środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Sejmik rozdał pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2003, 21:07

Edward Wojtas, były marszałek Lubelszczyzny, który tę funkcję sprawował zaledwie przez miesiąc, otrzyma pensję w wysokości 10430 zł i drugie tyle z tytułu odprawy.

Tak ustalili radni Sejmiku Wojewódzkiego podczas wczorajszej sesji. O zarobkach i odprawach uchylonego przez wojewodę zarządu pisaliśmy w minioną sobotę. Jego członkowie: Edward Wojtas, Stanisław Duszak, Stanisław Gogacz, Ignacy Czeżyk i Jerzy Chróścikowski otrzymają miesięczne pobory, a następnie odprawę w tej samej wysokości. Łącznie jest to niemal 100 tys. zł, czyli od 18 do 20 tys. na głowę. Wicemarszałkom i członkom zarządu pensje określa marszałek. Gogacz dostał 9,4 tys. zł brutto, a Duszak, Chróścikowski i Czeżyk - po 9,1 tys. zł brutto. I tyle samo otrzymają odprawy.
Jeszcze do wczoraj nie było wiadomo, ile weźmie Wojtas. Zarobki marszałka uchwalają bowiem radni. I zrobili to właśnie podczas poniedziałkowej sesji.
I tak na pensję marszałka złoży się 5200 zł wynagrodzenia zasadniczego, 2130 zł dodatku funkcyjnego, 1040 zł dodatku za wieloletnią pracę i 2060 zł dodatku specjalnego. Tyle też będzie zarabiać nowy marszałek Henryk Makarewicz z PSL.
W czasie trwania sesji konferencję prasową zwołał poseł Zdzisław Podkański z PSL. Zarzucił na niej obu nowym wicemarszałkom - Piotrowi Włochowi i Mirosławowi Złomańcowi (obaj SLD) - że wzięli wysokie odprawy (po 15,2 tys. zł - red.). A - jak podkreślił poseł - obaj wicemarszałkowie pełnili te funkcje w poprzedniej kadencji i mieli zaledwie miesięczną przerwę w pracy w Zarządzie Województwa.
- Zwróciliśmy się wspólnie z Piotrem Włochem do poprzedniego zarządu o wstrzymanie wypłaty odpraw - twierdzi Mirosław Złomaniec. - Nasze podania zostały jednak odrzucone.
Wicemarszałek dodał, że nie wie, czy te pieniądze są już na jego koncie i czy je zwróci. Zastanowi się także, czy przekazać je na cele społeczne.
Jan Biss, zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Kontroli Urzędu Marszałkowskiego potwierdza, że pieniądze wysłano na konta. - Teraz prawnicy będą się wypowiadać, czy odprawy mają być zwrócone - dodaje.
Poseł Podkański zarzucił także marszałkowi Henrykowi Makarewiczowi, że planuje zwolnienia w urzędzie i jednostkach podległych pod pozorem reorganizacji urzędu. Dodał, że o przyznaniu Samoobronie 30 proc. etatów poinformował sam Makarewicz.
- To bzdura - zaprzecza marszałek.
- Nic takiego nie mówiłem. Reorganizacja będzie w związku z nowymi zadaniami. (osta)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!