poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Ruszają zapisy do bezpłatnych przedszkoli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2009, 20:10
Autor: Dominik Smaga

Od poniedziałku mniej zamożni rodzice będą mogli starać się o przyjęcie dzieci do bezpłatnych punktów przedszkolnych. Za unijne pieniądze uruchamia je Ratusz. Dzieci dostaną tam śniadanie, opiekę psychologa i logopedy.

Nowe punkty przedszkolne uruchomione zostaną w czterech placówkach na terenie Lublina. Zajęcia będą prowadzone w miejskich przedszkolach przy Rynku, ul. Wierzbowej, Maszynowej i Dziewanny. Właśnie tam, od poniedziałku mogą się zgłaszać zainteresowani rodzice dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

– Trzeba przynieść oświadczenie o dochodach i liczbie osób zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym – mówi Piotr Burek, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim Urzędzie Miasta.

Zapisy chętnych potrwają do 20 sierpnia. Później dyrektorzy przedszkoli wybiorą dzieci, które zostaną zakwalifikowane do programu.

– Decydować będzie sytuacja materialna rodziny. Program jest adresowany właśnie do tych, których nie stać na przedszkole i tych, którzy nie są świadomi korzyści płynących z posłania dziecka do takiej placówki – dodaje Burek.

Właśnie dlatego do tego programu magistrat wytypował Stare Miasto, Tatary i Bronowice, gdzie żyje sporo niezamożnych rodzin. Czuby trafiły na listę, bo tu miejsc w przedszkolach jest za mało.

Zajęcia w nowych punktach przedszkolnych zaczną się 1 września. Będą trwały cztery godziny dziennie. Dzieci będą mieć w tym czasie zapewnioną także opiekę psychologa i logopedy.

Nie będą jednak jadły tych samych posiłków, co dzieci ze zwykłych grup. Zamiast śniadania i obiadu dostaną tylko drugie śniadanie. – Ale będą je jeść w swojej sali i nie będzie tak, że jedno dziecko zazdrośnie patrzy w talerz drugiemu – zapewnia Burek.

Do pomocy w roznoszeniu posiłków zaangażowani będą... sami rodzice. – Ustalone zostaną dyżury. Wystarczy jedna–dwie osoby dziennie – dodaje dyrektor.

Ratusz na prowadzenie tych punktów dostał unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego – ponad 900 tys. zł na ten cel. Magistrat dopłaci niecałe 14 tys. złotych.

Przedszkolak jednorazowy

Miejsc w punktach przedszkolnych nie będzie dużo, bo jedynie 67. 15 na Starym Mieście, 12 na Bronowicach oraz po 20 na Tatarach i Czubach. Dziecko, które zostanie zakwalifikowane do zaplanowanego na trzy lata programu "Ja też chodzę do przedszkola”, nie będzie już mogło do niego przystąpić po raz kolejny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
szczęśliwy ogród
michał 23
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

szczęśliwy ogród
szczęśliwy ogród (5 września 2009 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moje dziecko też nie dostało się do przedszkola, dlatego otworzyłąm klub przedszkolaka na Czubach.

Zapraszam wasze dzieci i dzieci znajomych do Klubu Przedszkolaka "Szczęśliwy ogród"

Zajęcia dla dzieci przedszkolnych: poniedziałek, środa, piątek 8.00-12.30, w tym zajęcia programowe edukacyjne, codziennie angielski, muzykoterapia z elementami rytmiki, religia, zajęcia z psychologiem, 2 śniadanie

A maluszków 2-3 letnich zapraszamy do ogródka we wtorki, czwartki w godzinach 9.30-11.30. w tym angielski i zajęcia rozwijające z psychologiem

Zajęcia są odpłatne , staramy się o dofinansowanie z UM.
Miejscem gdzie się odbywają zajęcia jest szkoła angielskiego dla dzieci Happy English na Czubach
[url="http://www.happy-english.pl/"]http://www.happy-english.pl/[/url]
zgłoszenia trzeba wysyłać na adres szkoły
Rozwiń
michał 23
michał 23 (30 lipca 2009 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żenada,wstyd i hańba dla rządzących i Polski.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!