Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 marca 2014 r.
15:53
Edytuj ten wpis

Samoloty F-16 nad Lublinem

Autor: Zdjęcie autora łm
1512 45 A A

Samoloty F-16 można było w poniedziałek zobaczyć i usłyszeć nad Lublinem i innymi miejscowościami województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Odrzutowce wojskowe pojawiły się nad naszym regionem między godz. 14 a 15. Nasi Internauci piszą, że huk silników słychać było też rano. - Jeden z samolotów z naszej bazy przelatywał na trasie Lublin-Kraków - potwierdza kpt. Marek Kwiatek, oficer prasowy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. - Wylądował już w Łasku - dodaje. Drugi z samolotów pochodził najprawdopodobniej z bazy w Krzesinach. Pojawiły się też pytania czy przeloty mają związek z rosyjską inwazją na Ukrainie. - To standardowe szkolenia, które odbywają się w całej Polsce. Piloci m.in. podtrzymują w ten sposób tzw. nawyki lotnicze - tłumaczy kpt. Kwiatek. Dodaje, że lotnictwo jest w gotowości. Lotnictwo polskie posiada 48 samolotów F-16. 16 z nich stacjonuje w Łasku w woj. łódzkim, reszta w Krzesinach w Wielkopolsce.
Czytaj więcej o:

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 o 11:57
Dzis nad Parczewem o 11.37 przelatywaly 3 mysliwce no ciekawe po co w strone ukrainy lecialy...
Avatar
ff / 4 marca 2014 o 14:09

co znowu zaczynają  już rozpylać i truć nas chemitralls.....

Avatar
Ja / 4 marca 2014 o 12:05

Wojna bydzie! Wyngiel je we wiosce! Bućta starego. A pijany śpi. A to dobrze. :lol:

Avatar
as / 4 marca 2014 o 09:00

Poczytajcie trochę ludzie o tej "ruskiej technologi" i dopiero się wypowiadajcie. Wiele maszyn w Rosji nie jest modernizowanych bądź dopiero ma ja przechodzić. Wszystko oparte jest o koszta. Co z tego że "Ruskie" wystawią te "200 maszyn" jak nasze 48 jest o niebo od nich młodsze i lepiej wyposażone ( elektronika, radar itd.). Gotowość naszych Efów jest wystarczająca do zabezpieczenia nam jako takiego bezpieczeństwa. 


Poczytajcie trochę ludzie o tej "ruskiej technologi" i dopiero się wypowiadajcie. Wiele maszyn w Rosji nie jest modernizowanych bądź dopiero ma ja przechodzić. Wszystko oparte jest o koszta. Co z tego że "Ruskie" wystawią te "200 maszyn" jak nasze 48 jest o niebo od nich młodsze i lepiej wyposażone ( elektronika, radar itd.). Gotowość naszych Efów jest wystarczająca do zabezpieczenia nam jako takiego bezpieczeństwa. 

"Jako-takie"-raczej nam nie pomoże :P

"Jako-takie"-raczej nam nie pomoże :P

rozwiń
Avatar
Nikodem / 4 marca 2014 o 06:54

Do poprzednika nie bądź taki pewien tych niemców... Polska A i Polska B to podział który nie powstał w Polsce i obawiam się że jak już to dojdą do linii wisły (właśnie w tej chwili niemcy wykupują zachodnie ziemie Polski ). Tak się kończy włażenie w d..e ruskim przez rząd PO rozbroili nasze siły zbrojne i nie mówię tu o tym że zaprzestali poboru bo to akurat było dobre ale zawodowa armia nigdy nie powstała, słabych ruscy zawsze zjedzą. 

Avatar
jurek / 4 marca 2014 o 06:01

I dalej myślicie, że Polska(woj. lubelskie) jest bezpieczna.

Armia praktycznie nie mamy - dalej w fazie reorganizacji(czytaj-destabilizacji). Samorządy, inspekcje,straże nie przygotowane do zadań obronnych. Brak wojewody - na wypadek wojny - szef obrony województwa. Nieudolne kierownictwo w instytucjach centralnych, wojewódzkich i szczebla podstawowego do realizacji zadań na wypadek zagrożenia kraju.
Kupujcie sól i mąkę - bo nikt wam nie pomże. Liczcie na siebie.

I dalej myślicie, że Polska(woj. lubelskie) jest bezpieczna.

Armia praktycznie nie mamy - dalej w fazie reorganizacji(czytaj-destabilizacji). Samorządy, inspekcje,straże nie przygotowane do zadań obronnych. Brak wojewody - na wypadek wojny - szef obrony województwa. Nieudolne kierownictwo w instytucjach centralnych, wojewódzkich i szczebla podstawowego do realiza... rozwiń

Avatar
Krakowianka / 4 marca 2014 o 04:27

Widzialam dzisiaj jeden z tych samolotow nad Krakowem, z okna...zatkalo mnie konkretnie. Najpierw widzialam cos, mysle, moze golab ;) a potem ten huk, z otwartego okna. Wiadomo-cwiczenia. Zreszta niedaleko mieszkam od lotniska, latalam do uk, nic dziwnego samolot...ale jakos tak, w jednej chwili poczulam dume i zmrozilo mi krew jednoczesnie...Brrryyy...a zapychaaaaal, minuty to nie trwalo, albo mnie tak zmrozilo, ze to sie chwilka tylko wydawalo. Robi wrazenie, oprocz samolotow na PW, chyba czegos takiego jeszcze nie widzialam.Ave!

Avatar
P Damage W / 4 marca 2014 o 01:04

Postawić straż miejską w pełną gotowość bojową.Tylko oni zakładając blokady na koła zablokują najazd transporterów opancerzonych.

hahahaha to możliwie najliczniejsza siła mundurowa w Polsce, jaki pomysł wogóle - mało tego że ich zablokują to jeszcze do kasy państwa za mandaty wpłynie :D

Avatar
P Damage W / 4 marca 2014 o 00:59

Ja wam mowię lepiej juz organizujemy dobra partyzantkę w lasach kozlowieckich i janowskich !

amen

Avatar
P Damage W / 4 marca 2014 o 00:55

Nawet jak ruscy by zatakowali Polske to mamy wystraczająco sił żeby kupić sobie czas tymi nawet 48 f-16 do działania Przynajmniej Niemców. Niemcy mają też dobre samoloty więc Ruscy łatwo by nie mieli :D Bo wiadomo Anglia nic nie zrobi Francja biała flaga od razu. To my z Niemcami możemy walczyć :D

hahahaha......niemcy nam pomogą ????  czy się słyszysz człowieku???  gdybyś był na czasie to byś wiedział że jak reszta świata zajmowała czym innym ruscy ładowali całą kase przez ostatnie lata w co??? w armię.....to znów 2 najlepsza armia świata i nasze 48 f-16....jeśli coś to tylko nasza piechota mogła by coś wywalczyć.

hahahaha......niemcy nam pomogą ????  czy się słyszysz człowieku???  gdybyś był na czasie to byś wiedział że jak reszta świata zajmowała czym innym ruscy ładowali całą kase przez ostatnie lata w co??? w armię.....to znów 2 najlepsza armia świata i nasze 48 f-16....jeśli coś to tylko nasza piechota mogła by coś wywalczyć.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 o 11:57
Dzis nad Parczewem o 11.37 przelatywaly 3 mysliwce no ciekawe po co w strone ukrainy lecialy...
Avatar
ff / 4 marca 2014 o 14:09

co znowu zaczynają  już rozpylać i truć nas chemitralls.....

Avatar
Ja / 4 marca 2014 o 12:05

Wojna bydzie! Wyngiel je we wiosce! Bućta starego. A pijany śpi. A to dobrze. :lol:

Avatar
as / 4 marca 2014 o 09:00

Poczytajcie trochę ludzie o tej "ruskiej technologi" i dopiero się wypowiadajcie. Wiele maszyn w Rosji nie jest modernizowanych bądź dopiero ma ja przechodzić. Wszystko oparte jest o koszta. Co z tego że "Ruskie" wystawią te "200 maszyn" jak nasze 48 jest o niebo od nich młodsze i lepiej wyposażone ( elektronika, radar itd.). Gotowość naszych Efów jest wystarczająca do zabezpieczenia nam jako takiego bezpieczeństwa. 


Poczytajcie trochę ludzie o tej "ruskiej technologi" i dopiero się wypowiadajcie. Wiele maszyn w Rosji nie jest modernizowanych bądź dopiero ma ja przechodzić. Wszystko oparte jest o koszta. Co z tego że "Ruskie" wystawią te "200 maszyn" jak nasze 48 jest o niebo od nich młodsze i lepiej wyposażone ( elektronika, radar itd.). Gotowość naszych Efów jest wystarczająca do zabezpieczenia nam jako takiego bezpieczeństwa. 

"Jako-takie"-raczej nam nie pomoże :P

"Jako-takie"-raczej nam nie pomoże :P

rozwiń
Avatar
Nikodem / 4 marca 2014 o 06:54

Do poprzednika nie bądź taki pewien tych niemców... Polska A i Polska B to podział który nie powstał w Polsce i obawiam się że jak już to dojdą do linii wisły (właśnie w tej chwili niemcy wykupują zachodnie ziemie Polski ). Tak się kończy włażenie w d..e ruskim przez rząd PO rozbroili nasze siły zbrojne i nie mówię tu o tym że zaprzestali poboru bo to akurat było dobre ale zawodowa armia nigdy nie powstała, słabych ruscy zawsze zjedzą. 

Avatar
jurek / 4 marca 2014 o 06:01

I dalej myślicie, że Polska(woj. lubelskie) jest bezpieczna.

Armia praktycznie nie mamy - dalej w fazie reorganizacji(czytaj-destabilizacji). Samorządy, inspekcje,straże nie przygotowane do zadań obronnych. Brak wojewody - na wypadek wojny - szef obrony województwa. Nieudolne kierownictwo w instytucjach centralnych, wojewódzkich i szczebla podstawowego do realizacji zadań na wypadek zagrożenia kraju.
Kupujcie sól i mąkę - bo nikt wam nie pomże. Liczcie na siebie.

I dalej myślicie, że Polska(woj. lubelskie) jest bezpieczna.

Armia praktycznie nie mamy - dalej w fazie reorganizacji(czytaj-destabilizacji). Samorządy, inspekcje,straże nie przygotowane do zadań obronnych. Brak wojewody - na wypadek wojny - szef obrony województwa. Nieudolne kierownictwo w instytucjach centralnych, wojewódzkich i szczebla podstawowego do realiza... rozwiń

Avatar
Krakowianka / 4 marca 2014 o 04:27

Widzialam dzisiaj jeden z tych samolotow nad Krakowem, z okna...zatkalo mnie konkretnie. Najpierw widzialam cos, mysle, moze golab ;) a potem ten huk, z otwartego okna. Wiadomo-cwiczenia. Zreszta niedaleko mieszkam od lotniska, latalam do uk, nic dziwnego samolot...ale jakos tak, w jednej chwili poczulam dume i zmrozilo mi krew jednoczesnie...Brrryyy...a zapychaaaaal, minuty to nie trwalo, albo mnie tak zmrozilo, ze to sie chwilka tylko wydawalo. Robi wrazenie, oprocz samolotow na PW, chyba czegos takiego jeszcze nie widzialam.Ave!

Avatar
P Damage W / 4 marca 2014 o 01:04

Postawić straż miejską w pełną gotowość bojową.Tylko oni zakładając blokady na koła zablokują najazd transporterów opancerzonych.

hahahaha to możliwie najliczniejsza siła mundurowa w Polsce, jaki pomysł wogóle - mało tego że ich zablokują to jeszcze do kasy państwa za mandaty wpłynie :D

Avatar
P Damage W / 4 marca 2014 o 00:59

Ja wam mowię lepiej juz organizujemy dobra partyzantkę w lasach kozlowieckich i janowskich !

amen

Avatar
P Damage W / 4 marca 2014 o 00:55

Nawet jak ruscy by zatakowali Polske to mamy wystraczająco sił żeby kupić sobie czas tymi nawet 48 f-16 do działania Przynajmniej Niemców. Niemcy mają też dobre samoloty więc Ruscy łatwo by nie mieli :D Bo wiadomo Anglia nic nie zrobi Francja biała flaga od razu. To my z Niemcami możemy walczyć :D

hahahaha......niemcy nam pomogą ????  czy się słyszysz człowieku???  gdybyś był na czasie to byś wiedział że jak reszta świata zajmowała czym innym ruscy ładowali całą kase przez ostatnie lata w co??? w armię.....to znów 2 najlepsza armia świata i nasze 48 f-16....jeśli coś to tylko nasza piechota mogła by coś wywalczyć.

hahahaha......niemcy nam pomogą ????  czy się słyszysz człowieku???  gdybyś był na czasie to byś wiedział że jak reszta świata zajmowała czym innym ruscy ładowali całą kase przez ostatnie lata w co??? w armię.....to znów 2 najlepsza armia świata i nasze 48 f-16....jeśli coś to tylko nasza piechota mogła by coś wywalczyć.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 36

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!