Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2017 r.
20:19

Nowy apartamentowiec w centrum Lublina. Z basenem i obsługą, jak w hotelu

16 22 A A
Apartamentowiec zaprojektowany w pracowni Jerzego Korszenia będzie miał formę czterech brył
Apartamentowiec zaprojektowany w pracowni Jerzego Korszenia będzie miał formę czterech brył

Rozpoczyna się budowa apartamentowca przy al. Racławickich. W Unia Art Residence powstanie blisko 200 mieszkań. Ich właściciele będą mieli do dyspozycji m.in. basen i obsługę, jak w hotelu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budynek powstaje tuż obok hotelu Mercure, w miejscu hotelowego parkingu. Teren ten został już zamknięty dla kierowców. Wycięto część pobliskich drzew. Wokół placu budowy stawiane jest ogrodzenie. Z deklaracji inwestora wynika, że w sierpniu rozpoczną się prace budowlane.

Unia Art Residence ma mieć naziemnych 15 kondygnacji. Gmach zrówna się wysokością z budynkami KUL. Za inwestycję odpowiada lubelska spółka DWP, do której należy hotel Mercure.

Deweloper rozpoczął już sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji. Zaprojektowano tam 191 apartamentów. Najmniejsze liczą niewiele ponad 20 mkw. Największe będą miały aż 125 mkw powierzchni. Sprzedaż lokali prowadzi lubelska firma TBV.

Apartamentowiec powinien być gotowy w 2019r. Na czterech podziemnych kondygnacjach powstaną miejsca parkingowe, parking dla rowerów oraz specjalne stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Na powierzchni zaplanowano lokale usługowe, a nad nimi apartamenty. Z zapowiedzi inwestora wynika, że na parterze powstanie strefa relaksacyjno-sportowa dla mieszkańców. Będzie tam m.in. basen. Nie zabraknie siłowni, sauny i jacuzzi.

Apartamentowiec zaprojektowany w pracowni Jerzego Korszenia będzie miał formę czterech brył. Na szczycie niższych powstaną zielone tarasy. Między dwiema najwyższymi częściami będą kursowały przeszklone windy.

Mieszkańcy Unia Art Residence będą się mogli cieszyć widokiem na Ogród Saski i plac Teatralny. Z wyższych pięter zobaczymy panoramę całego miasta. Oprócz atrakcyjnych widoków, deweloper obiecuje również bardzo dobry standard wykończenia, z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów.
Spośród udogodnień mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z całodobowej recepcji. Bezpieczeństwa w budynku ma strzec system monitoringu. Do dyspozycji będzie też usługa „room service”.

Korzystając z niej, prosto z mieszkania zamówimy np. posiłek lub zlecimy sprzątanie naszego lokum. Usługa ta ma być dostępna 7 dni w tygodniu. Za mieszkanie w Uia Art Residence trzeba zapłacić znacznie powyżej lubelskiej średniej. Najtańsze mieszkania oferowane są w cenie niespełna 7 tys. zł za mkw. Za najdroższe przyjdzie zapłacić ok. 16 tys. zł za mkw.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 20:39
Ludzie ratujcie nas !!!!!!!! TBV buduje nam przed oknami na Paganiniego 12 wieżowiec. POMOCY !!!!!
Avatar
czytelniczka / 18 lipca 2017 o 17:02
ładny szkoda ze nie 20
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 13:57
Ładny :)
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 13:50
Apartament +
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 12:16
Ach te nasze komleksy ! Czy nie można nazwać tego budynku zwyczajnie po polsku. co żle się będzie mieszkać jak będzie nie po angielsku ?
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 12:06
Jak lubelski suweren, czyli deweloper wymaga to i 15 piętro na linni wieży trynitarskiej nie przeszkadza. Chcieli i dalej wyżej budować a nie mogli. Co to znaczy mieć przełożenie. Na Jasnej powinien powstać 20 piętrowiec i mielibyśmy city
Avatar
znaffca / 17 lipca 2017 o 12:06
undefined napisał:
15-kondygnacyjny budynek w takim miejscu? To chyba jakiś żart? A tuż obok hotel bez parkingu. Czy w tym mieście ktoś w ogóle słyszał o racjonalnym gospodarowaniu przestrzenią?
 HOTEL Mercure jest do wyburzenia, w jego miesjce ma powstac najprawdopodobniej nowy hotel( z podziemnym parkingiem), tez pod szyldem  francuskiego Accor, albo  wlasciciele spzedadza budynek. Apertamentowiec bedzie mial podziemny parking wiec w czym problem?
Avatar
znaffca / 17 lipca 2017 o 11:55
undefined napisał:
Racjonalne gospodarowanie przestrzenią? Obok jest budynek KUL i też ma 15 pięter
Chyba nigdy nie byłeś w tym budynku. Budynek KUL ma zaledwie 10 pieter ( 11 kondygnacji) Na 10 pietrze  na muzykologii znajduje sie duza aula ( wysokosc 2-3 pieter) pierwsze dwie kondygnacje tj. parter i pierwsze pietro tez sa dość wysokie jakies maja pewnie z 4-5 metrów, znacznie wyzsze niz w budynkach dydaktycznych umcs, dlatego collegium JPII  jest stosunkowo wysokiE jak na tak niewielka ilosc kondygnacji. Sadze,ze budynek nie ma nawet 50 m. Dla porownania wiezowiec tbs-u na LSMIE MA 63 metry. REKTORAT UMCS rowniez powyzej 60 m.To jest nic w porowaniu do tego co sie teraz buduje np.  w Krakowie, Katowicach czy Gdańsku.
Chyba nigdy nie byłeś w tym budynku. Budynek KUL ma zaledwie 10 pieter ( 11 kondygnacji) Na 10 pietrze  na muzykologii znajduje sie duza aula ( wysokosc 2-3 pieter) pierwsze dwie kondygnacje tj. parter i pierwsze pietro tez sa dość wysokie jakies maja pewnie z 4-5 metrów, znacznie wyzsze niz w budynkach dydaktycznych umcs, dlatego collegium JPII  jest stosunkowo wysokiE jak na tak niewielka ilosc kondygnacji. Sadze,ze budynek nie ma nawet 50 m. Dla porownania wiezowiec tbs-u na LSMIE MA 63 metry. REKTORAT UMCS rowniez powyzej... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 11:36
Budynek na wizualizacjach wygląda ładnie i co ważne powstanie w miejscu parkingu, więc nie zabierze żadnej zieleni.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 09:55
ty sam jesteś naruszenie gamoniu
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 20:39
Ludzie ratujcie nas !!!!!!!! TBV buduje nam przed oknami na Paganiniego 12 wieżowiec. POMOCY !!!!!
Avatar
czytelniczka / 18 lipca 2017 o 17:02
ładny szkoda ze nie 20
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 13:57
Ładny :)
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 13:50
Apartament +
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 12:16
Ach te nasze komleksy ! Czy nie można nazwać tego budynku zwyczajnie po polsku. co żle się będzie mieszkać jak będzie nie po angielsku ?
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 12:06
Jak lubelski suweren, czyli deweloper wymaga to i 15 piętro na linni wieży trynitarskiej nie przeszkadza. Chcieli i dalej wyżej budować a nie mogli. Co to znaczy mieć przełożenie. Na Jasnej powinien powstać 20 piętrowiec i mielibyśmy city
Avatar
znaffca / 17 lipca 2017 o 12:06
undefined napisał:
15-kondygnacyjny budynek w takim miejscu? To chyba jakiś żart? A tuż obok hotel bez parkingu. Czy w tym mieście ktoś w ogóle słyszał o racjonalnym gospodarowaniu przestrzenią?
 HOTEL Mercure jest do wyburzenia, w jego miesjce ma powstac najprawdopodobniej nowy hotel( z podziemnym parkingiem), tez pod szyldem  francuskiego Accor, albo  wlasciciele spzedadza budynek. Apertamentowiec bedzie mial podziemny parking wiec w czym problem?
Avatar
znaffca / 17 lipca 2017 o 11:55
undefined napisał:
Racjonalne gospodarowanie przestrzenią? Obok jest budynek KUL i też ma 15 pięter
Chyba nigdy nie byłeś w tym budynku. Budynek KUL ma zaledwie 10 pieter ( 11 kondygnacji) Na 10 pietrze  na muzykologii znajduje sie duza aula ( wysokosc 2-3 pieter) pierwsze dwie kondygnacje tj. parter i pierwsze pietro tez sa dość wysokie jakies maja pewnie z 4-5 metrów, znacznie wyzsze niz w budynkach dydaktycznych umcs, dlatego collegium JPII  jest stosunkowo wysokiE jak na tak niewielka ilosc kondygnacji. Sadze,ze budynek nie ma nawet 50 m. Dla porownania wiezowiec tbs-u na LSMIE MA 63 metry. REKTORAT UMCS rowniez powyzej 60 m.To jest nic w porowaniu do tego co sie teraz buduje np.  w Krakowie, Katowicach czy Gdańsku.
Chyba nigdy nie byłeś w tym budynku. Budynek KUL ma zaledwie 10 pieter ( 11 kondygnacji) Na 10 pietrze  na muzykologii znajduje sie duza aula ( wysokosc 2-3 pieter) pierwsze dwie kondygnacje tj. parter i pierwsze pietro tez sa dość wysokie jakies maja pewnie z 4-5 metrów, znacznie wyzsze niz w budynkach dydaktycznych umcs, dlatego collegium JPII  jest stosunkowo wysokiE jak na tak niewielka ilosc kondygnacji. Sadze,ze budynek nie ma nawet 50 m. Dla porownania wiezowiec tbs-u na LSMIE MA 63 metry. REKTORAT UMCS rowniez powyzej... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 11:36
Budynek na wizualizacjach wygląda ładnie i co ważne powstanie w miejscu parkingu, więc nie zabierze żadnej zieleni.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 09:55
ty sam jesteś naruszenie gamoniu