niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Skrzyżowanie Na Klinie będzie poprawione

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 stycznia 2009, 17:12

Mam kilka takich miejsc w mieście, przez które wyjątkowo nie lubię przejeżdżać - mówi pan Roman, taksówkarz z Lublina. - Rondo Na Klinie i jego okolice są w czołówce listy nieprzyjaznych kierowcom skrzyżowań.

Jest szansa, że to się zmieni. Choć nie szybko. - Mamy już pełną dokumentację techniczną - mówi Marek Mularczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta - W tym roku rozpoczniemy realizację inwestycji.

Prosty i bezpieczny wjazd z ronda w ul. Lubelskiego Lipca to jedno z najważniejszych zadań. Do tej pory kierowcy korzystają tam z tymczasowego łącznika przez ul. Żabią. Z uwagi na dziwaczne wytyczenia, droga ta szybko została ochrzczona przez kierowców saksofonem.

Zgodnie z nowym planem, zostanie on zlikwidowany. Powstanie nowy fragment Trasy Zielonej, prowadzący bezpośrednio do ronda Na Klinie. Samo rondo zostanie znacznie poszerzone.

Drogowcy zabiorą się też za sąsiednie arterie. Poszerzą ul. Fabryczną na odcinku od ronda do ul. Wolskiej. Jezdnia przesunie się w kierunku Gali. Powstanie też dodatkowy pas do skrętu w lewo w ul. Bronowicką.

- Podobne prace przeprowadzone zostaną na sąsiednich ulicach, biegnących do ronda - mówi Marek Młynarczyk.

Koszty przebudowy miały zamknąć się w 22 mln złotych. Niestety, przygotowanie inwestycji przekładano, a ceny rosły. Teraz wartość projektu szacuje się już na 37 mln. W przyszłym roku Ratusz chce wydać na ten cel 1,3 mln zł. Urzędnicy zapewniają, że choć kwota przewidziana na początek jest bardzo skromna, nie oznacza to, że z inwestycji nic nie będzie.

- Wszystko można zrealizować w dwa lata - zapewnia Mularczyk. - Myślę, że wiosną rozpiszemy pierwsze przetargi.

Na dziś mamy skromny budżet, więc nie możemy zabierać się od razu za przebudowę ronda i wszystkich ulic. Zaczniemy od mostu na Bystrzycy.

Powstanie nowa przeprawa, nieco wyższa i znacznie szersza. W jego sąsiedztwie drogowcy zaplanowali budowę dwóch kładek, dla pieszych i rowerzystów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
maja
epoka 21
Fang
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

maja
maja (2 stycznia 2009 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najgłupsze jest skrzyżowanie właśnie Plac Bychawski-Krochmalna-Trasa Zielona. Ale inżynieria ruchu w Lublinie ma jeszcze "mądrzejsze" dzieła, że tylko płakać: przebudowana Kunickiego - TERAZ KOSZMAR - jeden pas, korki, dla obcego kierowcy nie do pojęcia. Albo wyjazd z Mickiewicza w stronę Abramowic - nie dość że korek stoi do mostu na CZerniejówce to nie da się skręcić w lewo bo źle ustawione światła. A zobaczycie co się będzie działo gdy zamkną do remontu Fabryczną - Pawia i Wolska będą nieprzejezdne !!!
Rozwiń
epoka 21
epoka 21 (2 stycznia 2009 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gdzie krym a gdzie Rzym chodzi o most na Czerniejówce zwanej SEKWANA
Rozwiń
Fang
Fang (2 stycznia 2009 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do tej pory wszelkie podwyżki były usprawiedliwiane cenami ropy naftowej które faktycznie doszły do prawie 200$ za baryłkę.Dziś cena tego nośnika energii oscyluje wokół 40$.Ceny materiałów budowlanych maleją ,tylko w Lublinie nie i jeszcze rosną.Również kryzys powoduje że są większe moce przerobowe przedsiębiorstw co wykorzystywane jest np. w Warszawie gdzie za te same pieniądze sprzed kryzysu robi się dwa razy więcej.Inna sprawa to niekompetencja urzędników miejskich i załatwianie spraw nie kompleksowo .Stałe poprawki i modernizacje.Ile to razy trwały w tym miejscu prace?Ile zostało zmarnowane materiałów budowlanych,pracy ludzkiej, nie mówiąc o chaosie komunikacyjnym i utrudnieniach dla mieszkańców.Pseudo fachowcy jak nie potraficie to dajcie szanse innym.
Rozwiń
M
M (2 stycznia 2009 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
rondo nie jest tragiczne...tragiczny to jest przejazd w stronę 1 maja i dworca...jedna droga na wrost...przecież to nienormlane...tam się tworzą gigantyczne korki.Do krochmalnej wzdłu ż dworca powinny być co najmniej po 2 pasy.Od wielu słyszałem opowieści o tym starym domku stojącym na drodze..ale jest ustawa o wywłaszczeniach a dom musi mieć właściciela i do kogoś należeć...więc trzeba go zburzyć i zrobić conajmniej jeszcze 1 pas
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!