wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

S17: Minister Grabarczyk przyjeżdża podpisać kontrakt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2011, 20:31
Autor: (p.p.)

Minister Cezary Grabarczyk  (Maciej Kaczanowski)
Minister Cezary Grabarczyk (Maciej Kaczanowski)

W czwartek o godz. 10 w siedzibie lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisanie umowy z wykonawcą kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-17.

Chodzi o fragment od węzła Sielce koło Kurowa do węzła Bogucin o długości 23 km. Przy składaniu podpisów na umowie ma być obecny minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Przetarg na realizację tego odcinka wygrało konsorcjum Mota – Engil Polska Central Europe z Krakowa. Konsorcjum za wykonanie inwestycji zainkasuje ponad 624 mln zł czyli ponad 27 mln zł za kilometr drogi.
– Trasa będzie miała nowy przebieg. Zostanie wytyczona po północno-wschodniej stronie obecnej drogi krajowej nr S-17 – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Od momentu podpisania umowy zwycięskie konsorcjum ma dwa lata na wybudowanie trasy. W 24 miesiące firma wybuduje 23 kilometry dwujezdniowej drogi ekspresowej. Ale nie tylko. – Powstanie 20 obiektów inżynierskich w tym siedem mostów, trzynaście wiaduktów drogowych, 29 przejść dla zwierząt oraz przepusty. Powstaną także 4 węzły – Sielce, Kurów, Przybysławice oraz Bogucin – dodaje Nalewajko. Wzdłuż drogi zostanie wybudowanych także ponad 10 km ekranów akustycznych.

Odcinek Sielce–Bogucin to jeden z pięciu fragmentów drogi ekspresowej S-17 między Kurowem a Piaskami (razem z północną częścią obwodnicy Lublina). Ten odcinek jest tak zaprojektowany, aby w przyszłości bez problemów dobudować trzeci pas ruchu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
BobB
henryk
dm
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BobB
BobB (3 marca 2011 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Następny przetarg otwierają już niedługo, chyba w połowie miesiąca a kolejne odcinki czekają na ZnRID, więc w tym roku powinniśmy mieć już całą inwestycję dopiętą a prace powinny postępować oby tylko nic nie stanęło na "przeszkodzie". Bądźmy dobrej myśli! i patrzmy włodarzom i urzędnikom na ręce. Niech wiedzą, że lubelszczyzna pilnuje swoich dróg i w razie czego znów się zjednoczymy do walki
Rozwiń
henryk
henryk (3 marca 2011 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Serdecznie witamy Minstra Grabarczyka w Lublinie i prosimy blagamy o dalszą drogę[fundusze] lub poprawe jazdy koleją jak najszybciej .Zgoda buduje i czeste odwiedziny są wskazane ,wowczas lepiej rozumieja społeczenstwo ludi biednych .Zdala z WAWY Lublina nie widać???a szczgolnie rogi z szybkoscia 40 km na godz jak dobze pojdzie bez korków czy pociągów relacji Lublin Wawa czas jasdy jak przed lub po wojne 3 godz .
Rozwiń
dm
dm (3 marca 2011 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale czego wy płaczecie toż bedzie podpisana umowa a na kolejne odcinki trzeba poczekac; to zmuście GDDKIA oddział Lublin aby szybciej rozstrzygnęli przetarg
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2011 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stoi juz tam od tygodnia,razem ze stokrotka.
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2011 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Obserwator' timestamp='1299139923' post='445455']
A czy ta niedojda z kwiatami będzie czekać???
[/quote]
Tak-juz na rogatkach,tam jak ten lasek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!