Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2012 r.
18:27
Edytuj ten wpis

Sąd łagodny dla lekarza. Będzie dalej pracował

0 9 A A
Ostatecznie, lekarz został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 2 ty
Ostatecznie, lekarz został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 2 ty

Rodzina zmarłego pacjenta domagała się, by lekarz z Puław stracił na trzy lata prawo do wykonywania zawodu. Sąd się na to nie zgodził

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Proces lekarza trwał siedem lat. Sądy wydały w jego sprawie aż osiem wyroków. Ale dopiero czwartkowe orzeczenie jest prawomocne.

8 sierpnia 2005 roku 22-letni Łukasz Kelner przyjechał busem z rodzinnych Starachowic do Puław. Obok stacji benzynowej przy ul. Kazimierskiej nagle upadł na betonową posadzkę. Karetka zawiozła go do izby przyjęć puławskiego szpitala. Dyżur miał Krzysztof Ch. Nieprzytomny pacjent został położony w ubraniu na łóżku, ale lekarz się nim nie zajmował.

Wieczorem do szpitala przyjechała rodzina 22-latka. Łukasz nadal leżał na łóżku w ubraniu. Nie dawał żadnych znaków życia. Na uratowanie było już za późno. Sekcja zwłok wykazała, że miał złamaną kość czaszki, a przyczyną śmierci był krwiak nadtwardówkowy.

– Należało pacjenta zbadać bardzie wnikliwie – przyznał na rozprawie Krzysztof Ch. Ale rodzinie zmarłego pacjenta zarzucał, że go niszczy.

Sąd w Puławach sądził lekarza czterokrotnie. Na początku oprócz kary pozbawienia wolności w zawieszeniu doktor był karany 3-letnim zakazem wykonywania zawodu. Ale za każdym razem sąd wyższej instancji uchylał takie wyroki. W lipcu br. Sąd Rejonowy w Puławach takiego zakazu już nie orzekł.

Zaskarżyła to rodzina pacjenta i prokuratura. Apelacje rozpoznawał w czwartek Sąd Okręgowy w Lublinie.

– Zaniedbał swoje podstawowe obowiązki. Ale od tamtego zdarzenia upłynęło siedem lat – mówił sędzia Włodzimierz Śpiewla.

Sąd odmówił ukarania Krzysztofa Ch. zakazem wykonywania zawodu. – Ma znakomitą opinię jako lekarz, ciągle podwyższa swoje kwalifikacje – argumentował sędzia.

Ostatecznie, lekarz został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 2 tys. zł grzywny. Czwartkowy wyrok jest prawomocny.

– Co to za wyrok? To dla niego nie jest kara! Nie wierzę w sprawiedliwość – mówił po rozprawie Wojciech Kelner, ojciec zmarłego Łukasza.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 o 09:23
[quote name='ja' timestamp='1358125242' post='720005']
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
[/quote]Wszystkie sądy i sędziowie w Polsce są z tulejowane przez komunistów, nowe idzie ale bardzo powoli.
Avatar
ja / 14 stycznia 2013 o 02:00
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
Avatar
Pan Sołtys z Lublina / 8 grudnia 2012 o 07:02
Nic tu bardziej ie pasuje jak przysłowie:
"ku***, ku***a, łba nie urwie"- albo: "Kruk, krukowi, oka nie wykole".
Avatar
Czekista / 7 grudnia 2012 o 22:41
Ten wyrok i tego sędziego należy wprowadzić do podręczników szkolnych jako przykład, aby dzieci wiedzialy jak dalekie od sprawiedliwości są wyroki w tym kraju
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 18:17
Kolejny haniebny wyrok! Haniebne zachowanie lekarza, haniebne zachowanie sądu. Nie ma państwa, po prostu nie ma państwa. Taki wniosek płynie z tej smutnej historii.
Avatar
nollet91 / 7 grudnia 2012 o 15:44
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których ojców nie stać nie tylko na łapowkę, ale na wymierzenie sprwiedliwosci mordercy w kitlu. Takie jest zycie! W roku 1976 widziałem przez szybę- nie wolno było dzieci odwiedzać, siną buzię mojego 10 miesiecznego syna od wrzasku, i nie bylo na sali nikogo, kto by te dzieci uspakajał, poszedłem do dyrektora szpitala, powiedziałem jak się nazywam, że jestem ojcem 10 miesiecznego syna i oświadczyłem, jak moj sym umrze, pan go nie przezyje nawet o dobę, naprzod zobaczy pan, jak umierają jego własne dzieci. Zbaraniał, zapytał czy ja mu grozę?, nie, to nie groźba, to informacja. Byłem przez kilka dni pod oknami sali w której leżal moj syn, zawsze było w tej sali dwie siostry, dzieci nie płakały! Dziś po 37 latach, od tamtego zdarzenia, tak samo jak wtedy, wiem, że bez żalu bez wahania zabiłbym dyrektora szpitala i zabiłbym jego dzieci. Na 100% zrobiłbym to! Uwazam się za zwylego ojca, nie bohatera, za zwykłego ojca. Dziś takich nie ma, bo gdyby byli, nie byłoby morderców lekarzy! Nikt by ich nie sadził, byliby ukarani od ręki!
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 15:34
[quote name='pomponik' timestamp='1354888988' post='706570']
Jakie rządy takie sądy.
[/quote]Teraz sądy są na telefon,przynajmniej ten gdański !!!!!!!
Avatar
fantomas / 7 grudnia 2012 o 15:08
Dobrze, że chociaż media informują o takich sprawach fomułując artykuły z nutką irytacji. Zboczenie zawodu lekarza zeszło na psy i na tym poziomie ci ludzie funkcjonują, postrzegają tylko świat przez pryzmat własnych korzyści, łapówek, a pacjent to jest numerek w jego karierze. Przyjdzie czas i na was łajdaki.
Avatar
pomponik / 7 grudnia 2012 o 15:03
Jakie rządy takie sądy.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 o 09:23
[quote name='ja' timestamp='1358125242' post='720005']
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
[/quote]Wszystkie sądy i sędziowie w Polsce są z tulejowane przez komunistów, nowe idzie ale bardzo powoli.
Avatar
ja / 14 stycznia 2013 o 02:00
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
Avatar
Pan Sołtys z Lublina / 8 grudnia 2012 o 07:02
Nic tu bardziej ie pasuje jak przysłowie:
"ku***, ku***a, łba nie urwie"- albo: "Kruk, krukowi, oka nie wykole".
Avatar
Czekista / 7 grudnia 2012 o 22:41
Ten wyrok i tego sędziego należy wprowadzić do podręczników szkolnych jako przykład, aby dzieci wiedzialy jak dalekie od sprawiedliwości są wyroki w tym kraju
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 18:17
Kolejny haniebny wyrok! Haniebne zachowanie lekarza, haniebne zachowanie sądu. Nie ma państwa, po prostu nie ma państwa. Taki wniosek płynie z tej smutnej historii.
Avatar
nollet91 / 7 grudnia 2012 o 15:44
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których ojców nie stać nie tylko na łapowkę, ale na wymierzenie sprwiedliwosci mordercy w kitlu. Takie jest zycie! W roku 1976 widziałem przez szybę- nie wolno było dzieci odwiedzać, siną buzię mojego 10 miesiecznego syna od wrzasku, i nie bylo na sali nikogo, kto by te dzieci uspakajał, poszedłem do dyrektora szpitala, powiedziałem jak się nazywam, że jestem ojcem 10 miesiecznego syna i oświadczyłem, jak moj sym umrze, pan go nie przezyje nawet o dobę, naprzod zobaczy pan, jak umierają jego własne dzieci. Zbaraniał, zapytał czy ja mu grozę?, nie, to nie groźba, to informacja. Byłem przez kilka dni pod oknami sali w której leżal moj syn, zawsze było w tej sali dwie siostry, dzieci nie płakały! Dziś po 37 latach, od tamtego zdarzenia, tak samo jak wtedy, wiem, że bez żalu bez wahania zabiłbym dyrektora szpitala i zabiłbym jego dzieci. Na 100% zrobiłbym to! Uwazam się za zwylego ojca, nie bohatera, za zwykłego ojca. Dziś takich nie ma, bo gdyby byli, nie byłoby morderców lekarzy! Nikt by ich nie sadził, byliby ukarani od ręki!
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 15:34
[quote name='pomponik' timestamp='1354888988' post='706570']
Jakie rządy takie sądy.
[/quote]Teraz sądy są na telefon,przynajmniej ten gdański !!!!!!!
Avatar
fantomas / 7 grudnia 2012 o 15:08
Dobrze, że chociaż media informują o takich sprawach fomułując artykuły z nutką irytacji. Zboczenie zawodu lekarza zeszło na psy i na tym poziomie ci ludzie funkcjonują, postrzegają tylko świat przez pryzmat własnych korzyści, łapówek, a pacjent to jest numerek w jego karierze. Przyjdzie czas i na was łajdaki.
Avatar
pomponik / 7 grudnia 2012 o 15:03
Jakie rządy takie sądy.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 11

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!