sobota, 18 listopada 2017 r.

Lublin

Skarżą się na wysokie dopłaty za ogrzewanie. Spółdzielnia odpiera zarzuty

Dodano: 26 września 2017, 15:33

Lokatorzy nie wierzą odczytom z podzielnika
Lokatorzy nie wierzą odczytom z podzielnika (fot. Grzegorz Rekiel )

Na wysokość rozliczeń za sezon grzewczy skarży się część mieszkańców bloku przy ul. Kruczkowskiego w Lublinie. Budynek należy do PSM „Kolejarz”, która odpiera zarzuty.

PSM „Kolejarz” rozlicza mieszkańców na podstawie odczytów z elektronicznych podzielników zainstalowanych w pomieszczeniach. Wskazania budzą wątpliwości części z nich. Jeden z lokatorów skontaktował się z naszą redakcją.

– Z rodziną oszczędzamy na ogrzewaniu, ale musimy dopłacić ponad 230 złotych za sezon. Nie wierzę tym odczytom – przyznaje. – Muszę dopłacić ponad 600 złotych, chociaż mieszkam sama i rzadko odkręcam kaloryfery. Wielu lokatorów jest w podobnej sytuacji – dodaje inna lokatorka.

Władze spółdzielni nie zgadzają się z mieszkańcami. – Zarzuty o fałszowaniu odczytów są całkowicie bezpodstawne. Myślę, że wynikają one z niewiedzy, gdyż każdy mieszkaniec w każdej chwili może sam odczytać wielkość zarejestrowaną przez podzielnik i sprawdzić z wielkością podaną w rozliczeniu – ripostuje Witold Pawłowski, zastępca prezesa „Kolejarza”. – Takie zarzuty mogą się także brać z braku wiedzy o zasadzie działania zaworu termostatycznego, który steruje pracą grzejnika, jak również zasady działania podzielnika elektronicznego – dodaje.

Argumentacja prezesa nie przekonuje naszego rozmówcy. – Odczyty można zmanipulować – uważa.

Magda
Magda
ktoś
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Magda
Magda (24 października 2017 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli linki nie działają to proszę wpisać w wyszukiwarce YT: Główne nieprawidlowości w spółdzielni mieszkaniowej i Różnice pomiędzy licznikiem ciepła a podzielnikiem ciepła (podzielnik ogrzewania). Kanał: GTW i Partnerzy
Rozwiń
Magda
Magda (24 października 2017 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
polecam obejrzeć dwa krótkie filmy na yt dotyczące podzielników ciepła i nieprawidłowościach w sm: ***s://***youtube.com/watch?v=fy6tvbl1mvo&feature=youtu.be ***s://***youtube.com/watch?v=3hwzaiblcfk&feature=youtu.be
Rozwiń
ktoś
ktoś (4 października 2017 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawa jest jeszcze gorsza. Ile trzeba zapłacić za blok nie koniecznie wynika z tego ile zużyto ciepła a z tego ile zostało zakontraktowane w LPEC!
Rozwiń
yogi nie inżynier
yogi nie inżynier (4 października 2017 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj ,,inżynierze" chyba trzeba jeszcze raz powtórzyć studia.
Rozwiń
Piotr
Piotr (29 września 2017 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podzielniki nie są niczemu winne, dobrze naliczają jednostki. Winę ponoszą prawdopodobnie zawory termostatyczne zamontowane na grzejnikach. Niektóre zawory są tak skonstruowane, że nie można ich zakręcić całkowicie, bo mają ustawione minimum temperatury otoczenia, więc nawet zakręcenie ich przy otwartym oknie powoduje grzanie grzajników na maxa, do osiągnięcia temperatury minimalnej, np. ok 18st.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!