czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Skracają linię MPK, bo kierowcy zastawiają pętlę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2009, 14:35
Autor: (drs)

Przyjedzie, czy nie – zgadują ludzie czekający na „40” na pętli przy Chodźki. Część kierowców zawraca trzy przystanki wcześniej. – Pętlę blokują prywatne auta – tłumaczy MPK. Skąd kierowca z daleka wie, że pętla jest zablokowana – tego MPK już nie wie. Co na to miasto? – Skracamy trasę.

– We wtorek kolega mojego wnuka czekał na autobus na Chodźki. Kursu nie było – skarży się Józef Sikorski, nasz Czytelnik. – Po południu wnuk wracał z uczelni. Autobus dojechał tylko do ronda – dodaje. Sygnał brzmiał niewiarygodnie, ale sprawdzamy.

W środowy wieczór kierowca „czterdziestki” na ul. Szeligowskiego stwierdza, że na pętlę nie dojedzie i zawraca koło Telekomunikacji Polskiej.

Dzwonimy do informacji MPK i słyszymy, że wjazd w pętlę utrudniają roboty drogowe. – Krótkie autobusy nie mają problemów, ale długie stają w poprzek – mówi pracownik MPK, ale twierdzi, że tego dnia wszystkie wozy jadą do końca trasy.

Ale to nieprawda, bo autobus, który kilkanaście minut wcześniej skrócił kurs to... krótki jelcz.

Oficjalna wersja jest inna.

– Wjazd blokują parkujące tam samochody – wyjaśnia Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Skąd kierowca „40” trzy przystanki wcześniej wie, że wjazd na pętlę jest zastawiony? – Oczywiście tego nie wie.

Nadzór nad pracą MPK od stycznia sprawuje Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM). – Jeśli kierowca zawraca wcześniej to jest to niewykonanie kursu, za co możemy naliczyć MPK karę – mówi Lech Pudło, p.o. dyrektor ZTM. – Zbadamy tę sprawę.

Chwilę później pojawia się inna wersja. – Jest uzgodnione z MPK, że w razie problemów kierowca może skrócić trasę – wyjaśnia Anna Kamińska-Smarzewska z ZTM. – Skąd pasażer ma wiedzieć, czy autobus przyjedzie? Rozkład ich oszukuje. – Do tej pory nie mieliśmy skarg. Ale skoro jest taka sytuacja, to skrócimy trasę linii 40. Od poniedziałku.

Jeszcze w piątek obok pętli staną pracownicy MPK, którzy mają przeganiać parkujących. W środę Ratusz ma się głowić nad ułatwieniem autobusom wjazdu. MPK i ZTM mają się głowić nad wprowadzeniem na pętli ruchu jednokierunkowego. – I jest szansa, że w ciągu tygodnia „czterdziestka” wróci na Chodźki – dodaje Satke.

Z parkującymi kierowcami nikt nie daje sobie rady, bo teren pętli należy do Uniwersytetu Medycznego. – Dlatego ani policja ani Straż Miejska nie chce tam interweniować – twierdzi Andrzej Satke z MPK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Japolan
Japolan
~pasazer 40
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Japolan
Japolan (29 stycznia 2009 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~pasazer 40 napisał:
Widzę że u nas to tylko linie się skraca. Nie można przedłużyć trasy np na Paderewskiego. To tylko kilka przystanków

Akurat Paderewskiego nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż tam jedzie spod szpitali linia nr 26. Jesli w ogóle wydłużać na Czechów, to już raczej na Szymanowskiego.
Wydłużenie jest celowe, ale w takim kierunku, gdzie komunikacja miejska jest minimalna, albo żadna - najlepiej na ul. Dożynkową, lub do Elizówki.
Rozwiń
Japolan
Japolan (29 stycznia 2009 o 20:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=3]Niem trzeba skracać trasy linii nr 40![/size]
Wystarczy:
1. Z 40 zrobić linię z jedną pętlą (w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego). W okolicach szpitali jeździłaby w sposób ciągły (z ewentualnym dwłuższym postojem na 1 - 2 przystankach przesiadkowych).
albo
2. Trasę 40-tki można rzedłużyć w następujący sposób:
- od szpitali (w tym rejonie jest ich kilka) do Rogatki Lubertowskiej,
- Aleje Spółdzielczości Pracy,
- co drugi kurs można by kierować do:
- na ul. Dożynkową (tam w ogóle nie ma komunikacji miejskiej, a miejsc do zawracania jest dużo);
- Elizówki (pętla jest).
W tym przypadku wzmocnienie linii jednym autobusem spowodowałby, że w kierunku szpitali pasażerowie jeździliby także z północnych przedmieść Lublina.
Rozwiń
~pasazer 40
~pasazer 40 (29 stycznia 2009 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę że u nas to tylko linie się skraca. Nie można przedłużyć trasy np na Paderewskiego. To tylko kilka przystanków
Rozwiń
wer-o
wer-o (29 stycznia 2009 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję zamknąć Urząd Miejski a przynajmniej gabinet pana Wasilewskiego, żeby ludzie nie zawracali głowy urzędnikom duperelami!!! Panie Prezydencie niech pan nie dziękuje!!!!!!
Rozwiń
yurek55
yurek55 (29 stycznia 2009 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Straż dzisiaj zakładała blokady na K Leszczyńskiego gdzie piesi mogą sobie spokojnie przechodzić.ale tam stoi znak zakazu,i to był pretekst by troche pieniśdzy wyrwać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!