piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Ślub poza Urzędem Stanu Cywilnego? Chętnych niewielu

Dodano: 20 marca 2015, 14:30
Autor: Dominik Smaga

Chociaż ślub można wziąć teraz nawet w balonie, na plaży, albo w ogrodzie, to chętnych na takie ekstrawagancje jakoś u nas nie ma. Do urzędów wpłynęły zaledwie pojedyncze prośby o udzielenie ślubu w nietypowym miejscu

Możliwość wzięcia ślubu cywilnego poza siedzibą urzędu stanu cywilnego pojawiła się 1 marca. - Zmiany są odpowiedzią na potrzeby par, które coraz częściej zwracały się z prośbą o udzielenie ślubu poza siedzibą USC - informowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Ślub cywilny można wziąć w dowolnym miejscu, które "gwarantuje zachowanie powagi i doniosłości ceremonii”, jak też zapewnia bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Do tej pory śluby poza USC były możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. w przypadku, gdy jedno z państwa młodych odsiadywało wyrok albo leżało w szpitalu. Teraz ślub w wybranym miejscu wziąć może każdy.

- Owszem, są prośby o udzielenie informacji na ten temat, ale oficjalne zgłoszenie mamy na razie jedno - przyznaje Andrzej Marciniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lublinie. - Taki ślub odbędzie się w kwietniu, prawdopodobnie w Ogrodzie Botanicznym.

"Aż” dwa takie śluby zapowiadają się w Chełmie. - Ale to nie są jakieś szczególne przypadki, jakieś balony czy inne, o których się mówi - podkreśla Mirosław Grzywna, kierownik chełmskiego USC. - Uroczystości mają się odbyć tam, gdzie przyjęcie. A to, czy będzie to w lokalu czy przed lokalem, to zobaczymy, będzie to zależało od pogody.

W Zamościu takich fantazji nie miał na razie nikt. - Nie mamy żadnego takiego zgłoszenia - informuje Romualda Prus, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. - Zdarzają się tylko sporadyczne pytania, ale bez konkretnych lokalizacji.

A już kompletny bezruch w tej sprawie panuje w Świdniku. - Nawet nikt o to nie pytał - mówi Ewa Wójtowicz, kierownik tamtejszego USC. - Taki ślub bierze się w ładnych miejscach, np. dworkach, pałacykach. U nas ich nie ma.

Fantazję nowożeńców temperują też... królowie z banknotów. Za ślub w nietypowym miejscu trzeba dopłacić urzędowi tysiąc złotych.
Czytaj więcej o: Lublin ślub
Gość
AGNES
emil
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 marca 2015 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Opłaca się robić ślub tam, gdzie wesele, bo przy wynajęciu transportu dla gości wyjdzie na to samo.

Rozwiń
AGNES
AGNES (20 marca 2015 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

SLUB ,TYLKO KOSCIELNY,TAK UWAZAM ,PRZED BOGIEM PRZYSIEGA 

Rozwiń
emil
emil (20 marca 2015 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wezmę ślubu w tym kraju. Tylko konkubinat. Kraj mnie okrada, nie dam mu okraść małżeństwa ani tym bardziej dzieci.
Rozwiń
konkubina Iwona...
konkubina Iwona... (20 marca 2015 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...uważam to za b. dobrą inicjatywę, bo istotną dla osób, którym zależy na świstku papieru! Osobiście żyję w tzw. konkubinacie od dwudziestu siedmiu lat i jakoś nie pomyśleliśmy o rejestrowaniu się, ani  przed obliczem urzędasa, ani tez żadnego klechy! Znam wiele kobiet i mężczyzn, którym żadne rytuały nie pomogły w przetrwaniu małżeństwa, a my sobie chwalimy i spokojnie wychowujemy dzieci. Nie znaczy wcale, że potępiam odmienny styl życia ..

Rozwiń
zinternetu
zinternetu (20 marca 2015 o 15:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W kościele od 150 do 1500zł + nauki przedślubne od 0zł do 200zł + zapowiedzi w parafii za każdego z narzeczonych od 20zł do 100zł od osoby.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!