona działa. Wracam do domu, a tu w ogóle termin przesunięty na jutro. Niby kadra pedagogiczna a kłamią, kręcą, i z człowieka idiotę robią ... czego te moje biedne dzieci się nauczą . Ja nawet specjalnej pretensji nie mam, bo podejrzewam, że dyrekcja też nie wie, czy działają te formularze, czy już nabór trwa, więc nie tylko,ze mnie robią balona
Dzisiaj rano data się zmieniła, bo strona z formularzami nie działa. Nawet byłam osobiście w przedszkolu, żeby pobrać formularz. Pani dyrektor stwierdziła, że wczoraj nie działała,ale dziś strona działa. Wracam do domu, a tu w ogóle termin przesunięty na jutro. Niby kadra pedagogiczna a kłamią, kręcą, i z człowieka idiotę robią ... czego te moje biedne dzieci się nauczą . Ja nawet specjalnej pretensji nie mam, bo podejrzewam, że dyrekcja też nie wie, czy działają te formularze, czy już nabór trwa, więc nie tylko,ze mnie robią balona rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 08:40
falstart ??
Avatar
maxxx / 18 marca 2013 o 08:36
tu wchodzimy i wszystko jasne
http://projektujemy.meble.pl#pwid=e2715eb161d44b3f9f2eb159f3ca5c0f
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 07:50
czyli rozumiem , że nabór rusza od 19 marca , a nie jak była podana wcześniej informacja , że od 18 ???
Avatar
mariusz / 18 marca 2013 o 06:16
Internetowa rekrutacja dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin prowadzona będzie w dniach
19 marca - 19 kwietnia 2013 r.
Avatar
ewa / 18 marca 2013 o 00:09
i oczywiście link jeszcze nie działa. a jest 18.03?
Avatar
dz. / 18 marca 2013 o 10:09
teraz jest znowu 18.03, ale formularze i tak będą działały od jutra, więc...
Avatar
dz / 18 marca 2013 o 09:02
https://www.przedszkola-zapisy.lublin.eu/info_rozpoczecie.html - rekrutacja rusza jutro

pozdrawiam
Avatar
k / 18 marca 2013 o 08:42
Dzisiaj rano data się zmieniła, bo strona z formularzami nie działa. Nawet byłam osobiście w przedszkolu, żeby pobrać formularz. Pani dyrektor stwierdziła, że wczoraj nie działała,ale dziś strona działa. Wracam do domu, a tu w ogóle termin przesunięty na jutro. Niby kadra pedagogiczna a kłamią, kręcą, i z człowieka idiotę robią ... czego te moje biedne dzieci się nauczą . Ja nawet specjalnej pretensji nie mam, bo podejrzewam, że dyrekcja też nie wie, czy działają te formularze, czy już nabór trwa, więc nie tylko,ze mnie robią balona
Dzisiaj rano data się zmieniła, bo strona z formularzami nie działa. Nawet byłam osobiście w przedszkolu, żeby pobrać formularz. Pani dyrektor stwierdziła, że wczoraj nie działała,ale dziś strona działa. Wracam do domu, a tu w ogóle termin przesunięty na jutro. Niby kadra pedagogiczna a kłamią, kręcą, i z człowieka idiotę robią ... czego te moje biedne dzieci się nauczą . Ja nawet specjalnej pretensji nie mam, bo podejrzewam, że dyrekcja też nie wie, czy działają te formularze, czy już nabór trwa, więc nie tylko,ze mnie robią balona rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 08:40
falstart ??
Avatar
maxxx / 18 marca 2013 o 08:36
tu wchodzimy i wszystko jasne
http://projektujemy.meble.pl#pwid=e2715eb161d44b3f9f2eb159f3ca5c0f
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 07:50
czyli rozumiem , że nabór rusza od 19 marca , a nie jak była podana wcześniej informacja , że od 18 ???
Avatar
mariusz / 18 marca 2013 o 06:16
Internetowa rekrutacja dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin prowadzona będzie w dniach
19 marca - 19 kwietnia 2013 r.
Avatar
ewa / 18 marca 2013 o 00:09
i oczywiście link jeszcze nie działa. a jest 18.03?

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 6 1

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 42 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 33 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół