Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lipca 2012 r.
19:46
Edytuj ten wpis

Sędzia, który jechał po pijanemu wreszcie przyszedł na przesłuchanie

Autor: Zdjęcie autora er
0 13 A A
Sędzia nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień (Archiwum)
Sędzia nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień (Archiwum)

Sędzia w stanie spoczynku Włodzimierz K. dobrowolnie zgłosił się na przesłuchanie. Ale zrobił to dopiero wtedy, gdy zawisła nad nim groźba doprowadzenia siłą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Włodzimierz K. pełnił w lubelskim wymiarze sprawiedliwości eksponowane funkcje. Był prezesem Sądu Rejonowego w Kraśniku, zastępcą prezesa Sądu Wojewódzkiego w Lublinie.

W 2009 roku orzekał w wydziale cywilnym i wtedy właśnie wpadł w kłopoty. Jechał pod prąd jednokierunkową ulicą w Kraśniku. Policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu.

Prawnik nie chciał dmuchnąć w alkomat. Jak wynika z relacji funkcjonariuszy, był wobec nich agresywny. Ubliżał im, a jednego z policjantów uderzył w głowę. Badanie krwi pokazało, że sędzia był kompletnie pijany – miał 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Niedługo po wpadce Włodzimierz K. przeszedł w stan spoczynku. Otrzymuje sędziowską emeryturę. Jeśli zostanie skazany, może się z pieniędzmi pożegnać.
Prokuratura Rejonowa w Kraśniku najpierw doprowadziła do uchylenia mu immunitetu. Postawić mu zarzuty starała się przez blisko półtora roku. Ale sędzia nie stawiał się na przesłuchania, wysyłał zwolnienia lekarskie. W końcu śledczy wystąpili o zgodę na jego zatrzymanie. Sąd dyscyplinarny wydał ją w maju.

Prokuratura miała wysłać po sędziego policjantów jeszcze w tym miesiącu. Tymczasem Włodzimierz K. sam zadzwonił do śledczych. Zapytał, kiedy może stawić się na przesłuchanie. Przyszedł pod koniec ubiegłego tygodnia. Usłyszał zarzut jazdy po pijanemu i naruszenia nietykalności policjanta. Wizyta sędziego w prokuraturze była krótka.

– Nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień – mówi Małgorzata Samoń, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kraśniku.

Potem sędzia wrócił do domu. Prokuratura planuje zakończyć śledztwo do końca sierpnia. Nie wiadomo, czy jej się to uda. Włodzimierz K. może składać wnioski dowodowe, musi również odebrać zawiadomienie o tym, że może zapoznać się z aktami.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jola / 16 sierpnia 2012 o 21:17
Nazwijmy sprawę po imieniu ! Przestępca w todze ? A kolecie ciągle kąbinują jak kolegę wykręcić z kłopotów !
Avatar
Barbara Ubryk / 13 lipca 2012 o 15:55
Sędzia to elta nrodu.Jaki naród taka i elita.Obecnie czynni zawodowo w okręgu lubelskim wcale nie są od niego lepsi a czasami wręcz nawet gorsi.
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 10:29
kolejna ofiara silnie uzależniającego narkotyku akceptowanego przez "Państwo" ze wzgledu na wysokie dochody z akcyzy. A był takim 'surowym' sędzią.
Avatar
Kowalski / 12 lipca 2012 o 10:08
[quote name='just' timestamp='1342040370' post='648057']
sprawa bardzo rozwojowa , będę śledził rozwój bardzo wnikliwie , interesuje mnie szczególnie finał , ufam że w Polsce wszyscy jestśmy równi wobec prawa
[/quote]
Oczywiście, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.

Ale niektórzy są równiejsi. Trzeba to zaakceptować to się uniknie wielu rozczarowań w życiu...
Avatar
Ob / 12 lipca 2012 o 09:51
Mafia miewa się dobrze i nic mu nie zrobią.

[url="http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12113610,Prokurator_zadal_seksu_za_umorzenie_sledztw_od_19.html?lokale=lublin"]http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12113610,Prokurator_zadal_seksu_za_umorzenie_sledztw_od_19.html?lokale=lublin[/url]
Avatar
gość / 12 lipca 2012 o 09:13
Skoro był napruty jak szpak to nic dziwnego że się nie przyznaje, bo raczej nie pamięta zdarzenia.
Avatar
Kaz. / 12 lipca 2012 o 00:17
"Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie".
Avatar
Julek / 12 lipca 2012 o 00:05
Zamknąć Śmiecia w areszcie i po kłopocie ! I wezwania odbierze w terminie i opiekę medyczną będzie miał zapewniąną a może i szlif odbytu przy okazji. Same atrakcje na niego czekają. Ale taka gadanina jest dla pospólstwa bo wiadomo, że kolesie swego nie skrzywdzą. Wszyscy jedną maścią smarowani !
Avatar
Maniek / 12 lipca 2012 o 00:01
[quote name='just' timestamp='1342040370' post='648057']
sprawa bardzo rozwojowa , będę śledził rozwój bardzo wnikliwie , interesuje mnie szczególnie finał , ufam że w Polsce wszyscy jestśmy równi wobec prawa
[/quote]
Żyj dalej w tym przekonaniu. Ja zawsze uważałem, że najgorsi przestępcy w togi się poubierali i są bezkarni !
Avatar
temida ponad prawem / 11 lipca 2012 o 23:06
Po "sędziego" nie zamówiono KARETY miał prawo poczuć się urażony ....
Avatar
Jola / 16 sierpnia 2012 o 21:17
Nazwijmy sprawę po imieniu ! Przestępca w todze ? A kolecie ciągle kąbinują jak kolegę wykręcić z kłopotów !
Avatar
Barbara Ubryk / 13 lipca 2012 o 15:55
Sędzia to elta nrodu.Jaki naród taka i elita.Obecnie czynni zawodowo w okręgu lubelskim wcale nie są od niego lepsi a czasami wręcz nawet gorsi.
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 10:29
kolejna ofiara silnie uzależniającego narkotyku akceptowanego przez "Państwo" ze wzgledu na wysokie dochody z akcyzy. A był takim 'surowym' sędzią.
Avatar
Kowalski / 12 lipca 2012 o 10:08
[quote name='just' timestamp='1342040370' post='648057']
sprawa bardzo rozwojowa , będę śledził rozwój bardzo wnikliwie , interesuje mnie szczególnie finał , ufam że w Polsce wszyscy jestśmy równi wobec prawa
[/quote]
Oczywiście, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.

Ale niektórzy są równiejsi. Trzeba to zaakceptować to się uniknie wielu rozczarowań w życiu...
Avatar
Ob / 12 lipca 2012 o 09:51
Mafia miewa się dobrze i nic mu nie zrobią.

[url="http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12113610,Prokurator_zadal_seksu_za_umorzenie_sledztw_od_19.html?lokale=lublin"]http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12113610,Prokurator_zadal_seksu_za_umorzenie_sledztw_od_19.html?lokale=lublin[/url]
Avatar
gość / 12 lipca 2012 o 09:13
Skoro był napruty jak szpak to nic dziwnego że się nie przyznaje, bo raczej nie pamięta zdarzenia.
Avatar
Kaz. / 12 lipca 2012 o 00:17
"Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie".
Avatar
Julek / 12 lipca 2012 o 00:05
Zamknąć Śmiecia w areszcie i po kłopocie ! I wezwania odbierze w terminie i opiekę medyczną będzie miał zapewniąną a może i szlif odbytu przy okazji. Same atrakcje na niego czekają. Ale taka gadanina jest dla pospólstwa bo wiadomo, że kolesie swego nie skrzywdzą. Wszyscy jedną maścią smarowani !
Avatar
Maniek / 12 lipca 2012 o 00:01
[quote name='just' timestamp='1342040370' post='648057']
sprawa bardzo rozwojowa , będę śledził rozwój bardzo wnikliwie , interesuje mnie szczególnie finał , ufam że w Polsce wszyscy jestśmy równi wobec prawa
[/quote]
Żyj dalej w tym przekonaniu. Ja zawsze uważałem, że najgorsi przestępcy w togi się poubierali i są bezkarni !
Avatar
temida ponad prawem / 11 lipca 2012 o 23:06
Po "sędziego" nie zamówiono KARETY miał prawo poczuć się urażony ....
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 3 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 21 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!