niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Ruszyła przebudowa pl. Litewskiego: Zaczęli od rozbiórki fontanny

Dodano: 11 kwietnia 2016, 19:01
Autor: Dominik Smaga

W poniedziałek zaczęła się przebudowa otoczonego ogrodzeniem pl. Litewskiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami robotnicy w pierwszej kolejności zabrali się za rozbiórkę starej fontanny. Jej obrzeże rozpruwał młot pneumatyczny, późnym popołudniem z sześciobocznej niecki pozostała sterta gruzu.

Teraz przyjdzie czas na wymagające większej delikatności prace przy znajdujących się pod fontanną fundamentach zburzonej cerkwi. Pozostałości świątyni mają być oczyszczone, udokumentowane i zasypane tak, by dalej mogły przetrwać pod ziemią.

Równocześnie z pracami przy niecce starego wodotrysku trwała wczoraj rozbiórka bazaltowej nawierzchni jezdni biegnącej przed budynkami UMCS, do których wchodzi się teraz tylnymi drzwiami od ul. Radziwiłłowskiej.

Zaglądając za płot można było też zobaczyć robotników zdejmujących i składających na stosy stare płyty chodnikowe oraz rosnącą stertę zdemontowanych koszy na śmieci, które nadadzą się jeszcze do dalszego użytku w innym miejscu.

Uważni gapie mogli też zauważyć, że swoich własnych płotów doczekały się rosnące na pl. Litewskim drzewa wpisane do rejestru pomników przyrody, w tym najbardziej znane lubelskie drzewo zwane Baobabem.

Czytaj więcej o: Lublin plac Litewski
Marian Koniuszko
glik
Maruda
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marian Koniuszko
Marian Koniuszko (12 kwietnia 2016 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pani w okularach na 3 zdjęciu - fajna :)))) 

He he, a ten facet przed nią, to stary Koniuszko - Prezes Spółdzielni im.Borów Tucholskich :)  (Pani Kasiuuu, hooop hooooop)

Rozwiń
glik
glik (12 kwietnia 2016 o 12:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bomba, ze w ogóle cos robia i dobrze,ż e samo centrum tez jest rewitalizowane, warto bo to miejsce wizytówka miasta dobrze, jak będzie wyglądało reprezentacyjnie

Rozwiń
Maruda
Maruda (12 kwietnia 2016 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wiadomo jak jest remont to wyjeżdżam te 15 minut wcześniej i później nie klnę ,ze jest korek raptem na 2 zmiany czy 3, ale jak to Polacy lubią na ostatnia chwilę i narzekają potem,ze spóźnieni, "jak ja nie cierpię" takich ludzi - Marura

Rozwiń
lidka
lidka (12 kwietnia 2016 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ludzi są remonty to i korki, ja wolę się przemeczyć te parę miesięcy a później prze lata mieć lepsza drogę

Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2016 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Górski zamiast płakać na forum i toczyć prywatną wojenkę z Żukiem pod każdym artykułem to weź Pan łopatę i kop popołudniu, będą mniejsze korki.

Nie mam nic do Żuka, bo zrobił on więcej niż jego dwaj poprzednicy razem wzięci, ale tu akurat pan Górski ma rację. Taka przebudowa powinna działać całą dobę, by jak najbardziej ograniczyć skutki dla mieszkańców. Już teraz miasto praktycznie stoi, a jak dojdzie zamknięcie Kompozytorów Polskich, Krakowskiego Przedmieścia i zwężenie Narutowicza to pozostaną tylko własne nogi i tak ma być prawie 2 lata. Do tego sam projekt - po co komu estakada na Warszawę która tylko podraża i wydłuża koszt inwestycji skoro na Warszawę nie ma jakiegoś specjalnie dużego ruchu i wystarczyłoby samo rondo? Chyba że budują na podstawie projektu sprzed obwodnicy gdy ruch na Warszawę był największy :lol:

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!