poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Sadyści bestialsko uśmiercili zwierzęta

  Edytuj ten wpis

 (sxc)
(sxc)

51-letni mieszkaniec Lublina zaciągnął w krzaki psa. W ręku niósł siekierę i szpadel. Chwilę później policjanci odnaleźli zakopane, martwe zwierzę. Z kolei w Kraśniku 12-letni chłopiec zabił kota. Kopał i skakał po nim tak długo, aż zwierzak padł.

W sprawie psa policję powiadomiła lublinianka, która we wtorek ok. godz. 17.30 jechała samochodem al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Na wysokości wyjazdu z miasta zobaczyła mężczyznę, który ciągnął psa na smyczy. – Jedną ręką, ale na siłę. Pies zapierał się łapami, walczył z całych sił, teraz już wiem, że o życie – opowiada kobieta. – W drugiej ręce mężczyzna niósł siekierę i szpadel. To zwróciło moją uwagę.

Kobieta nie miała przy sobie telefonu, więc pojechała na komisariat. Chwilę później pojawiła się na miejscu razem z policjantami. – Znaleźli zakopane, martwe zwierzę – opowiada. Był tam też właściciel psa. Z kieszeni wystawała mu smycz i obroża.

Mężczyzna został zatrzymany. Nie przyznał się do winy.

– Tłumaczył, że rok temu wziął psa ze schroniska. We wtorek zwierzę wróciło do domu ranne. Pies był w bardzo złym stanie, więc poszedł z nim w ustronne miejsce. Kiedy zdechł, zakopał go w zaroślach – informuje podkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja, która wykaże, co było bezpośrednią przyczyną śmierci zwierzęcia.

– Ale po coś mu ta siekiera była. Przecież nie do zakopania zwłok – zauważa Aleksandra Lipianin-Białogrzywy z Fundacji Lubelska Straży Ochrony Zwierząt, która chce być oskarżycielem posiłkowym w sprawie.

12-latek zabił kota

Dzień wcześniej 12-latek z Kraśnika bestialsko zabił kota. O zdarzeniu, do którego doszło na parkingu przy ul. Narutowicza, policję poinformowała właścicielka zwierzęcia. – Sama ustaliła, że zrobił to 12-letni Grzegorz K.– informuje mł. asp. Janusz Majewski z kraśnickiej policji.

Świadkami katowania zwierzęcia były inne dzieci. – Prosiły, by nie znęcał się nad kotem, ale nie reagował – opowiada Majewski. – Trzymając zwierzę za ogon kopał je. A gdy kot opadł z sił, dwukrotnie na niego skoczył.

Sprawa zajmie się Sąd Rodzinny. Dopiero tam, w obecności psychologa, 12-latek zostanie przesłuchany. W ramach kary sąd może mu wyznaczyć dozór kuratora.

Zaostrzyli kary

Pod koniec sierpnia Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Ustawa przewiduje zwiększenie kar za znęcanie się nad zwierzętami do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności (dotąd rok), a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem do 3 lat (do tej pory 2 lata).

Osoba, która będzie znęcała się nad zwierzęciem, będzie mogła stracić prawo do jego posiadania na okres od roku do 10 lat. Ustawa zakazuje także trzymania zwierząt na uwięzi dłużej niż 12 godzin, a także
na łańcuchu krótszym niż trzy metry. Złamanie tego zakazu to wykroczenie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
a.
Arek
Right
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

a.
a. (7 października 2011 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jasne że EOT. Bo co innego mógłbyś napisać, w sytuacji gdy skompromitowałeś się przez brak wiedzy w temacie, w którym się wypowiadasz?
Rozwiń
Arek
Arek (7 października 2011 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyskusja się zapętliła. Do "obrońców zwierząt" żadne logiczne argumenty nie docierają. No cóż, tak to zawsze jest z fanatykami. Z mojej strony EOT.
Rozwiń
Right
Right (7 października 2011 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mietek' timestamp='1317847294' post='544548']
jak leży człowiek na ulicy,jak kopią człowieka,jak bezdomny nie ma co jeść to nikogo to nie interesuje. Ale jak ciągnął kundla na sznurku to od razu wielki krzyk.Na komisariat pojechała bladź jedna! Ludzie opamiętajta się ważny jest człowiek a nie zwierzę.Ja nie popieram bestialstwa i znęcania się ale w tym przypadku absolutnie nie widze winy tego człowieka.
[/quote]

Co wyznacza granicę człowieczeństwa? Stopień cywilizacji jest wyznaczony traktowaniem zwierząt przez człowieka. W większości ludzie mają wolną wolę i równe szansy. Po Lublinie biega młody facet i żebrze - wolę kupić kotu miskę mleka niż jemu bułkę - BO NIC Z TYM NIE ROBI - jest młody, może roznosić ulotki, kopać doły, może zarobić itd... pełno jest pasożytów, które udają że są biedne - to NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ NIE BIEDA. Lepiej jest narzekać niż coś zrobić. Człowiek jest ważny, ale też ważne jest co robi, z czego wynika że jest biedny - może z lenistwa, może z tego że ma nałogi... nie zawsze ta bieda wynika z niesczęścia, choroby, czy przyczyn niezależnych od człowieka. Za zwierzę odpowiedzialność bierze właściciel - jest to zobowiązanie, jak ktoś nie realizuje zobowiązań jest GNOJKIEM. I pełno jest GNOJU w społeczeństwie - miejsce obornika jest w glebie. Dobrze, że kobieta pojechała na komisariat - miała odwagę, której widocznie tobie brak. Jest prawo, które trzeba przestrzegać. Jakby wszyscy prezezntowali takie podejście jak ty nadal bylibyśmy na etapie kamienia łupanego. W krajach skandynawskich, w Kanadzie, w niektórych krajach Europy jest to normalne, że ludzie nie ignorują faktu popełniania przez kogoś przestępstwa i zgłaszają na policję, dzięki czemu jest bezpieczniej - mają pewność, że gnojek który dziś zabił kota, jutro nie zabije ich pupila lub nie będzie znęcał się nad ich dzieckiem. Jak ktoś pisze takie bzdury jak ty ma wąskie horyzonty..
Rozwiń
pan nosek
pan nosek (6 października 2011 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Arek' timestamp='1317907081' post='544857']
Jesteś.
Bo nie ma żadnego racjonalnego powodu żebyś się wtrącała w to co kto robi ze swoim zwierzęciem.
No chyba że należysz do tej grupy która liczy na pieniądze za taką działalność - w takim przypadku rzeczywiście słowo "fanatyk" nie wydaje się być odpowiednie, już raczej "oszuszt", "wyłudzacz", "pasożyt", itp.
[/quote]

Racjonalnym powodem jest obowiązujące prawo, które m.in. mówi, że "zwierzę nie jest rzeczą...". Szkoda mi Ciebie, bo chyba masz nieodwraccalnie uszkodzony mózg, jeśli nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Ale upośledzeniem umysłowym nie powinnieneś się chwalić.
Rozwiń
a.
a. (6 października 2011 o 21:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Arek' timestamp='1317924203' post='544970']
Ojej, ale mi przygadał. "Pacanie, nieuku, cymbale..." A sam nie opanował nawet umiejętności czytania ze zrozumieniem. Bo ja nigdzie nic nie pisałem o prawie które aktualnie obowiązuje w tym kraju, tylko o logice. A logika nie daje żadnego uzasadnienia żeby ktoś ingerował w to co kto inny robi ze swoją własnością.A co do tego twojego "dosadnego porównania": naprawdę nie widzisz różnicy powiędzy dzieckiem (czyli człowiekiem) a psem, czy tylko udajesz?
[/quote]
Dosadne porównanie - nie dlatego, że ja nie widzę różnicy, ale dlatego, że ty najwyraźniej jesteś bardzo ociężały intelektualnie, brak ci subtelności myślenia, wiedzy (nie rozróżniasz na przykład tego, że istnieją zwierzęta hodowlane i towarzyszące, pojęcia nie masz o obowiązującym prawie) - to oczywiście powoduje błędy w twoim tzw. logicznym myśleniu (fałszywe przesłanki, nie prowadzą do prawdziwych wniosków. Poczytaj podręczniki do logiki, chociażby te, które czytają studencie pierwszych lat studiów, Może być Kwiatkowskiego czy Borowskiego, jeśli już chcesz używać tak wyrafinowanych wywodów)i jak widać, trzeba ci tłumaczyć jak przysłowiowej krowie na granicy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!