środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Skarga na Hiszpanów

Dodano: 30 maja 2003, 20:20

Lubelskie firmy, które czują się oszukane przez European City Guide z Hiszpanii złożyły wczoraj skargę do lubelskiej delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd jeszcze nie wie czy będzie w stanie im pomóc, ale radzi, żeby sprawy nie lekceważyć.

O sprawie szeroko pisaliśmy przed dwoma dniami. Hiszpańska firma rozesłała do lubelskich firm ankiety w języku angielskim, które okazały się umową na usługi reklamowe. Ci, co je nieopatrznie podpisali, w zamian za umieszczenie nazwy swojej firmy na stronie internetowej i w katalogu, otrzymali do zapłaty rachunek na ponad 800 euro. Tak ma być przez trzy lata.
– Hiszpańska firma wciąż przysyła do nas rachunki z żądaniem płatności, nawet jeśli zrezygnowaliśmy z jej usług – mówi Jerzy Batyra, który stał się mimowolnym klientem ECG.
Umowę z hiszpańską firmą podpisało co najmniej kilkudziesięciu lubelskich przedsiębiorców. Niektórzy w ogóle nie przejmują się wezwaniami do zapłaty i wrzucają je do kosza.
Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK radzi jednak, żeby sprawy nie lekceważyć. – Należy listem poleconym wysłać rezygnację z usług firmy – mówi.(dj)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24