czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Sąsiedzi wielkiej budowy z ul. Smorawińskiego ciągle protestują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2009, 17:22
Autor: Anna Hereta

Komitet sprzeciwiający się budowie Izby Skarbowej przy ul. Smorawińskiego zorganizował wczoraj spotkanie. Chodziło o nadużycia w wyborze lokalizacji.
Budowa potężnych biurowców Izby Skarbowej trwa od połowy kwietnia br.

Mieszkańcy bloków sąsiadujących z inwestycją od pierwszych dni sprzeciwiali się budowie. Twierdzili, że o inwestycji nie zostali poinformowani. Najbardziej nie podobało im się to, że budynki powstaną blisko balkonów i okien ich mieszkań.

- Po dwóch miesiącach naszych rozmów i negocjacji z inwestorem i zarządem spółdzielni mamy pewność, że nasze podejrzenia są słuszne - mówi Krzysztof Woch, mieszkaniec ul. Młodej Polski z komitetu protestacyjnego. I dodaje, że zgoda na budowę została wydana z naruszeniem wszelkich przepisów.

- Prowadzone było przez Urząd Miasta postępowanie o odstępstwa od wymogów w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - tłumaczy Woch. I dodaje, że o tym fakcie nie zostały powiadomione strony zainteresowane, czyli spółdzielnia i mieszkańcy bloków przy ul. Młodej Polski.

Decyzję o odległości pomiędzy istniejącymi a nowo powstałymi budynkami wydał były minister infrastruktury Marek Pol, zmniejszając ją z 16 metrów do 6,5. Jak wyjaśnia Woch, minister zachował się sprytnie, bo zaznaczył, że jego decyzja nie podlega zaskarżeniu.

- Pod tą decyzją podpisał się ówczesny prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski - mówi Woch. O udzielonej zgodzie mieszkańcy dowiedzieli się 27 maja br. z pisma Urzędu Miasta.

Urząd Miasta twierdzi, że uchwalenie planu nastąpiło zgodnie z wymaganą procedurą formalnoprawną. - Staramy się o spotkanie z prezydentem miasta, bo czas biegnie, a ten konflikt narasta - tłumaczy Zdzisław Krupiński, z komitetu protestacyjnego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ZEBRA
~patriotazlublina~
Jazkotkiem
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ZEBRA
ZEBRA (4 lipca 2009 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A CO SIĘ DZIWIĆ?

CI LUDZIE TO KARGUL I PAWLAK - [size=2]"SAMI SWOI"[/size]

TV też była, film nakręcili.
Rozwiń
~patriotazlublina~
~patriotazlublina~ (4 lipca 2009 o 01:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NA TAKIM PIENIACTWIE, NAIWNOŚCI LUDZI, EMOCJACH, PODPUSZCZANIU I ANTAGONIZMACH BUDOWAŁ SWÓJ WIZERUNEK POLITYCZNY ANDRZEJ LEPER I SAMOOBRONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podobnie jest w tym wypadku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od 2001 roku wiadomo było, co jest planowane na tych terenach i dla kogo zarezerwowane są te parcele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sprawdź sam redaktorku m.in. w archiwum Dziennika Wsch. i innych lokalnych tytułach, które otrzymujecie i archiwizujecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jaki masz dziennikarzu prywatny interes w podburzaniu ludzi i blokowaniu kolejnej inwestycji w mieście? TO STRONNICZOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziwne jest też "udawanie głupa" - ja nie wiedziałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. W tych wieżowcach mieszka kilkaset osób i nikt nigdy nie czytał prasy, ani nie oglądał Panoramy lubelskiej? ANALFABECI? GŁUSI I NIEWIDOMI?
A MOŻE SAMI deb***E, KTÓRZY NIE ROZUMIEJĄ O CZYM MOWA?
2. W tych budynkach mieszka wielu społeczników (jak widać po proteście), więc dlaczego przez te lata nikt nie protestował na zebraniach
mieszkańców, spółdzielni itd., która informowała o zamierzeniach i planach inwestora!!!!!!!!!!!!!!!!! POZAMYKALI DRZWI PRZED NIMI?
A MOŻE ZAKNEBLOWALI IM USTA?
3. Wszelkie konsultacje były przeprowadzane przed uprawomocnieniem się decyzji o budowie. Właśnie wtedy można było oglądać projekt i składać
wnioski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W PUBLICZNYCH MEDIACH SAME ZACHWYTY - WRESZCIE POWSTANIE URZĄD SKARBOWY NA
CZECHOWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SAM CZYTAŁEM O TYM W PRASIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE WTEDY BYLI CI SAMOZWAŃCZY
SPOŁECZNICY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiele tutaj znaków zapytania na niekorzyść tych "krzykaczy"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE TO NIE JEST WYJĄTEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mieszkańcy ul.Domeyki domagają się zamknięcia Toru Kartingowego - BO IM PRZESZKADZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KOLEJNA HIPOKRYZJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oni wprowadzali się tam - bo mieszkanie tanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z pełna świadomością co jest w sąsiedztwie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Miasto teraz im ulega - pewnie stracimy kolejny obiekt sportowy,
po niedawnym kapitalnym remoncie - w chwili obecnej o najwyższym standardzie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO KURIOZUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIEDŁUGO BĘDĄ ZAMYKALI ULICE - BO MIESZKAŃCOM "NIE PASUJE" LUB ZAKŁADY PRACY "BO WIDOK ZA OKNEM NIEZADOWALAJĄCY"...
NIECH ŻYJE ZAŚCIANKOWOŚĆ I GMINNE ROZUMOWANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIECH ZWYCIĘŻA EGOIZM I KRÓTKOWZROCZNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Jazkotkiem
Jazkotkiem (3 lipca 2009 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Jak wyjaśnia Woch, minister zachował się sprytnie, bo zaznaczył, że jego decyzja nie podlega zaskarżeniu."

jest coś takiego jak min. kodeks postępowania administracyjnego? I to że decyzja nie podlega zaskarżeniu to nie jest kwestia sprytu tylko przepisów procedur.
I pierwszy raz pisze komentarz, i widzę że program poprawia literówki i błędy, więc wystarczy odrobina schludności i można nie kaleczyć języka.
Rozwiń
okr
okr (3 lipca 2009 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jednego z tych gości pamiętam sprzed lat jak latał z aparatem po kościołach i robił zdjęcia pierwszych komunii, Jednocześnie księża restrykcyjnie zabraniali fotografować uroczystości rodzinom. To pewnie tam wyszkolił się w prawie, wszak twierdzi, że zgoda na budowę została wydana z naruszeniem wszelkich praw. Z pewnością nauczył się nie tylko tego, bo artykuł jest zdecydowanie tendencyjny.
W związu z tym mam pytania do autorki artykułu i myślę, że dostanę na nie rzetelne odpowiedzi.
1. W związku z tym, że sprawa jest publiczna i zawiązał się komitet protestacyjny który musiał się zebrać, coś ustalić, przynajmniej się policzyć aby mieć świadomość w jakiej sile występuje i kogo reprezentuje, pytanie brzmi:
- Czy widziała Pani protokół z takiego zebrania bądz zebrań, a jak widziała Pani to kiedy ?
- Czy widziała Pani dokument /pełnomocnictwo na piśmie/ owego komitetu do reprezentowania go przez w/w panów, a jak widziała to kiedy ?
- Z jakiego powodu nie uwzględniła Pani w artykule stanowiska drugiej strony konfliktu.
- Dlaczego nie otrzymałem informacji, jakie będą utracone korzyści miasta/ a więc nas wszystkich/ w momencie zablokowania inwestycji. Chodzi o podatek PIT od kilkuset pracujących tam osób, jak również podatek od nieruchomości od powierzchni biurowych?
- Dlaczego nie otrzymałem informacji, jakie będą skutki zablokowania tej inwestycji dla rynku pracy firm budujących . Ile osób może stracić pracę w firmach wykonawczych i ile będą kosztować nas zasiłki dla bezrobotnych ? I o ile zmniejszy się obrót lubelskich firm dostarczających materiały na tę budowę i ile osób będą one w związku z tym musiały zwolnić pracowników? Skutki jak wyżej.
Już nie raz zdarzało się w tym mieście, że grupa krzykaczy, bądz grupa interesów wsparta przez nierzetelnych lub dyspozycyjnych jak się wydaje dziennikarzy zablokowała jakąś inicjatywę, a koszty ponosimy my mieszkańcy tego miasta.
Wspomnę tu choćby o bezmyślnym zlikwidowaniu giełdy samochodowej w Lublinie ok. 10 lat temu. Przy utraconych dochodach ok 1 mln złotych rocznie daje to kwotę ok. 10 mln złotych. Kto nam zwróci te pieniądze?
Czytelnicy na pewno znają wiele tego rodzaju przykładów.
Rozwiń
korekta
korekta (2 lipca 2009 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Smorawińskiego to aleja, nie ulica.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!