niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Sanepid szuka dopalaczy. Skontroluje kluby i sklepy

Dodano: 20 grudnia 2010, 16:15

- W tym tygodniu rozpoczniemy wzmożone kontrole w klubach i sklepach, w których mogą być sprzedawane dopalacze – zapowiada Janusz Słodziński, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

To efekt sobotnich działań policji i sanepidu, którzy w sobotę zarekwirowali podejrzane automaty przy ul. Świętoduskiej.

- W automatach mogą znajdować się substancje odurzające. Sprawdzimy to teraz w lubelskim laboratorium – informuje Janusz Słodziński. Na wyniki badań możemy poczekać nawet kilka miesięcy. – Jeśli okaże się, że towar nie zawiera dopalaczy, wtedy zwrócimy go właścicielowi – wyjaśnia dyrektor. – Dla uzyskania pewności, skontrolujemy też sklepy i kluby w całym województwie – zapowiada.

Przypomnijmy. W sobotę lubelska policja i pracownicy sanepidu otrzymali sygnał, że w jednym z lokali przy ul. Świętoduskiej znajdują się automaty z podejrzaną substancją. Zabrali je i zdeponowali w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Urządzenia wyglądają jak automat, w którym można kupić zabawkę w zamykanej kulce. Dostępne są w całej Polsce. Dystrybutorem jest spółka Cyberfire Plus.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24