poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Skrzyżowanie oddaje pieniądze cmentarzowi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 kwietnia 2013, 18:38
Autor: Dominik Smaga

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Miasto obcina o 3 mln zł kwotę przeznaczoną m.in. na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności i ul. Ducha. Pieniądze wyda na przebudowę dróg wokół cmentarza na Majdanku.

Zmiany na liście wydatków zostały już zatwierdzone przez Radę Miasta. Z liczącej ponad 11 mln zł kwoty przeznaczonej na zadanie obejmujące budowę dróg dojazdowych do węzła obwodnicy w Jakubowicach (czyli ul. Poligonową) wraz ze skrzyżowaniem Ducha–Sikorskiego–Solidarności–Północna miasto zabiera 3 mln zł.

– Dla ul. Ducha to w praktyce nic nie zmienia, bo przy zamkniętym odcinku al. Warszawskiej i tak prace nie zaczynałyby się od skrzyżowania, tylko od ul. Zelwerowicza – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Pieniądze trafiły na przebudowę dróg wokół największego na wschód od Wisły cmentarza komunalnego na Majdanku.

– Planujemy, że wszystko zakończy się przed 1 listopada – zapowiada Kieliszek. Co ma się tu zmienić? Ul. Cmentarna zostanie przebudowana i będzie drogą dwukierunkową. Powstać ma również prostopadła do niej ulica biegnąca wzdłuż ogrodzenia cmentarza w kierunku planowanego przedłużenia ul. Grygowej, a właściwie ul. Dekutowskiego, bo taką nazwę nosi nowy odcinek między al. Witosa a Drogą Męczenników Majdanka.

W miejscu dotychczasowej drogi wjazdowej powstanie ciąg pieszy i nowe miejsca parkingowe. Nie wiadomo jeszcze, jak duży parking uda się tu wygospodarować. Prace w tym rejonie mają się zacząć w wakacje. W pierwszym etapie powstaną nowe drogi, w tym przyszły wyjazd do ul. Dekutowskiego, w drugim – chodniki i parkingi.

Wśród zmian na liście wydatków jest też dodatkowe pół miliona złotych na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy Al. Racławickich. Całkowity koszt został oszacowany na 10 mln zł, a przebudowa ma się zakończyć w przyszłym roku.

Inne zmiany

Wśród zmian w budżecie znalazły się też dodatkowe fundusze dla Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Na placu przy ul. Grygowej 4b ZNK ma zamontować bramki, siatki i słupki, dzięki czemu dzieci będą mogły grać w piłkę nożną i siatkową.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
marek
Robert
Czarli
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marek
marek (29 kwietnia 2013 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skrzyzowanie al Solidarnosci i ul Ducha . Czy chodzi Wam o gen Ducha , czy tez o Ducha Swietego ?
Rozwiń
Robert
Robert (29 kwietnia 2013 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To trzeba zrobić jak najszybciej Zelwerowicza i uwolnic Północną dla ruchu na Sławin, zobacz: https://www.facebook.com/DrogiLublin
Rozwiń
Czarli
Czarli (29 kwietnia 2013 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Elefant' timestamp='1367222375' post='764038']
To nie wina dzieci ze maja patologicznych rodziców, a prawo do zabawy mają takie samo jak i pozostałe dzieci. Więc nie dyskryminuj tu nikogo.
[/quote]

Bywasz w tych okolicach? Widać nie, a mnie się zdarza. Gówniarstwo i ludzie koło 20 to największa plaga tych rejonów, chodzą całymi dniami i szukają zaczepki, albo czegoś do rozpieprzenia. W dużej mierze to czeczeńcy. Nie obchodzi mnie, że to wina ich rodziców, może i tak, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia ich całkowicie aspołecznych zachowań. Dla mnie nie mają takich samych praw jak pozostałe dzieci, bo nie są jak pozostałe dzieci.
Rozwiń
Elefant
Elefant (29 kwietnia 2013 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Czarli' timestamp='1367219666' post='764018']
Zabierać inwestycje normalnym obywatelom miasta i budować za to boiska przy barakach na Grygowej, świetnie! Strach tamtędy chodzić nawet w dzień, nie mówiąc o wieczorach, więc w nagrodę zbudujmy patologii i menelni nowe miejsca do schadzek i chlania. Brawa dla rady miasta! Proponuję też olać obwodnicę Lublina i zamiast tego zbudować im basen.
[/quote]
To nie wina dzieci ze maja patologicznych rodziców, a prawo do zabawy mają takie samo jak i pozostałe dzieci. Więc nie dyskryminuj tu nikogo.
Rozwiń
jaaaaa
jaaaaa (29 kwietnia 2013 o 09:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pogratulować tytułu artykułu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!