środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Ruszył Słoneczny Wrotków nad zalewem. Ile zapłacimy?

Dodano: 26 czerwca 2015, 19:43
Autor: Dominik Smaga

Dzisiaj działalność rozpoczął sezonowy ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Tuż obok, na wyciągu Reland można spróbować sił na nartach wodnych.

- Będziemy działać we wszystkie dni tygodnia od godz. 9 do 20 - zapowiada Jarosław Szymański z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza ośrodkiem Słoneczny Wrotków.

Atrakcje są dokładnie te same, co w ubiegłym sezonie. - Mamy 5 basenów, wodny plac zabaw i 3 zjeżdżalnie. Do tego place zabaw i wypożyczalnie sprzętu - mówi Szymański. Na miejscu można też coś zjeść i wypić.

Niezmienne pozostają również opłaty za wstęp na teren ośrodka: 5, 10 i 15 zł. Najniższa stawka dotyczy dzieci do lat 7, więcej płacą pozostali niepełnoletni, a najwięcej dorośli. Stawka przy wejściach grupowych to 6 zł od osoby. Ubiegłoroczny cennik obowiązuje również w działającej w ośrodku wypożyczalni sprzętu. Za jednoosobowy kajak zapłacimy 8 zł za pierwszą godzinę, 4 złote za każde następne 30 minut, a 20 zł za cały dzień. Za kajak dwuosobowy stawki wynoszą odpowiednio 12, 6 i 35 zł. A za rower wodny: 20, 10 i 65 zł.

Wypożyczając komplet sprzętu do windsurfingu za pierwszą rozpoczętą godzinę zapłacimy 25 zł, za każde następne pół godziny 12 zł, za cały dzień 80 zł, a jeśli wypożyczamy na okres powyżej 3 dni to stawka wynosi 60 zł dziennie.

Kamizelki i koła ratunkowe do każdego sprzętu użyczane są gratis. Jeśli nie pożyczamy żadnego sprzętu, musimy zapłacić 5 zł. Są też leżaki (3 i 6 zł/dzień), piłki do siatkówki (3 zł/dzień) i zestawy do badmintona (5 zł/dzień).

W wypożyczalni jest nie tylko sprzęt pływający. Za rower górski płaci się 7 zł za godzinę, za każde kolejne pół godziny stawka to 3 złote, a za cały dzień 20 zł. Przy wypożyczeniach rodzinnych obejmujących minimum 3 rowery stawki od każdego jednośladu wynoszą odpowiednio 4 zł, 1,50 zł i 15 zł. Za fotelik rowerowy płaci się 7 zł za cały dzień.

W ośrodku można też zapisać się na spływy kajakowe. Spływ od mostu w Prawiednikach do wypożyczalni to 25 zł za kajak 1-osobowy lub 35 zł za „dwójkę”. W takiej samej cenie jest spływ od zapory na zalewie aż do ul. Kresowej. W przypadku rezerwacji powyżej 10 kajaków ceny są niższe o 5 zł.

Tuż obok Słonecznego Wrotkowa działa też wyciąg nart wodnych Reland. Od poniedziałku do piątku czynny jest w godz. 17-20, zaś w weekendy od 11 do 20. Najmniej zapłacimy za bilet na jedno okrążenie: 5 zł. Dzienny bilet kosztuje w weekendy 110 zł, godzinny 45 zł w weekendy, a w dni powszednie 38 zł.

marek
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marek
marek (27 czerwca 2015 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co oznacza wejście grupowe? Dwie osoby to już grupa? 

Na stronie um lublin rodzina 3+ ma 20% rabatu. 

Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2015 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozumiem, ze Słoneczny Wrotków ma być miejscem relaksu i odpoczynku dla mieszkańców Lublina, ale: 1) osoby nietrzeźwe, wulgarne i aroganckie powinny być wypraszane żeby nie zakłócały spokoju. 2) w takich miejscach spożywanie alkoholu powinno być zakazane (jest wiele innych miejsc żeby się nawalić, ale nie przy małych dzieciach lub osobach zwyczajnie nie życzących sobie sąsiedztwa pijaków). 3) żeby było jeszcze przyjemniej to zająłbym się na poważnie wodą w zalewie - jest zwyczajnie brudna, śmierdząca, ciągle jest jakaś piana... Tam jest po prostu brudno!
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2015 o 06:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a może jakaś instalacja podgrzewania wody, solary, nie wiem. Jest zbyt zimna na kąpiel.
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2015 o 06:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SYF, BRUD I UBÓSTWO
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2015 o 23:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W tamtym roku pić alkohol można było wszędzie a palić w wyznaczonym miejscu.Czy to się zmieni? Jak siedzę z dziećmi a obok piją wódkę a słownictwo ubogie i wulgarne to jest to żałosne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!