poniedziałek, 18 grudnia 2017 r.

Lublin

Sanepid zamknął firmę cateringową "Rejs"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2011, 16:11

 (Archiwum)
(Archiwum)

Zostawili naleśniki i uciekli. Tak zdaniem sanepidu zachowali się pracownicy lubelskiej firmy cateringowej "Rejs”, gdy zobaczyli, że czeka ich kontrola. Właścicielka wszystkiemu zaprzecza, ale firma została zamknięta.

Inspektorzy wpadli na trop, gdy kontrolowali punkt wydawania posiłków w szkole muzycznej w Lublinie.

Działał nielegalnie, a do tego nie miał odpowiedniego wyposażenia. Inspektorzy pojechali więc do siedziby firmy przy al. Kraśnickiej, czyli tam, gdzie jedzenie było przygotowywane.

– Pracownicy stamtąd uciekli, zostawiając rozgrzane naleśniki i sosy. Nikt nie chciał rozmawiać – relacjonuje Paweł Policzkiewicz, szef lubelskiego sanepidu.

W pomieszczeniu trwał właśnie remont. – Panował brud, bałagan, było pełno kurzu – mówi Paweł Policzkiewicz. – Posiłki były przygotowywane niezgodnie z przepisami – dodaje.

Sprzęt używany przez firmę był brudny, a w chłodziarkach inspektorzy znaleźli przeterminowaną żywność. W pomieszczeniu wisiał zakaz palenia, ale pracownikom najwidoczniej nie przeszkadzał w zaspokajaniu nałogu. Inspektorzy znaleźli tam papierosy i popiół.

Sanepid zamknął firmę, ale okazało się, że posiłki dostarczała nie tylko do szkoły muzycznej, ale do dziewięciu takich placówek w mieście. Inspektorzy nie chcą jednak ujawnić, do których.

Właścicielka firmy wszystkiemu zaprzecza. Nie chce jednak ujawnić swojego nazwiska. – W dniu kontroli byłam w Warszawie – tłumaczy. – To nieprawda, że pracownicy uciekli z firmy. Po prostu skończyli już pracę, posprzątali i wyszli. Nie został nikt, kto był upoważniony do podpisania protokołu kontroli – przekonuje.

Firma zapewnia, że niedługo znowu zacznie działać. – Inspektorzy znaleźli niedociągnięcia, ale są niewielkie i zdążymy usunąć je w ciągu weekendu – mówi właścicielka. – Na poniedziałek jestem umówiona na wizytę w sanepidzie – dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zuza
abc
zuza
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zuza
zuza (9 kwietnia 2011 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='abc' timestamp='1302354249' post='461782']
@zuza - pani ma podpisane umowy i jej to rybka,
jedzenie ma być zrobione i dostarczone do szkół.

Lepiej żeby się ktoś w porę taką placówką zajął,
skontrolował i zamknął jeśli jest taka potrzeba.
Taki artykuł to też jest dobry bodziec by ruszyć
cztery litery i zmierzać ku poprawie jakości ;>
[/quote]
może i masz racje ale ja kiedyś tam pracowałam i nie przypominam sobie zeby kazała gotować z przeterminowanych produktów zawsze pilnowała wszystkiego i pamiętam ją z dobrej strony wiesz jestem chyba w szoku i może do niej zadzwonię
Rozwiń
abc
abc (9 kwietnia 2011 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@zuza - pani ma podpisane umowy i jej to rybka,
jedzenie ma być zrobione i dostarczone do szkół.

Lepiej żeby się ktoś w porę taką placówką zajął,
skontrolował i zamknął jeśli jest taka potrzeba.
Taki artykuł to też jest dobry bodziec by ruszyć
cztery litery i zmierzać ku poprawie jakości ;>
Rozwiń
zuza
zuza (9 kwietnia 2011 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
skoro w poniedziałek ma być u nich sanepid i będą mogli dalej prowadzić ten catering to by oznaczało że nie jest tak z nimi zle może i rzeczywiście prasa troche przesadziła przecież pani która ten interes prowadzi nie może sobie pozwolić na takie uchybienia myśle że nie jest aż taka głupia oczywiście jej nie bronie to jest tylko moje zdanie
Rozwiń
morton
morton (9 kwietnia 2011 o 14:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Stefan' timestamp='1302341747' post='461708']
A co w tym smieszego?! Dzieci czy mlodziez to nie pasibrzuchy liczace tylko zera na koncie i nie porzebuja jesc nie wiadomo czego. Skoro obok jest wybor za 4,80 to chyba lekka roznia? Jakbys pomyslal, bo chyba sam masz tym problemy to przy cenie 6-7,5 a 4,80 to co 5 obia jest za darmo. Proponuje wracac do szkoly na matematyke.
[/quote]

Panu, Panie Stefanie, proponuję użyć mózgu (zakładam, że Pan go posiada)i zastanowić się na następującycm zadaniem matematycznym: na cenę obiadu składają się koszty składników oraz przygotowania (łącznie z zarobkami kogoś, kto gotuje, dowozi itd.). Biorąc pod uwagę to wszystko cena 4,80 zł za obiad dwudaniowy śmierdzi kantem na odległość. Ale skoro Pana logika jest taka, że aby się tanio nażreć, to smacznego.
Rozwiń
Dorota
Dorota (9 kwietnia 2011 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Agi
Skoro chodziłaś do tej szkoły to sama wiesz że do niej trafiają dzieci utalentowane.
Na brak talentu nic się nie poradzi.........., wnioskuję że trochę Ci żal, ale nie możesz obrażać innych.
Szkoła i RR trochę zawiniła nie kontolując rejsu.
Wczoraj dzieci dostały obiad ale już z innej firmy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!