sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Są pieniądze na kobiecy biznes. W sobotę koniec rekrutacji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2014, 17:15

Do wzięcia jest 40 tys. zł bezzwrotnej dotacji, wsparcie pomostowe i szkolenia. Panie, które marzą o własnym biznesie, mogą zgłosić się 5. edycji projektu "Inicjatywa jest kobietą jeszcze tylko w sobotę do godz. 14.

W projekcie Fundacji UMCS mogą wziąć udział kobiety bezrobotne i nieaktywne zawodowo, a także te przebywające na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Skierowany jest do mieszkanek 16 powiatów: bialskiego (ziemski i grodzki), chełmskiego (ziemski i grodzki), hrubieszowskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, opolskiego, świdnickiego, włodawskiego, zamojskiego (ziemski i grodzki), tomaszowskiego, parczewskiego i radzyńskiego.

- Rekrutujemy 52 kobiety. Udzielimy im wszechstronnego wsparcia merytorycznego i pomocy finansowej przy uruchamianiu firm. Wspieramy także nowopowstałe firmy w pierwszym okresie ich istnienia - mówi Agnieszka Flaga, koordynator projektu. - Priorytetowo będziemy traktować kobiety do 30. roku życia oraz wchodzące lub powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka.

Projekt obejmuje szkolenia i warsztaty z prowadzenia własnej działalności oraz doradztwo indywidualne, które pomoże w przygotowaniu biznesplanu. - Są to szkolenia z komunikacji w biznesie, negocjacji handlowych, prawa pracy, marketingu i księgowości - wylicza Agnieszka Flaga. - Biznesplany będzie oceniać dwóch ekspertów. 37 najlepszych dostanie dotacje dofinansowanie. Maksymalna kwota to 40 tys. zł. Udzielimy też tzw. wsparcia pomostowego w wysokości 700 zł miesięcznie na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy.

Pieniądze na własną firmę można zdobyć także korzystając z projektów Lubelskiej Szkoły Biznesu "Startuj z nami - załóż firmę” (nabór rusza 14 lipca) oraz Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny "Biznes-Start” (nabór trwa do 17 lipca). Tutaj o dotacje mogą się starać także panowie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: praca biznes UMCS Agnieszka Flaga
Gość
Ala
olek
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lipca 2014 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

gdzie należy kierować zgłoszenia?

Jeśli Pani nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem prostego tekstu, to proszę nie korzystać z możliwości dofinansowania: pieniądze podatników z pewnością zostaną zmarnowane!

Rozwiń
Ala
Ala (11 lipca 2014 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy w danej miejscowości z danego województwa trzeba być zameldowanym ? czy wystarczy że się mieszka. i czy wykształcenie wyższe jest wymagane? proszę o odpowiedzi jeśli ktoś się orientuje. z góry dziękuje:-)
Rozwiń
olek
olek (11 lipca 2014 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdyby powstał program: "Biznes jest mężczyzną" ze dotacjami przeznaczonymi tylko na mężczyzn to zajadłe feministki zrobiły by z tego skandal na cala Polskę. 

Rozwiń
baba
baba (11 lipca 2014 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pieniądze tylko dla kobiet.
To ma być równość płci wg obecnej poprawności politycznej...
Rozwiń
Mąż
Mąż (11 lipca 2014 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dyskryminacja kobiet powyżej 30 roku życia

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!