niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Sądowa 6: Za półtora roku będzie tu hotel

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2012, 17:52

Wczoraj pracownicy firmy Wodrol zabrali się za wywożenie z ul. Sądowej ostatnich rzeczy pana Marka
Wczoraj pracownicy firmy Wodrol zabrali się za wywożenie z ul. Sądowej ostatnich rzeczy pana Marka

Rozpoczyna się rozbiórka kamienicy przy ul. Sądowej 6. Powstanie tam hotel „Wieniawski”. W poniedziałek z budynku wywieziono dobytek ostatniego lokatora.

Firma Wodrol szykowała się do tej inwestycji od 2008 roku. Lokatorzy kamienicy dostali wówczas trzyletnie wypowiedzenia umów najmu. Do tej pory niemal wszyscy przenieśli się do mieszkań zapewnionych przez miasto lub inwestora.

Na przeprowadzkę nie godził się jedynie Marek Przybyłko, który wraz z rodzicami dostał wyrok eksmisyjny. Sąd przyznał rodzinie prawo do lokalu socjalnego. W oczekiwaniu na nowe miejskie lokum, rodzina przeniosła się do mieszkania tymczasowego, który zapewnił Wodrol. Pan Marek nie chciał jednak opuścić kamienicy przy ul. Sądowej 6.

– Inwestor powinien poczekać, aż dostaniemy mieszkanie socjalne. Poza tym nie możemy się przenosić do tymczasowego mieszkania bez żadnej umowy – argumentował Przybyłko.

Wodrol zapewnia, że umowa jest, podobnie jak w przypadku pozostałych rodzin. Wczoraj pracownicy firmy zabrali się za wywożenie z ul. Sądowej ostatnich rzeczy pana Marka.

– Musimy to zrobić, żeby wreszcie rozpocząć prace – tłumaczy Tomasz Kalinowski, prezes Wodrolu. – Rozbiórka będzie prowadzona etapami, ściana po ścianie. Tempo robót zależy od pogody. Jeśli zima nie będzie zbyt mroźna, to w 2-3 miesiące uporamy się z murami.

Po kamienicy pozostanie jedynie ściana frontowa. Za nią powstanie kolejna, szklana ściana, a dopiero w środku hotel. Dlatego na miejsce budowy nie można wprowadzić żadnego ciężkiego sprzętu.

Zachowanie zabytkowej elewacji nakazał konserwator zabytków. Po rozbiórce wnętrza, ściana frontowa będzie wspierana specjalnymi podporami. Tak, by nie runęła podczas stawiania nowej konstrukcji.

Goście hotelu „Wieniawski” będą mieli do dyspozycji 50 pokoi, obszerną restaurację i salę konferencyjną w podziemiach. Zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2014 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 grudnia 2012 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000]Hotel Wieniawski ? Atrapa - na zewnątrz zabytek a wewnątrz konstrukcja ze szkła i metalu - w środku hotel dla icków .precz![/color]
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2012 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za to co zrobil właściciele kalinowscy w naszym mieście powinni już dawno stanąć przed wymiarem sprawiedliwości ale nie lubelskim bo jest skorumpoway !
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2012 o 23:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=8]DZIŚ RANO ZAKOŃCZYŁA SIE PEWNA EPOKA-LUDZI JUŻ NIE MA - BĘDZIE HOTEL-ATRAPA - GRATULUJEMY WYTRWANIA !!!![/size]
[size=8]POMŚCIMY WASZĄ NIEDOLĘ JUŻ NIEDŁUGO ![/size]
[size=8]WASZA WYTRWAŁOŚĆ BĘDZIE ZWYCIĘSTWEM POLSKI.\[/size]
[size=8]TEN HOTEL KALINOWSKIEGO,KOZY DLA ICKÓW BĘDZIE ICH GROBEM ! [/size]
[size=8]JUŻ NIEDŁUGO !!![/size]
Rozwiń
Janusz Oszeszek
Janusz Oszeszek (11 grudnia 2012 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Galerie - źle, hotele - źle, usługi - źle, banki - źle. Ludzie, czego wy kur*a chcecie?
Rozwiń
Josef
Josef (11 grudnia 2012 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za 20 lat to w Lublinie będą tylko hotele ,banki restauracje,bary i dookoła miasta slamsy.Takie było założenie UE jeszcze przed naszym wstąpieniem. Ściana wschodnia ma być zalesiona.Miejsc pracy tyle co do obsługi gości.I tak się powoli dzieje.Niech prezydent miasta powie :ile osób zwolniono z pracy ,tylko w Lublinie w 2012 roku????Ile stworzono nowych miejsc pracy/ bez administracji/???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!