Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2015 r.
17:05

S19: Zachodnia obwodnica Lublina z lotu ptaka (wideo)

Autor: Zdjęcie autora łm pp
0 17 A A

Na YouTube pojawił się film, na którym można zobaczyć aktualny stan budowy zachodniej obwodnicy Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Całość trasy głównej z lotu ptaka umieściła Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Nagranie pochodzi prawdopodobnie sprzed kilkunastu dni. 

Budowa 9,8-kilometrowego odcinka zachodniej obwodnicy Lublina ruszyła 29 października 2014 roku. 

– Prace idą zgodnie z harmonogramem. Roboty przygotowawcze są zaawansowane w 82,4 proc., roboty ziemne w 45 proc., odwodnienia także w 45 proc. Ogólnie zaawansowanie inwestycji to 24 proc. – mówił nam niedawno Krzysztof Nalewajko z GDDKiA.

Na miejscu, codziennie, przez sześć dni w tygodniu, pracuje 247 robotników i dziesiątki maszyn – koparek, dźwigów, ciężarówek i zagęszczarek. Gdzieniegdzie już widać dwa pasy przyszłej drogi. 

Wykonawca ma czas do 29 listopada 2016 roku.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 11:59
jak zwykle tym co jeżdżą najmniej nic nie pasuje
Avatar
Gość / 6 października 2015 o 23:18
nie za blisko te domy mieszkalne przy obwodnicy, szczególnie w okolicach szerokiego? Czy światła drogowe nię będą ludziom prosto w ona świecić? nie wspominając o warkocie silników ciężarówek w nocy... niektórzy okna już chyba sobie nigdy nie otworzą :)
Avatar
coolEjaż / 26 września 2015 o 15:44

Nie sądzę, aby zachodnia obwodnica znacząco odciążyła Aleje Kraśnickie... Z dwóch powodów: 1) i tak będą jechać tamtędy samochody, które jechać muszą -np.tiry z dostawami, autobusy, dostawczaki oraz samochody osobowe, które z wielu powodow i tak muszą tamtędy jechać.

2) najpierw należało by zmienić mentalność co najmniej 80% lubelskich i innych kierowców, że "dalsza droga, to nie znaczy dłużej i drożej". Wiele osób ma "wbite do łba", że: "moje dziadziusie tędy jeździły, moje łOjce tędy jeździły, ja będę jeździł -i moje dzieci i wnuki też tędy będą jeździć ! -a na łObwodnice nie pojedziem !". Mieszkam przy ul.Hutniczej ale -odkąd otwarli obwodnicę -wolę wjeżdżać do Lublina (jadąc od strony Piask) przez węzeł Zadębie i nową Mełgiewską, niż tłuc się "łaciatą i wykoleinowaną" Aleją Witosa. Jest może półtora kilometra dalej -ale za to jazda jest komfortowa i spokojna. Jeśli ktoś szanuje swoj samochód i ceni sobie komfort jazdy, to zrozumie o czym mówię. Tłumaczyłem koledze, który ma szwagra na Kalinowszczyźnie -"wjeżdżaj do Lublina nową trasą -bedzie Ci lepiej". Ale on nie rozumie, bo nauczyl się jeździć przez Al.Witosa -i nie chce mu się tego zmieniać... Ale to nie on jeden tak ma... Wiele ludzi myśli, że jeśli pojedzie krótszą trasą, to będzie szybciej i taniej...

Nie sądzę, aby zachodnia obwodnica znacząco odciążyła Aleje Kraśnickie... Z dwóch powodów: 1) i tak będą jechać tamtędy samochody, które jechać muszą -np.tiry z dostawami, autobusy, dostawczaki oraz samochody osobowe, które z wielu powodow i tak muszą tamtędy jechać.

2) najpierw należało by zmienić mentalność co najmniej 80% lubelskich i innych kierowców, że "dalsza droga, to nie znaczy dłużej i drożej". Wiele osób ma "wbite do łba", że: "moje dziadziusie tędy jeździły, moje łOjce tędy jeździły, ja będę jeździł -i moje dzieci i wnu... rozwiń

Avatar
pani / 26 września 2015 o 12:55

Nazwa jednego odcinka to Radawczyk?????????Przecież radawczyk to całkiem nie w ta stronę. Chyba sie komus pomyliło z Radawcem!!!!

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 14:44
Wszystko pięknie, ale tymczasowe przejazdy są tragiczne nie wyobrażam sobie jak będzie wyglądal przejazd np. Na nałęczowskiej w ziemie i na wiosnę, będzie jedno wielkie błoto.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 09:42
z tymi obwodnicami wychodzi jakaś LIPA.jakiś czas temu lubelska TV pokazywała pustą droge w kierunku Warszawy po otwarciu obwodnicy Lublina dzisiaj przez Jastków starą trasą przejezdża w ciągu doby kilka tysiecy pojazdów w dniu wczorajszym pomiedzy godz.7 a 9 doliczyłem sie aby 68 tirów w tym na nr.ukraińskich i kazachskich na obwodnicy luz blus-pustki.ciekawe ile czasu wytrzymają skręty 90 stopniowe na wiadukcie w lublinie na Al.Warszawskiej.Jadąc w kierunku Zamościa obwodnicą na wysokości Czechowa pojawiły się muldy snowbordowe aż zatrzymałem sie na pasie awaryjnym myślałem że to awaria samochodu to jakaś fuszerka może ktoś się tym zainteresuje a nie robieniem zdjęc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
z tymi obwodnicami wychodzi jakaś LIPA.jakiś czas temu lubelska TV pokazywała pustą droge w kierunku Warszawy po otwarciu obwodnicy Lublina dzisiaj przez Jastków starą trasą przejezdża w ciągu doby kilka tysiecy pojazdów w dniu wczorajszym pomiedzy godz.7 a 9 doliczyłem sie aby 68 tirów w tym na nr.ukraińskich i kazachskich na obwodnicy luz blus-pustki.ciekawe ile czasu wytrzymają skręty 90 stopniowe na wiadukcie w lublinie na Al.Warszawskiej.Jadąc w kierunku Zamościa obwodnicą na wysokości Czechowa pojawiły się muldy snowbordowe aż zatrzyma... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 08:15
Ogromna ilość latarni która i tak po czasie będzie wyłączona aby zaoszczędzić, ma to miejsce na całym odcinku Lublina.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 00:01
Nie rozumiem, dlaczego nie ma wyznaczonego miejsca na krzyże...
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 21:10
Super!!! Świetne zdjęcia!
Avatar
ekolog / 24 września 2015 o 20:31

po co tyle dróg w ogóle robić. i tak mamy zniszczone środowisko

Po to drogi aby uniknąć korków bo wtedy jest dopiero zanieczyszczenie gdy setki pojazdów  utkną na kilka godzin w korkach co dzień,policz pojazdy na Kraśnickiej,Solidarności i innych,jak obwodnica pólnocno- wshodnia wyprowadziła korki z centrum poprawilo sie powietrze,na obwodnicy zostanie spalona mniejsza ilość paliwa jak w korkach.

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 11:59
jak zwykle tym co jeżdżą najmniej nic nie pasuje
Avatar
Gość / 6 października 2015 o 23:18
nie za blisko te domy mieszkalne przy obwodnicy, szczególnie w okolicach szerokiego? Czy światła drogowe nię będą ludziom prosto w ona świecić? nie wspominając o warkocie silników ciężarówek w nocy... niektórzy okna już chyba sobie nigdy nie otworzą :)
Avatar
coolEjaż / 26 września 2015 o 15:44

Nie sądzę, aby zachodnia obwodnica znacząco odciążyła Aleje Kraśnickie... Z dwóch powodów: 1) i tak będą jechać tamtędy samochody, które jechać muszą -np.tiry z dostawami, autobusy, dostawczaki oraz samochody osobowe, które z wielu powodow i tak muszą tamtędy jechać.

2) najpierw należało by zmienić mentalność co najmniej 80% lubelskich i innych kierowców, że "dalsza droga, to nie znaczy dłużej i drożej". Wiele osób ma "wbite do łba", że: "moje dziadziusie tędy jeździły, moje łOjce tędy jeździły, ja będę jeździł -i moje dzieci i wnuki też tędy będą jeździć ! -a na łObwodnice nie pojedziem !". Mieszkam przy ul.Hutniczej ale -odkąd otwarli obwodnicę -wolę wjeżdżać do Lublina (jadąc od strony Piask) przez węzeł Zadębie i nową Mełgiewską, niż tłuc się "łaciatą i wykoleinowaną" Aleją Witosa. Jest może półtora kilometra dalej -ale za to jazda jest komfortowa i spokojna. Jeśli ktoś szanuje swoj samochód i ceni sobie komfort jazdy, to zrozumie o czym mówię. Tłumaczyłem koledze, który ma szwagra na Kalinowszczyźnie -"wjeżdżaj do Lublina nową trasą -bedzie Ci lepiej". Ale on nie rozumie, bo nauczyl się jeździć przez Al.Witosa -i nie chce mu się tego zmieniać... Ale to nie on jeden tak ma... Wiele ludzi myśli, że jeśli pojedzie krótszą trasą, to będzie szybciej i taniej...

Nie sądzę, aby zachodnia obwodnica znacząco odciążyła Aleje Kraśnickie... Z dwóch powodów: 1) i tak będą jechać tamtędy samochody, które jechać muszą -np.tiry z dostawami, autobusy, dostawczaki oraz samochody osobowe, które z wielu powodow i tak muszą tamtędy jechać.

2) najpierw należało by zmienić mentalność co najmniej 80% lubelskich i innych kierowców, że "dalsza droga, to nie znaczy dłużej i drożej". Wiele osób ma "wbite do łba", że: "moje dziadziusie tędy jeździły, moje łOjce tędy jeździły, ja będę jeździł -i moje dzieci i wnu... rozwiń

Avatar
pani / 26 września 2015 o 12:55

Nazwa jednego odcinka to Radawczyk?????????Przecież radawczyk to całkiem nie w ta stronę. Chyba sie komus pomyliło z Radawcem!!!!

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 14:44
Wszystko pięknie, ale tymczasowe przejazdy są tragiczne nie wyobrażam sobie jak będzie wyglądal przejazd np. Na nałęczowskiej w ziemie i na wiosnę, będzie jedno wielkie błoto.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 09:42
z tymi obwodnicami wychodzi jakaś LIPA.jakiś czas temu lubelska TV pokazywała pustą droge w kierunku Warszawy po otwarciu obwodnicy Lublina dzisiaj przez Jastków starą trasą przejezdża w ciągu doby kilka tysiecy pojazdów w dniu wczorajszym pomiedzy godz.7 a 9 doliczyłem sie aby 68 tirów w tym na nr.ukraińskich i kazachskich na obwodnicy luz blus-pustki.ciekawe ile czasu wytrzymają skręty 90 stopniowe na wiadukcie w lublinie na Al.Warszawskiej.Jadąc w kierunku Zamościa obwodnicą na wysokości Czechowa pojawiły się muldy snowbordowe aż zatrzymałem sie na pasie awaryjnym myślałem że to awaria samochodu to jakaś fuszerka może ktoś się tym zainteresuje a nie robieniem zdjęc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
z tymi obwodnicami wychodzi jakaś LIPA.jakiś czas temu lubelska TV pokazywała pustą droge w kierunku Warszawy po otwarciu obwodnicy Lublina dzisiaj przez Jastków starą trasą przejezdża w ciągu doby kilka tysiecy pojazdów w dniu wczorajszym pomiedzy godz.7 a 9 doliczyłem sie aby 68 tirów w tym na nr.ukraińskich i kazachskich na obwodnicy luz blus-pustki.ciekawe ile czasu wytrzymają skręty 90 stopniowe na wiadukcie w lublinie na Al.Warszawskiej.Jadąc w kierunku Zamościa obwodnicą na wysokości Czechowa pojawiły się muldy snowbordowe aż zatrzyma... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 08:15
Ogromna ilość latarni która i tak po czasie będzie wyłączona aby zaoszczędzić, ma to miejsce na całym odcinku Lublina.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 00:01
Nie rozumiem, dlaczego nie ma wyznaczonego miejsca na krzyże...
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 21:10
Super!!! Świetne zdjęcia!
Avatar
ekolog / 24 września 2015 o 20:31

po co tyle dróg w ogóle robić. i tak mamy zniszczone środowisko

Po to drogi aby uniknąć korków bo wtedy jest dopiero zanieczyszczenie gdy setki pojazdów  utkną na kilka godzin w korkach co dzień,policz pojazdy na Kraśnickiej,Solidarności i innych,jak obwodnica pólnocno- wshodnia wyprowadziła korki z centrum poprawilo sie powietrze,na obwodnicy zostanie spalona mniejsza ilość paliwa jak w korkach.

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 13

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 237 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 65

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!