środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Sanepid zamknął Koziołka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2008, 19:07
Autor: (tom)

Brudne podłogi, ściany, stoiska z wędlinami czy przeterminowane produkty. To tylko niektóre nieprawidłowości wykryte przez Sanepid w "Koziołku" przy Lipowej w Lublinie.

Lista zarzutów jest bardzo długa. Na półkach w sklepie i w magazynie inspektorzy znaleźli przeterminowane produkty: głównie mięso, wędliny i mrożonki.

- Wszystkie te nieprawidłowości potwierdzają że, personel nie posiada niezbędnej wiedzy z zakresu podstaw higieny - mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego Sanepidu.

Decyzja o zamknięciu została wręczona dzisiaj w późnych godzinach popołudniowych kierownikowi sklepu, który musi zapłacić 500 zł mandatu.

Inspektorzy Sanepidu odwiedzili sklep na życzenie kierownictwa. Kontrola miała być przeprowadzona w celu wydania opinii na wydanie koncesji na sprzedaż alkoholu.

Kiedy sklep zostanie ponownie otwarty - tego nie wiadomo.

Decyzja Sanepidu o unieruchomieniu \"Koziołka\"

Sklep spożywczy ,,Koziołek” Nr 317 LSS ,,Społem” Lublin ul. Lipowa 2

Stoisko sprzedaży wędlin, mięsa, drobiu, wyrobów garmażeryjnych, sałatek, surówek, przetworów rybnych utrzymane bardzo brudno, ściany, podłoga z resztkami produktów. Stanowisko dzielenia mięsa usytuowane przy kaloryferze na którym składowane są brudne ścierki do mycia podłogi.

Pień do dzielenia mięsa utrzymany brudno, przykryty papierem, sprzęt do dzielenia mięsa pokryty tłustą warstwą, utrzymany brudno. Szafki pomocnicze wewnątrz i zewnątrz utrzymane brudno, na półkach brudne, tłuste plamy, przechowywane opakowania oraz inne zbędne przedmioty(odzież ochronna personelu, w pojemniku gwoździe. Obudowa zlewozmywaka brudna w złym stanie sanitarno-technicznym- częściowo uszkodzona Komory chłodnicze utrzymane bardzo brudno, na uszczelkach i blaszanych ścianach wewnętrznych ślady pleśni, powierzchnia trudna do utrzymania w czystości , ubytki blachy na progach. Zamrażarki utrzymane brudno, nadmiernie oszronione, szyby zawilgocone brudne.

Brak w nich zachowanej segregacji przechowywanych środków spożywczych. W zamrażarce z rybami składowane w czarnym, nieposiadającym stosownego atestu worku pieczywo.

W chłodni w pojemniku stwierdzono przechowywanie mięsa będącego w stanie częściowego rozmrażania, co może świadczyć o ponownym wprowadzaniu mięsa do obrotu handlowego.

Stanowisko obróbki wstępnej kurczaka z przeznaczeniem na rożen utrzymane brudno, zlewozmywak dwukomorowy brudny ,w jednej z komór przechowywany sprzęt pomocniczy przeznaczony do mycia i czysty. Przy zlewozmywaku gromadzone opakowania po dostawie kurczaka i sprzęt porządkowy (wiadra, miotła, pojemnik na śmieci). Wyczuwalny nieprzyjemny zapach wydobywający się ze zlewozmywaka po spuszczeniu wody. Dozowniki na środki myjące przy zlewozmywaku do mycia drobiu bardzo brudne.

Stoisko sprzedaży: lady handlowe i obudowy zewnętrzne urządzeń chłodniczych utrzymane brudno z resztkami przyklejonych etykiet/cen. Sprzęt na stoisku (wagi, kasy, krajalnice) utrzymany w złym stanie higienicznym.

W obrocie handlowym i w pomieszczeniu magazynowym stwierdzono środki spożywcze po upływie terminu przydatności do spożycia (głównie wędliny), jak również zamrożone produkty (mięso, wędliny) nieoznakowane.
Brak do wglądu wymaganej procedury wycofania z obrotu środków spożywczych niewłaściwej jakości zdrowotnej, a tym samym kontroli wewnętrznej w tym obszarze. Stwierdzony stan potwierdza iż, personel nie posiada niezbędnej wiedzy z zakresu podstaw higieny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
daro
mariusz
zakłopotana
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

daro
daro (6 kwietnia 2011 o 22:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak zglosic skare na placowke szkolna ktora lamie przepisy
Rozwiń
mariusz
mariusz (27 sierpnia 2010 o 00:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oczywiście,że podaje ma prośbę kontrolowanego... ja w ten sposób dorwałem gościa który na mnie donosił...
Rozwiń
zakłopotana
zakłopotana (14 sierpnia 2009 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czasowy napisał:
Nadzór bieżący nad obiektami, w tym gastronomicznymi, sprawują powiatowe stacje.Ich wykaz dostępny jest na stronach internetowych.Skargę,czy też interwencję można zgłosić pisemnie,telefonicznie,czy też axem lub drogą mailową.W celu uniknięcia bezprzedmiotowej kontroli wskazane jest podanie swych danych,tj.nazwisko,czy adres,aby po owej kontroli inspekcja mogła powiadowić o jej wynikach.Należy pamętać,że każada kontrola wiąże się z kosztami,idącymi z naszych podatków,więc nie czas na żarty.Wiemy dobrze jak często żartownisie dzwonią z informacją o podłożonej bombie.W 95% jest to nieprawda,co nas jako podatników oburza...Tak jest i w przypadku skarg do inspekcji.Niestety często funkcjonariusze publiczni wykorzystywanie są do załatwiania spraw prywatnych...Co za zarzutu osoby o nicu:szef.Powiadamianie o kontroli stałych obiektów ma na celu wykluczenie ewentualnej nieobecności osoby upoważnionej...

Złożyłam skarge na pewien Pub. sanepid go dziś sprawdzil. mam pytanie czy sanepid podaje nazwiska kto skarge złożył? prosze o szybk ą odpowiedź
Rozwiń
mieszkaniec sąsiedniej uli
mieszkaniec sąsiedniej uli (17 listopada 2008 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zawsze byłem przekonany,że Społem to ostatni bastion polskości w handlu.na pierwszy rzut oka czysto i w miare tanio>okazuje sie ,że z ta czystością jest jednak względnie>Obserwowałem nieraz panie które ładnie wyglądały,paznokcie długie,liczne ozdóbki,w miarę schludny makijaż>ale jakas woń korygowała pierwsze wrażenie a gdy z bliska spojrzłem na te "eleganckie szpony' to dostrzegałem obwódki brudu za paznokciami.Gdy w wystrzałowych szpilach takie panie paradowały po deptaku,parkiecie,niestetyty obraz przycmiewały brudne pięty bynajmniej nie z ulicznego kurzu.jeśli w sklepach są takie panienki co myją się od świeta,powierzchownie,a brudy zamiatają pod ladę to zgroza>Zadne BHP nie nauczy tych pracowników higieny,która prawie wysysa sie z mlekiem matki.Nic nie dadzą 400 zł mandaty-smiesznie małe.Trzeba walczyć o czystość i tym górowac na siecią marktów typu Tesco ,Lidl,Real.Koziołku weź sie do roboty -bo przestaniemy kupować u BRUDASÓW,również mężczyzn,by nie posądzono mnie o antyfeminizm....
Rozwiń
szef
szef (15 listopada 2008 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin > Nowy szef wojewódzkiego sanepidu

Poczytajcie to forum.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!