piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Rusza nabór do żłobka dla dzieci studentów i pracowników UMCS

Dodano: 6 marca 2016, 07:53

(fot. sxc.hu)
(fot. sxc.hu)

W poniedziałek zacznie się nabór do żłobka dla dzieci studentów i pracowników UMCS. Podobną placówkę na przełomie maja i czerwca uruchomi KUL. Dla medyków to już rutyna

Obie uczelnie żłobki będą prowadzić we współpracy z zewnętrznymi podmiotami dzięki dotacjom z realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej programu „Maluch 2016”.
UMCS przy Langiewicza

- Rekrutację rozpoczniemy w najbliższy poniedziałek. Formularz rejestracyjny będzie dostępny na stronie internetowej www.maluch.net. Nabór w pierwszej kolejności jest kierowany do dzieci studentów, doktorantów i osób zatrudnionych przez uczelnię od sześciu miesięcy trzeciego roku życia – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Żłobek będzie mieścił się przy ul. Langiewicza 16 na terenie miasteczka akademickiego. Znajdzie się w nim 28 miejsc. Otwarcie planowane jest na początek kwietnia. Czesne bez wyżywienia ma wynosić 250 zł miesięcznie.

KUL przy Różanej

Na przełomie maja i czerwca swój żłobek uruchomi KUL, w którym znajdzie się miejsce dla 23 dzieci.

– Placówka będzie się mieścić przy ul. Różanej 8, niedaleko naszego kampusu na Konstantynowie. Przed otwarciem w lokalu zostaną wykonane prace adaptacyjne. Rekrutacja zostanie ogłoszona niezwłocznie po zakończeniu formalności związanych z uzyskaną dotacją. Wysokość opłat nie jest jeszcze znana – informuje Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

Medycy przy Kaprysowej

Pierwszą szkołą wyższą z Lublina, która uruchomiła swój żłobek był Uniwersytet Medyczny. Placówka przy ul. Kaprysowej 2 działa od początku tego roku akademickiego.

– Z wstępnego rozeznania przeprowadzonego przez uczelnię wynikało, że zainteresowanych może być nawet 60 osób. Początki były jednak trudne, bo po otwarciu zgłosiło się zaledwie 12 dzieci, ale od stycznia mamy już komplet. Dlatego zdecydowaliśmy się wystartować w kolejnej edycji programu i wystąpić o dotację na 10 dodatkowych miejsc. Wszystkie zostały już obsadzone – mówi Ewa Noga, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza”, które prowadzi żłobek medycznej uczelni.

Dla dzieci zameldowanych w Lublinie miesięczna opłata wynosi 258 zł (bez wyżywienia).

Babcie i już
Podobnych placówek nie planują otwierać Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Lubelska. Jak usłyszeliśmy od przedstawicieli obu uczelni, ich studenci oraz pracownicy nie wyrażali zainteresowania taką inicjatywą.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 maja 2016 o 00:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przepraszam, komentarz omyłkowy - nie dotyczy tego miasta i miejsca
Rozwiń
Gość
Gość (2 maja 2016 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie najlepszy pomysł oddawać opiekę nad maluszkami osobom dla których liczy sie tylko zarabianie pieniędzy. Lodowaty wzrok pani właścicielki mówi sam za siebie a kontakt z ta osoba pokazuje ze poza zimna kalkulacja kosztów nie ma nic. Potwierdzić fakt mogą osoby pracujące w tej instytucji. Szkoda ze dla studentów często jedyna dostępna opcja jest ten żłobek bo jest dofinansowany
Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2016 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uniwersytet Przyrodniczy kpi sobie ze swoich pracownikow i studentow. Zainteresowanie zlobkiem/klubem malucha na uczelni jest ogromne!!! Prosba o aplikacje w programie Maluch na uczelni byla zglaszana Kanclerzowi uczelni w 2015 roku podczas pierwszej edycji programu. Uczelnia wykazala brak checi i zainteresowania tlumaczac sie ogromem dokumentow niezbednych do aplikacji w programie. W tym roku po raz kolejny Uniwersytet Przyrodniczy udowodnil swoim pracownikom, doktorantom i studentom, ze nie zalezy mu na nich. Uczelnia nie mysli o rozwoju, o innowacyjnosci, o konkurencyjnosci. Na UP w Lublienie zatrudnionych jest 1705 pracownikow i studiuje 7 277 w trybie studiow dziennych. Zapewne nikt z prawie 9000 osobo nie jest zainteresowany zlobkiem / klubem malucha / przedszkolem. Jak zwykle kpina, farsa, zart... Mam nadzieje, ze przyszli studenci rozlicza UP Lublin aplikujac na inne lubelskie i krajowe uczelnie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!