Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2013 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Sławomir Z. zostaje czy odchodzi? Głosowanie w piątek

Autor: Zdjęcie autora rp
0 25 A A
 (Wojciech Nieśpiałowski / Archiwum)
(Wojciech Nieśpiałowski / Archiwum)

Radni z powiatu lubelskiego zagłosują w piątek w sprawie odwołania przewodniczącego rady Sławomira Z. (PSL). I choć ma on prokuratorskie zarzuty, to najprawdopodobniej włos mu z głowy nie spadnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja zatrzymała Z. w nocy z 11 na 12 maja w Niedrzwicy Dużej pod Lublinem. Miał gonić byłą żonę rowerem i grozić, że ją zabije. Badanie krwi wykazało, że miał 2,4 prom. Sławomir Z. usłyszał zarzuty jazdy po alkoholu i stosowania gróźb karalnych. Radni opozycyjnego PiS złożyli wniosek o jego odwołanie.

Wynik tajnego głosowania jest praktycznie przesądzony. Bezwzględną większość w radzie ma PSL. Opozycji nie starczy głosów, żeby odwołać Z., tym bardziej, że dwójka radnych SLD ma dobre kontakty z ludowcami. – Nie wiem, jak zagłosują koledzy. Ja będę przeciwko odwołaniu przewodniczącego. Sprawa jest świeża i za wcześnie na tak drastyczne kroki – starosta Paweł Pikula (PSL) powołuje się na zasadę domniemania niewinności.

– Przewodniczący powinien zachować się honorowo i podać do dymisji. I w zależności od wyników postępowania prokuratorskiego i sądowego można byłoby ewentualnie mówić o jego powrocie – mówi Piotr Sawicki, jedyny radny powiatowy z PO. Dodaje, że zagłosuje za odwołaniem Sławomira Z., a w najlepszym dla niego wypadku wstrzyma się od głosu.

– Mamy świadomość, że jeśli PSL nie pójdzie po rozum do głowy i nie zastosuje podstawowych standardów, to przegramy głosowanie. Ale wierzymy, że w ostatniej chwili zmienią zdanie. Zwłaszcza, że głosowanie jest tajne – mówi Marek Wojciechowski, szef PiS w powiecie. Dodaje, że najlepiej byłoby, gdyby Sławomir Z. sam honorowo ustąpił.

Z. to ważna postać w lubelskim PSL, jest szefem partyjnej komisji rewizyjnej. Jednak nie grozi mu zawieszenie lub utrata funkcji. – Czekam na wyniki postępowania, tym bardziej, że sprawa jest zabagniona. Obowiązuje domniemanie niewinności, choć nie chcę go też bronić. Nie muszę podejmować nerwowych ruchów, bo Sławomir Z. nie wpływa na partyjne decyzje – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa i szef PSL w regionie.

Więcej w piątek w Magazynie Dziennika Wschodniego i na portalu

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2013 o 11:27

dl a niego GS i urzędy gdzie się wepchnął to dojne krowy tak jak dla całego PSL-u

apanaże, prywatna konferencja w partyjnym lokalu, wsparcie partyjnych kolegów w prywatnej rodzinnej sprawie przeciwko bezbronnej kobiecie

wszędzie się pcha - do OSP, do GS-u, do Rady Powiatu, do innych instytucji, wszystko po to by poszerzac polityczne plecy

Avatar
Gość / 7 czerwca 2013 o 23:04
Żałośni jestescie nic wam po oczernianiu Sławka jest był i będzie osoba ważna a wy co zazdrościcie tego co osiągna lepiej zaprzestancie obrazac jego i gs bo wiadom że gdyby nie on i jego podwładni którzy wkładają dużo pracy w utrzymaniu gs dawno by nie istniał było się uczyc a nie opierdalac a teraz wiecie gdzie jest wasze miejsce.
Avatar
ewka23 / 7 czerwca 2013 o 20:07

Co się dzieje w Lublinie? Sprawdź!

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
tytus / 7 czerwca 2013 o 18:19

Ani honoru, ani wstydu i kultury politycznej w tym PSL-u nie uświadczysz. PSL to największy pasożyt wśród partii politycznych w Polsce. Jak takie miernoty sprawują władzę to nic dziwnego, że żyjemy gorzej niż za komuny. Ten pan nigdy nie przedstawił żadnej koncepcji, propozycją czy autorskiego programu. Ot zwyczajny aparatczyk partyjny, który z GS-u zrobił prywatny folwark dla kolegów z PSL-u. 

Avatar
Koral / 7 czerwca 2013 o 18:05

Było by czymś haniebnym gdyby wydać wyrok na człowieka któremu nawet nie postawiono zarzutów ! tym co takie wyroki forują proponuję zajrzeć w kodeks lub jak tacy religijni do biblii ! A piotrowi życzę powrotu do normalności a nie fanatyzmu razem z ludźmi, których morale jest nie z tego świata ! Zgodnie z ludowym przysłowiem -"klęczy/modli się pod figurą bo ma diabła pod skórą " to takie dla tych pseudo świętych co to krzyżem leżą wstają i kosą mordują brata !!!!!!!!!!!

- Dziennik Wschodni z dnia 29 maja 2013 r. pisze: 

Sławomir Z. usłyszał zarzuty. Nie chciał złożyć wyjaśnień;

rozwiń
Avatar
jasiek / 7 czerwca 2013 o 18:00

chyba cos cie natchnelo ! nie kac ! raczej gigant !!!!!!!!! NOOOOOOOOOOOOOOOO

Tylko prawda jest ciekawa, ale nie dotyczy to z całą pewnością sympatyków prezesa GS-u w Niedrzwicy Dużej i przewodniczącego rady powiatu w Lublinie, pożal się Boże Sławka Z. Kiedy przestanie działać parasol ochronny nad tym działaczem, albo PSL nie wejdzie do Sejmu to dopiero zaczną mu się dobierać do tyłka różne służby. A w GS-ie to jest dopiero sitwa, połączona interesami nieruchomościowymi tej firmy. Błogosławi temu układowi uczony w piśmie i mowie wójt Adaś, którego Sławek wypromował na urząd. 

Tylko prawda jest ciekawa, ale nie dotyczy to z całą pewnością sympatyków prezesa GS-u w Niedrzwicy Dużej i przewodniczącego rady powiatu w Lublinie, pożal się Boże Sławka Z. Kiedy przestanie działać parasol ochronny nad tym działaczem, albo PSL nie wejdzie do Sejmu to dopiero zaczną mu się dobierać do tyłka różne służby. A w GS-ie to jest dopiero sitwa, połączona interesami nieruchomościowymi tej firmy. Błogosławi temu układowi uczony w piśmie i mowie wójt Adaś, którego Sławek wypromował na urząd. 

rozwiń
Avatar
szósta klasa górą / 7 czerwca 2013 o 16:43

Jak ty bys był inteligent to bys widział jakich literek brakuj a literowka to nie blad ortograficzny głabie

A kto pisał o błędach ortograficznych, żałosna, uszkodzona intelektualnie torbo! W języku polskim (w innych zresztą też) obowiązują jeszcze inne zasady pisowni: używanie wielkich liter, znaków interpunkcyjnych itd. Ale jak widać, to zdecydowanie zbyt skomplikowane dla Ciebie.

Avatar
Gość / 7 czerwca 2013 o 16:32
Jak ty bys był inteligent to bys widział jakich literek brakuj a literowka to nie blad ortograficzny głabie
Avatar
gimnazjalista / 7 czerwca 2013 o 16:23

żalicie się czy chwalie swoją głupota i zerem społecznym jakim jestescie to stwierdzenie tyczy się wszystkich komentatorów którzy ty przede mna pisali na pana Sławka te szyderstwa nie wiem skąd wyciągnięte. Zakładam że to jedna osoba pisze pod falszywymi anonimami by podtrzymać to forum i pokazać nam z jakiego zera się skada, żal Ci d*** ściska bo nigdy żadnego ważnego stanowiska nie obejmiesz oprócz sedesa w wc. Z wielkimi pozdrowieniami dla tego pokroju ludzi którzy są dnem a chcą zabłysnąć swoją pustką w tego typu forach:-)

A szanowny "Gość" chwali się swoim nieuctwem, bo nawet pisać poprawnie nie potrafi! Żal!!!

A szanowny "Gość" chwali się swoim nieuctwem, bo nawet pisać poprawnie nie potrafi! Żal!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2013 o 15:55
żalicie się czy chwalie swoją głupota i zerem społecznym jakim jestescie to stwierdzenie tyczy się wszystkich komentatorów którzy ty przede mna pisali na pana Sławka te szyderstwa nie wiem skąd wyciągnięte. Zakładam że to jedna osoba pisze pod falszywymi anonimami by podtrzymać to forum i pokazać nam z jakiego zera się skada, żal Ci dupe ściska bo nigdy żadnego ważnego stanowiska nie obejmiesz oprócz sedesa w wc. Z wielkimi pozdrowieniami dla tego pokroju ludzi którzy są dnem a chcą zabłysnąć swoją pustką w tego typu forach:-)
Avatar
Gość / 9 czerwca 2013 o 11:27

dl a niego GS i urzędy gdzie się wepchnął to dojne krowy tak jak dla całego PSL-u

apanaże, prywatna konferencja w partyjnym lokalu, wsparcie partyjnych kolegów w prywatnej rodzinnej sprawie przeciwko bezbronnej kobiecie

wszędzie się pcha - do OSP, do GS-u, do Rady Powiatu, do innych instytucji, wszystko po to by poszerzac polityczne plecy

Avatar
Gość / 7 czerwca 2013 o 23:04
Żałośni jestescie nic wam po oczernianiu Sławka jest był i będzie osoba ważna a wy co zazdrościcie tego co osiągna lepiej zaprzestancie obrazac jego i gs bo wiadom że gdyby nie on i jego podwładni którzy wkładają dużo pracy w utrzymaniu gs dawno by nie istniał było się uczyc a nie opierdalac a teraz wiecie gdzie jest wasze miejsce.
Avatar
ewka23 / 7 czerwca 2013 o 20:07

Co się dzieje w Lublinie? Sprawdź!

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
tytus / 7 czerwca 2013 o 18:19

Ani honoru, ani wstydu i kultury politycznej w tym PSL-u nie uświadczysz. PSL to największy pasożyt wśród partii politycznych w Polsce. Jak takie miernoty sprawują władzę to nic dziwnego, że żyjemy gorzej niż za komuny. Ten pan nigdy nie przedstawił żadnej koncepcji, propozycją czy autorskiego programu. Ot zwyczajny aparatczyk partyjny, który z GS-u zrobił prywatny folwark dla kolegów z PSL-u. 

Avatar
Koral / 7 czerwca 2013 o 18:05

Było by czymś haniebnym gdyby wydać wyrok na człowieka któremu nawet nie postawiono zarzutów ! tym co takie wyroki forują proponuję zajrzeć w kodeks lub jak tacy religijni do biblii ! A piotrowi życzę powrotu do normalności a nie fanatyzmu razem z ludźmi, których morale jest nie z tego świata ! Zgodnie z ludowym przysłowiem -"klęczy/modli się pod figurą bo ma diabła pod skórą " to takie dla tych pseudo świętych co to krzyżem leżą wstają i kosą mordują brata !!!!!!!!!!!

- Dziennik Wschodni z dnia 29 maja 2013 r. pisze: 

Sławomir Z. usłyszał zarzuty. Nie chciał złożyć wyjaśnień;

rozwiń
Avatar
jasiek / 7 czerwca 2013 o 18:00

chyba cos cie natchnelo ! nie kac ! raczej gigant !!!!!!!!! NOOOOOOOOOOOOOOOO

Tylko prawda jest ciekawa, ale nie dotyczy to z całą pewnością sympatyków prezesa GS-u w Niedrzwicy Dużej i przewodniczącego rady powiatu w Lublinie, pożal się Boże Sławka Z. Kiedy przestanie działać parasol ochronny nad tym działaczem, albo PSL nie wejdzie do Sejmu to dopiero zaczną mu się dobierać do tyłka różne służby. A w GS-ie to jest dopiero sitwa, połączona interesami nieruchomościowymi tej firmy. Błogosławi temu układowi uczony w piśmie i mowie wójt Adaś, którego Sławek wypromował na urząd. 

Tylko prawda jest ciekawa, ale nie dotyczy to z całą pewnością sympatyków prezesa GS-u w Niedrzwicy Dużej i przewodniczącego rady powiatu w Lublinie, pożal się Boże Sławka Z. Kiedy przestanie działać parasol ochronny nad tym działaczem, albo PSL nie wejdzie do Sejmu to dopiero zaczną mu się dobierać do tyłka różne służby. A w GS-ie to jest dopiero sitwa, połączona interesami nieruchomościowymi tej firmy. Błogosławi temu układowi uczony w piśmie i mowie wójt Adaś, którego Sławek wypromował na urząd. 

rozwiń
Avatar
szósta klasa górą / 7 czerwca 2013 o 16:43

Jak ty bys był inteligent to bys widział jakich literek brakuj a literowka to nie blad ortograficzny głabie

A kto pisał o błędach ortograficznych, żałosna, uszkodzona intelektualnie torbo! W języku polskim (w innych zresztą też) obowiązują jeszcze inne zasady pisowni: używanie wielkich liter, znaków interpunkcyjnych itd. Ale jak widać, to zdecydowanie zbyt skomplikowane dla Ciebie.

Avatar
Gość / 7 czerwca 2013 o 16:32
Jak ty bys był inteligent to bys widział jakich literek brakuj a literowka to nie blad ortograficzny głabie
Avatar
gimnazjalista / 7 czerwca 2013 o 16:23

żalicie się czy chwalie swoją głupota i zerem społecznym jakim jestescie to stwierdzenie tyczy się wszystkich komentatorów którzy ty przede mna pisali na pana Sławka te szyderstwa nie wiem skąd wyciągnięte. Zakładam że to jedna osoba pisze pod falszywymi anonimami by podtrzymać to forum i pokazać nam z jakiego zera się skada, żal Ci d*** ściska bo nigdy żadnego ważnego stanowiska nie obejmiesz oprócz sedesa w wc. Z wielkimi pozdrowieniami dla tego pokroju ludzi którzy są dnem a chcą zabłysnąć swoją pustką w tego typu forach:-)

A szanowny "Gość" chwali się swoim nieuctwem, bo nawet pisać poprawnie nie potrafi! Żal!!!

A szanowny "Gość" chwali się swoim nieuctwem, bo nawet pisać poprawnie nie potrafi! Żal!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2013 o 15:55
żalicie się czy chwalie swoją głupota i zerem społecznym jakim jestescie to stwierdzenie tyczy się wszystkich komentatorów którzy ty przede mna pisali na pana Sławka te szyderstwa nie wiem skąd wyciągnięte. Zakładam że to jedna osoba pisze pod falszywymi anonimami by podtrzymać to forum i pokazać nam z jakiego zera się skada, żal Ci dupe ściska bo nigdy żadnego ważnego stanowiska nie obejmiesz oprócz sedesa w wc. Z wielkimi pozdrowieniami dla tego pokroju ludzi którzy są dnem a chcą zabłysnąć swoją pustką w tego typu forach:-)