piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Ruszyło Centrum Dialogu

Dodano: 16 grudnia 2001, 20:31
Autor: (PAP)

Metropolita lubelski abp Józef Życiński otworzył w sobotę w Lublinie Centrum Dialogu Wschód–Zachód, które ma służyć współpracy ekumenicznej i integracji europejskiej.
– Mam nadzieję, że to centrum będzie miejscem kształtowania elit intelektualnych i moralnych, które podejmą wyzwania niesione przez globalizację i integrację europejską – powiedział metropolita lubelski w homilii podczas mszy św. inaugurującej działalność ośrodka. – Będzie to przede wszystkim miejsce kontaktów młodzieży z Polski i Białorusi, Ukrainy, Rosji, która tu przyjeżdża na studia. Na razie będzie to miało wymiar konferencyjno-akademicki nastawiony na integrację europejską we współpracy ze Wschodem – wspólne publikacje, sesje spotkania, modlitwy – zapowiada abp Życiński.
Celem centrum, powstałego z inicjatywy metropolity lubelskiego, jest inspirowanie i rozwijanie chrześcijańskiego dialogu międzykulturowego. Działalność centrum nawiązuje do historycznej tradycji Lublina jako miasta, w którym spotkały się i istniały obok siebie różne kultury, narody i religie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24