Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2011 r.
17:58
Edytuj ten wpis

Sanepid kontroluje kolonie i obozy. Brudne kuchnie i toalety

0 6 A A
Sanepid zapowiada kolejne kontrole ośrodków i domów wczasowych aż do końca wakacji.  (sxc.hu)
Sanepid zapowiada kolejne kontrole ośrodków i domów wczasowych aż do końca wakacji. (sxc.hu)

Obozy i kolonie letnie, jak co roku, są kontrolowane przez sanepid. – Inspektorzy sprawdzili dotąd blisko 30 miejsc. Wypisali dwa mandaty, w trzecim przypadku skończyło się na zaleceniach – mówi Małgorzata Kostera z sanepidu w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pracownicy sanepidu zwracali uwagę na warunki socjalno-bytowe i sanitarne. Nie najlepiej wypadło Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Szczebrzeszynie.

– Był tam bałagan a toalety, łazienki i klatki schodowe były brudne i zaniedbane. Nieciekawie prezentowało się też miejsce składowania odpadów – wymienia Małgorzata Kostera. Inspektorzy wypisali łącznie dwa mandaty. Jeden z na 300 zł, drugi na 200.

Uchybień inspektorzy dopatrzyli się też w Ośrodku Wypoczynkowym Caritasu "Puszcza” w pow. chełmskim. – W tym przypadku zaleciliśmy dezynfekcję naczyń do czasu zakupu zmywarki. Obeszło się bez kary finansowej – mówi inspektor sanepidu.

500 zł to maksymalna grzywna, jaką pracownicy sanepidu mogą ukarać organizatora wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W drastycznych przypadkach inspektorzy mogą zamknąć kolonie lub obóz.

Sanepid zapowiada kolejne kontrole ośrodków i domów wczasowych aż do końca wakacji.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
NOPROSZĘ! / 4 lipca 2011 o 20:32
WIDAĆ JAK TO BOGOBOJNI FUNKCJONARIUSZE CARITAS S.A., ORGANIZUJĄ KOLONIE DLA BIEDNYCH DZIECI!!DOBRZE PISAŁO SIĘ W NIEKTÓRYCH MEDIACH, JAKA TO MAFIA I OSZUŚCI=CARITAS S.A.!!TAK DBAJĄ OBŁUDNIE O POCZĘTE A POTEM WYCIĄGAJĄC KASĘ OD SAMORZĄDÓW, MIAST I NAIWNYCH SPONSORÓW, TRZYMAJĄC DZIECI W SYFIE I BRUDZIE!!
Avatar
Gość / 4 lipca 2011 o 20:21
[quote name='Rodzic' timestamp='1309801349' post='497662']
MASAKRA Moje dziecko zrobiło takie zdjęcia na kolonii http://v1qipp.GoURL.pl Zabrałam je po 2 dniach DRAMAT UWAGA wstrząsające zdjęcia!!!!
[/quote]
kolejny chory, ale też już za późno na leczenie
Avatar
Gość / 4 lipca 2011 o 20:20
[quote name='norma' timestamp='1309798536' post='497649']
no i co to te 200 czy 300 zł - na środki lub dodatkowego pracownika trzeba by wydać dużo więcej. A tak, pani z sanepidu dostanie 100 mandat na 200 i biznes się kręci. Pozdrawiam tych z sanepidu. Oby więcej takich porządnych ludzi w naszym kraju żyło (normalnych jak za komuny, gdzie nie było sprawy nie do załatwienia)
[/quote]

może ty lepiej idź się leczyć na nogi, bo na głowę to już u ciebie za późno
Avatar
Masakra2` / 4 lipca 2011 o 19:51
Jakie zdjęcia ten link to odnośnik do gry. Takich jak Ty to powinno się karać za takie coś. Masakra w głowie masz masakrę.
Avatar
Rodzic / 4 lipca 2011 o 19:42
MASAKRA Moje dziecko zrobiło takie zdjęcia na kolonii http://v1qipp.GoURL.pl Zabrałam je po 2 dniach DRAMAT UWAGA wstrząsające zdjęcia!!!!
Avatar
norma / 4 lipca 2011 o 18:55
no i co to te 200 czy 300 zł - na środki lub dodatkowego pracownika trzeba by wydać dużo więcej. A tak, pani z sanepidu dostanie 100 mandat na 200 i biznes się kręci. Pozdrawiam tych z sanepidu. Oby więcej takich porządnych ludzi w naszym kraju żyło (normalnych jak za komuny, gdzie nie było sprawy nie do załatwienia)
Avatar
NOPROSZĘ! / 4 lipca 2011 o 20:32
WIDAĆ JAK TO BOGOBOJNI FUNKCJONARIUSZE CARITAS S.A., ORGANIZUJĄ KOLONIE DLA BIEDNYCH DZIECI!!DOBRZE PISAŁO SIĘ W NIEKTÓRYCH MEDIACH, JAKA TO MAFIA I OSZUŚCI=CARITAS S.A.!!TAK DBAJĄ OBŁUDNIE O POCZĘTE A POTEM WYCIĄGAJĄC KASĘ OD SAMORZĄDÓW, MIAST I NAIWNYCH SPONSORÓW, TRZYMAJĄC DZIECI W SYFIE I BRUDZIE!!
Avatar
Gość / 4 lipca 2011 o 20:21
[quote name='Rodzic' timestamp='1309801349' post='497662']
MASAKRA Moje dziecko zrobiło takie zdjęcia na kolonii http://v1qipp.GoURL.pl Zabrałam je po 2 dniach DRAMAT UWAGA wstrząsające zdjęcia!!!!
[/quote]
kolejny chory, ale też już za późno na leczenie
Avatar
Gość / 4 lipca 2011 o 20:20
[quote name='norma' timestamp='1309798536' post='497649']
no i co to te 200 czy 300 zł - na środki lub dodatkowego pracownika trzeba by wydać dużo więcej. A tak, pani z sanepidu dostanie 100 mandat na 200 i biznes się kręci. Pozdrawiam tych z sanepidu. Oby więcej takich porządnych ludzi w naszym kraju żyło (normalnych jak za komuny, gdzie nie było sprawy nie do załatwienia)
[/quote]

może ty lepiej idź się leczyć na nogi, bo na głowę to już u ciebie za późno
Avatar
Masakra2` / 4 lipca 2011 o 19:51
Jakie zdjęcia ten link to odnośnik do gry. Takich jak Ty to powinno się karać za takie coś. Masakra w głowie masz masakrę.
Avatar
Rodzic / 4 lipca 2011 o 19:42
MASAKRA Moje dziecko zrobiło takie zdjęcia na kolonii http://v1qipp.GoURL.pl Zabrałam je po 2 dniach DRAMAT UWAGA wstrząsające zdjęcia!!!!
Avatar
norma / 4 lipca 2011 o 18:55
no i co to te 200 czy 300 zł - na środki lub dodatkowego pracownika trzeba by wydać dużo więcej. A tak, pani z sanepidu dostanie 100 mandat na 200 i biznes się kręci. Pozdrawiam tych z sanepidu. Oby więcej takich porządnych ludzi w naszym kraju żyło (normalnych jak za komuny, gdzie nie było sprawy nie do załatwienia)
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!