sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Rzeczpospolita babska (mp3)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 stycznia 2008, 18:54
Autor: DOMINIK SMAGA

Teresa Królikowska z PSL od wczoraj szefuje PPKS Lublin. Fotel dostała od partyjnej koleżanki wojewody lubelskiej.


- Na razie zapoznaję się z dokumentami - mówi Teresa Królikowska, która od wczoraj jest zarządcą komisarycznym Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie. To wielka firma przewozowa powstała z połączenia pięciu mniejszych PPKS-ów. Dysponuje łącznie ponad 800 pojazdami. - Najpierw muszę sprawdzić, co jest przyczyną strat. Po kilku godzinach czytania mogę powiedzieć, że to wynik połączenia się oddziałów. A dokładnie tego, że nie wszystkie PKS-y weszły w skład nowego przedsiębiorstwa.
Królikowska z wykształcenia jest rolnikiem. Nigdy nie kierowała firmą przewozową. Najpierw pracowała w urzędzie swej rodzinnej gminy Ruda-Huta jako geodeta. Następnie szefowała gminnemu wydziałowi rolnictwa, była zastępcą wójta, pracowała w Urzędzie Wojewódzkim, kierowała biurem senatorskim Mariana Cichosza, zasiadała w radzie powiatu chełmskiego, była jego wicestarostą. W 2002 r. trafiła do Sejmiku Województwa Lubelskiego i do Zarządu Województwa.
W ostatnich wyborach parlamentarnych bez powodzenia walczyła o poselski mandat. W swej kampanii wyborczej reklamowała się piosenką "Teresa”. Oto fragment tekstu: "I przewiduję teraz tak będzie: kobiety w Sejmie, policji, wszędzie”.
- Z tego, co wiem, na stanowisko w PKS kandydowało kilku mężczyzn, a ja byłam jedyną kobietą. Ale to moje nazwisko zdecydowanie przeszło - mówi z dumą Królikowska.
Obecną posadę zawdzięcza wojewodzie lubelskiej Genowefie Tokarskiej, do której należy obsada stanowiska zarządcy PPKS. - Zdecydowało doświadczenie pani Królikowskiej w zarządzaniu zasobami ludzkimi i dobra znajomość zagadnień dotyczących transportu w województwie lubelskim wynikająca z pracy w Zarządzie Województwa - wyjaśnia Rafał Przech z biura prasowego wojewody.
- W samorządzie wojewódzkim zajmowałam się zamawianiem przewozów kolejowych w spółce PKP Przewozy Regionalne, a przecież kolej mogłaby równie dobrze współpracować z PKS-em - mówi Królikowska. - Byłam też odpowiedzialna za drogownictwo.
• Drogi i autobusy to nie to samo.
- Ale to się zazębia.
Nowa szefowa PPKS nie przedstawiła wojewodzie żadnego pomysłu na poprawę kondycji firmy. - Najpierw muszę zapoznać się z dokumentami. Na opracowanie programu naprawczego mam czas do końca stycznia - kończy Królikowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
men@wp.pl
chart
ja
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

men@wp.pl
men@wp.pl (8 stycznia 2008 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chart napisał:
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.

Oj cieniutko cienutko, cóż za historia a świstak siedzi i zawija je w sreberka.... Królikowska to fachowiec, który poradzi sobie również z takim wyzwaniem.! Jeszcze zobaczymy
Rozwiń
chart
chart (4 stycznia 2008 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.
Rozwiń
ja
ja (4 stycznia 2008 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szanowni państwo
najpierw pozbyli się Semczuka choć zasówał jak głupi, potem na Fularze pojechali i teraz jakaś Pani - powodzenia z tego nic nie bedzie
bo to nie o to chyba chodzi - chyba że chcą z PKS - em skończyć, a najlepsze jest to że Fulara jest z PO a Pani Królikowska z PSL - ta jakaś pomyłka - już powinno być po koalicji - niezłe posunięcie - śmiechu warte haha
Rozwiń
kazimierz
kazimierz (3 stycznia 2008 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie znacie Państwo osoby a pieprzycie od rzeczy. Panią Teresę znam od wielu lat jako osobę kompetentną i konkretną.
Jestem przekonany ,że poradzi sobie z firmą, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić. A przecież chodzi tu o dobro ludzi tam pracujących i interes województwa. Zapomnieliście , jak PiS rządził? Wymieniał wszystkich do sprzątaczki włącznie obsadzając stolce ludżmi z łapanki. A może zainteresujcie się tym, co robi Zdrojkowski ze swoim dworem?. Ilu swoich zatrudnił ludżmi wprost z ulicy. Bez wiedzy, obycia, kompetencji. Jakoś prasa lubelska nie chce swich kumpli oceniać. A szkoda! Bo na takim rządzeniu tracimy wszyscy.
Rozwiń
głos rozsądku
głos rozsądku (3 stycznia 2008 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj zazdrość, zazdrość, zazdrość, Pani Teresa na pewno nie da plamy, a zarządzać to nie jeden byly Zarządca PKS mógłby się od niej uczyć , do Fulary ja nic nie mam ale to technik a nie menadżer.
Pzdr
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!